DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1008432  autor: t r o i p
 19 sie 2018, 17:11
Fakt, że o procesorze nie wspomniałem, ale tu też też Samsung przegrywa, 2.30 GHz vs LG 2.35 GHz. Snapdragon 821 jest wydajniejszy.
134k pkt w antutu vs LG 157k pkt.
Co zaś do ceny to jest kwestia marketingu i wciskania gdzie się da Samsunga i Huawei, jak i polityka samego LG, które na starcie zabija ceną swoje produkty. Dlatego tak szybko tanieją.
A co do amoleda to zawsze uważałem że jest lepszy od LCD, ale im dłużej używam LG G6 to zaczynam mieć poważne wątpliwości. Oglądałem zdjęcia z gór robione LG w s7 EDGE żony i odwrotnie i jest to moje subiektywne zdanie ale te oglądane na ekranie LG bardziej mi się podobają, ale dalej uważam, że amoled ma lepszą czerń.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2018, 21:42 przez t r o i p, łącznie zmieniany 1 raz.

Dictum sapienti sat est.
 #1008435  autor: antonio7
 19 sie 2018, 17:34
t r o i p pisze:Fakt, że o procesorze nie wspomniałem, ale tu też też Samsung przegrywa, 2.30 GHz vs LG 2.35 GHz. Snapdragon 821 jest wydajniejszy.
134 pkt w antutu vs LG 157 pkt.
Co zaś do ceny to jest kwestia marketingu i wyciskania gdzie się da Samsunga i Huawei, jak i polityka samego LG, które na starcie zabija ceną swoje produkty. Dlatego tak szybko tanieją.
Przykro to stwierdzić, ale widzisz tylko i wyłącznie to co chcesz widzieć.

https://www.androidauthority.com/soc-sh ... 16-732870/

Bez odbioru.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1008441  autor: maniek89
 19 sie 2018, 19:24
Wydajnościowo i funkcjonalnie trochę lepiej wypada G6, ale jeśli zależy Ci na trwałości, to skłaniałbym się ku Samsungowi. Jeśli nie dopadnie Cię bootlop, to będziesz zadowolony z G6.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2018, 21:15 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Kluczowa kwestia: "Jeśli" 50/50
 #1008480  autor: persil91
 19 sie 2018, 22:25
A czy tak jak w G3 wyświetlacz QHD w LG G6 podnosi temperaturę telefonu? I czy bateria z tego powodu topnieje w błyskawicznym tempie?
 #1008481  autor: maniek89
 19 sie 2018, 22:33
Większa rozdzielczość to większe obciążenie dla procesora. Ten z G6 jest nieporównywalnie bardziej wydajny, więc nie powinno to stanowić jakiegoś większego problemu. W G3 QHD było wciśnięte na siłę. Spokojnie wystarczyłoby Full HD i byłoby to tylko z pożytkiem dla baterii i procka. W G6 przy takiej wielkości ekranu i proporcjach wyższa rozdzielczość jest oczekiwana i uzasadniona, aby zachować przyzwoite zagęszczenie pikseli na cal.
 #1008488  autor: t r o i p
 19 sie 2018, 22:49
W LG G6 nie ma kłopotu z nagrzewaniem.
Przeważnie jest chłodny. Tylko podczas grania w naprawdę wymagające gry robi się ciepły max około 40 stopni.
Nie ma to żadnego wpływu na długość pracy na baterii.

Dictum sapienti sat est.
 #1008523  autor: Morvius
 20 sie 2018, 13:05
Panowie ale proszę, wrzućcie na luz. :) Oba modele są równie dobre reszta już zależy od potrzeb autora. :) Myślę, że wystarczająco pomogliście, a spór na temat, który jest lepszy jest bezcelowy. Wiadomo, że każdy ma wady i zalety, a oba są na równym segmencie premium postawione. Czy autor posiada dodatkowe pytania? W czym jeszcze możemy Ci pomóc? :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #1008528  autor: Lain25
 20 sie 2018, 13:40
Jeśli autor nie ma, to ja jeszcze skorzystam z okazji i zapytam t r o i p o opinię o baterii w G6. Często trafiam w necie na opinie, że (z racji np. dużego ekranu) bateria kiepsko daje sobie radę. Jak to wygląda u ciebie?
 #1008529  autor: Morvius
 20 sie 2018, 13:47
Jeśli wolno mi wtrącić, od s7 lepszy bedzie s7 EDGE. Dany model posiadałem i z czasu pracy baterii, oraz powierzchni roboczej wyświetlacza, byłem bardzo zadowolony.

Klasyczny obserwator wątku.
 #1008531  autor: t r o i p
 20 sie 2018, 14:02
SOT to u mnie 5,5 do 6 godzin, czyli u mnie telefon wytrzymuje do 2 dni w trybie mieszanym, w górach kiedy robiłem mnóstwo zdjęć i krótkich filmików, to na wieczór nigdy nie miałem mniej niż 20% baterii.
Czas taki osiągnąłem czarnym motywem i usunięciem lub wyłączeniem wszystkich zbędnych aplikacji, a także zmianą launchera.
Standardowy SOT G6 to 4,5 do 5 godzin.
S7 EDGE mojej żony trzyma podobnie na jednym ładowaniu.

Dictum sapienti sat est.
 #1008534  autor: Morvius
 20 sie 2018, 14:15
A czy bierzecie pod uwagę coś z Googlea lub OP?

Klasyczny obserwator wątku.
 #1008536  autor: Maciej Loret
 20 sie 2018, 14:17
maniek89 pisze:Jeśli nie dopadnie Cię bootlop, to będziesz zadowolony z G6.
Bootloop w G6?
persil91 pisze:A czy tak jak w G3 wyświetlacz QHD w LG G6 podnosi temperaturę telefonu? I czy bateria z tego powodu topnieje w błyskawicznym tempie?
Mi się udało zagrzać ten telefon po około 30min. w gorący dzień gdy robił jako nawigacja.
Poza tym okazjonalnie zrobi się ciepły ale żadnej prawidłowości nie widzę..
Przy normalnym zastosowaniu nie ma się co przejmować.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1008539  autor: t r o i p
 20 sie 2018, 14:27
Nigdy żadnego Pixela nie widziałem na żywo, więc się nie będę na ten temat wypowiadać, zaś co do ONEplus 6, to miałbym bardzo poważny dylemat czy kupić ONEplus czy np LG V30. Używałem przez ponad miesiąc V30 zanim córka mi go zabrała , a sam wziąłem sobie LG G6, który był pierwotnie kupowany dla niej.
Natomiast mój dobry kolega ma ONEplus 6, ktorego mu ustawiałem. Także mam styczność z tymi telefonami i, sam nie wiem który bym bardziej polecił. Na korzyść ONEplus przemawia większa ilość ramu, ale V30 na tej ilości którą posiada chodzi naprawdę świetnie.

EDIT.
Maciej, to że ci się telefon zagrzał w upalny dzień w uchwycie na szybie samochodu to nie była wina baterii.
Jak byś włożył w ten uchwyt atrapę telefonu, albo zwykły kawałek plastiku to również by się nagrzał.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, 15:21 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Post pod postem.

Dictum sapienti sat est.
 #1008580  autor: Maciej Loret
 20 sie 2018, 18:35
t r o i p pisze: Maciej, to że ci się telefon zagrzał w upalny dzień w uchwycie na szybie samochodu to nie była wina baterii.
Oczywiście, że nie. Tak tylko uprzedziłem kogoś, kto mógłby chcieć wykorzystywać go jako nawigację podczas letnich wakacji.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret