DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1008360  autor: zgieru
 19 sie 2018, 12:25
Witam, jak w temacie, chciałbym uzyskać realną informację , w których ofertach na kartę - chodzi mi o te pakiety 25 zł/miesięcznie itp są dostępne połączenia konferencyjne? Proszę o rzetelne informacje, gdyż czytałem gdzieś , że np można to zrobić w T-mobile a nie jest to zgodne z prawdą , gdyż sam to sprawdzałem, z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)
 #1008362  autor: Karlos20
 19 sie 2018, 12:31
Powiem jedno: PLAY NA KARTĘ.
> Formuła Unlimited za 25 zł z 6 GB neta
> SOLO NA KARTĘ za 25 zł z 10 GB neta.
Tam połączenia konferencyjne (Ty+ max 5 osób [połączenie łączone] - zależnie od telefonu) są w ramach pakietów no-limit.

Dodatkowo można korzystać bezpłatnie z usługi Telekonferencja w Play mając sam Stan Darmowy w Play, gdzie połączysz się z max 20 osobami naraz. W ramach SD SMSy z zaproszeniem oraz minuty do numeru dostępowego są darmowe.
Info: https://www.play.pl/uslugi/telekonferencja/

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1008372  autor: 24bis24
 19 sie 2018, 12:54
Tam połączenia konferencyjne (Ty+ max 5 osób [połączenie łączone] - zależnie od telefonu) są w ramach pakietów no-limit.
dodam ``Ty+ max 5 osób`` plus jeszcze jedna oczekująca :-)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1008377  autor: Karlos20
 19 sie 2018, 13:03
24bis24 pisze:dodam ``Ty+ max 5 osób`` plus jeszcze jedna oczekująca
Oczekująca już na tą konferencję się nie dostanie, poza tym niektóre modele telefonów funkcjonalność mogą mieć ograniczoną, czyli mniejsza ilość osób.
zgieru pisze:Jakieś te Vikingi, Virgin itp?
Operatorzy są technicznie podłączeni do Play, więc też to powinno działać, zastrzegam, że w każdym przypadku przy wykorzystaniu dużej ilości minut w trakcie takich rozmów łączonych, istnieje ryzyko (większe w sieciach MVNO) zablokowania połączeń wychodzących z powodu "nadużyć". Bezpieczna jest wtedy usługa "Telekonferencja w Play".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1008381  autor: 24bis24
 19 sie 2018, 13:13
Karlos20 pisze:Oczekująca już na tą konferencję się nie dostanie, poza tym niektóre modele telefonów funkcjonalność mogą mieć ograniczoną, czyli mniejsza ilość osób.
oczywiście, że nie ale...
nie wiadomo do czego komu potrzebna jest konferencja, jeśli...
ktoś nabija ZM, to ta oczekująca również jest nabijana pomimo, że oczekuje to tak w kwestii wyjaśnienia.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1008382  autor: Karlos20
 19 sie 2018, 13:20
24bis24 - dla starych ZM i tak jest limit minut, co w dobie ofert no-limitów to kropla w morzu. Dodatkowo, ile osób z tego korzysta? Kilka tysięcy - jak z opcją DIL?
Poza tym są zabezpieczenia, które Play lub MVNO może nałożyć na znaczną ilość minut / połączeń tego typu.
Udzieliłem odp na pytanie tematu i mnie nie obchodzi, w jakiej formie user chce wykorzystać połączenia łączone/konferencyjne. Wszelkie opcje są robione na własną odpowiedzialność z ryzykiem blokad połączeń wychodzących.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1008385  autor: 24bis24
 19 sie 2018, 13:32
24bis24 - dla starych ZM i tak jest limit minut
zależy co rozumiesz przez stwierdzenie stare ZM?
Mogę tylko dodać, że ja mam również stare ZM i mam ponabijane ponad 4000 godzin słownie cztery tysiące godzin i bez problemu można napijać jeszcze.
Jeśli w/g Ciebie stare ZM to te z Play Karta to tak jak wspomniałeś ograniczenie=277h i koniec.
Tak, więc stare mogą być i te co nabić można tylko 277h i te co 4000h. Były celowo tak napisałem, były i NOWE ZM ale ich los kończył się po 90 dniach.
Karlos20 pisze:Poza tym są zabezpieczenia, które Play lub MVNO może nałożyć na znaczną ilość minut / połączeń tego typu.
nigdy Play nie ponakładał zabezpieczeń bo nie ma w tym interesu :-)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1008386  autor: Karlos20
 19 sie 2018, 13:36
24bis24 - ale w wątku nie pytano o ZM. Odpływasz już od tematu. Specjalnie tak robisz, żeby napić posty. Nie tędy droga.
24bis24 pisze:nigdy Play nie ponakładał zabezpieczeń bo nie ma w tym interesu
Może teraz nie nakłada blokad, co nie znaczy, że nie ma przesłanek, aby zbanować usera za wykonywanie dużej ilości połączeń.
Nie bez kozery są zapisy o zakazie nadużyć telekomunikacyjnych. Mam Tobie dać przykłady usług z zapisami?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1008392  autor: 24bis24
 19 sie 2018, 13:45
to nie tak, chciałem odnieść się do
Karlos20 pisze:Ty+ max 5 osób [połączenie łączone]
aby pokazać, że ta oczekująca na znaczenie.
Piszę po to abyś nie pisał, że celowo wprowadzam w błąd, chcę aby Ci co są zainteresowani tematem jeśli oczywiście tacy są, nie musieli szukać po forum i cofać się do odpowiedzi swego czasu udzielonych przeze mnie. Moim celem nie jest nabijanie postów tylko szczegółowe wyjaśnienie tematu tak jak mnie radziłeś. koniec OT.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1008415  autor: jutek
 19 sie 2018, 15:02
zgieru pisze:Dzięki Kolego, ktoś jeszcze coś? Jakieś te Vikingi, Virgin itp?
Korzystam z konferencyjnych u Vikingów w taryfie za 25zł, póki co działa bez problemów. U Virgin odradzam, bo bardzo lubią blokować numer.
 #1008426  autor: jutek
 19 sie 2018, 16:22
Nie jakoś specjalnie dużo, z kilkanaście konferencyjnych na miesiąc, długość rozmów bardzo różna, od kilku do kilkudziesięciu minut. Oferta ok, obsługa ok, na pewno lepsza niż w Play, bardziej życzliwie i mniej korporacyjnie podchodzą do klienta. Zasięg identyczny jak w Play, jakość rozmów też nie zauważyłem różnicy, LTE tak jak w Play dostępne na nadajnikach Playa oraz z ograniczeniem do 3Mbit/s download 1Mbit/s upload na nadajnikach Orange i Plusa. Na nadajnikach T-Mobile max. 3G z tym samym ograniczeniem prędkości. Minus w porównaniu do Play to ogólnie droższy roaming w UE, ale przynajmniej odbieranie w UE jest darmowe (w Play w pakiecie za 25zł wliczone jest łącznie 100 minut na odbieranie i dzwonienie, po przekroczeniu Play kasuje 3gr za minutę połączenia przychodzącego). Mają wliczone mmsy w pakiet za 25zł, Play nie ma. Ogólnie to taki lepszy Play i polecam pod warunkiem, że nie boisz się podpiąć karty bankomatowej oraz włączyć autodoładowania, bez autodoładowania ręczne odnawianie oferty co miesiąc, pilnowanie terminu doładowania, jest kłopotliwe. Od dłuższego czas zaglądam na ich profil na FB i jeszcze nie zauważyłem, żeby ktoś tam się żalił, że zablokowali mu kartę z powodu "bo za dużo dzwonił", więc można podejrzewać, że tak szybko nie blokują. Natomiast na profilu Virgin jest mnóstwo takich wpisów, na profilu Play mniej, ale też regularnie się zdarzają. U Vikingów widziałem tylko trzy wpisy ludzi skarżących się na zablokowanie numeru "bo wysłali za dużo smsów z życzeniami na święta", ale nie robili problemów z odblokowaniem i odblokowali szybko z przeprosinami, bez żadnego stawiania się. Prawdopodobne, że algorytm blokujący za "za dużo wysłanych smsów" mają identyczny jak Play.
 #1008428  autor: 24bis24
 19 sie 2018, 16:30
jutek pisze:Od dłuższego czas zaglądam na ich profil na FB i jeszcze nie zauważyłem, żeby ktoś tam się żalił, że zablokowali mu kartę z powodu "bo za dużo dzwonił", więc można podejrzewać, że tak szybko nie blokują. Natomiast na profilu Virgin jest mnóstwo takich wpisów, na profilu Play mniej, ale też regularnie się zdarzają
zobacz ilu użytkowników mają te sieci to łatwiej będzie zrozumieć problem dlaczego u jednych są wpisy a u innych brak :-)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1008429  autor: jutek
 19 sie 2018, 16:41
24bis24 pisze:zobacz ilu użytkowników mają te sieci to łatwiej będzie zrozumieć problem dlaczego u jednych są wpisy a u innych brak :-)
Trzeba by tu wziąć pod uwagę jaki % użytkowników danego operatora jest skłonny udzielać się i skarżyć na FB a z racji targetu Vikingów (mocno młodzi ludzie) przypuszczam, że ten % jest większy niż w Play a mimo to wpisów praktycznie brak :)
P.S. Zgodnie z Twoją teorią najwięcej takich wpisów powinien mieć Play a wcale tak nie jest, bo najwięcej ma Virgin ;)
 #1008512  autor: t r o i p
 20 sie 2018, 10:08
W Virgin Mobile połączenia konfereyjne też działają, myślę, że będą działać u wszystkich operatorów działających na sieci Play.
Co do blokowania połączeń to fakt, że blokują częściej niż inni, ale wystarczy im na fejsa w wiadomości prywatnej napisać i szybko nawet w ciągu godziny odblokowują.

Dictum sapienti sat est.
 #1008558  autor: jutek
 20 sie 2018, 15:45
Post z dzisiaj na FB Virgin (możecie sobie przeczytać): "Virgin Mobile, proszę odpiszcie tutaj, przecież to jest pytanie ogólne dotyczące oferty dla wszystkich: czy połączenia konferencyjne rozliczane są w ramach pakietu Gigadaje, czy też są dodatkowo płatne (rozliczane poza pakietem)?"
Odpowiedź Virgin: "Marcelu, rozmowy konferencyjne kosztują 29gr/min i nie mieszczą się w pakietach."
I chociażby z tego powodu trzeba odpuścić sobie Virgin do konferencyjnych. Mobile Vikings w przeciwieństwie do Virgin oficjalnie twierdzi, że konferencyjne są w ramach pakietów.
P.S. Wydaje mi się, że w Virgin zawsze tak twierdzili a w praktyce rozliczało z pakietów, no ale cóż, nie ma sensu kopać się z koniem.
 #1008559  autor: t r o i p
 20 sie 2018, 15:59
Nie wiem co oni tam biorą, ale albo biorą za dużo, albo się coś zmieniło, bo jeszcze w piątek prowadziłem rozmowę konferencyjną i przed chwilą sprawdzałem w apce i same zera, nic nie mam dodatkowo naliczone.
Zresztą daleko szukać nie trzeba, A2 Mobile też na Fb twierdzi, że połączenie z Polski do innego kraju na numer zarejestrowany w Polsce jest połączeniem międzynarodowym.

Dictum sapienti sat est.
 #1082797  autor: zgieru
 24 paź 2019, 11:35
Witam, chciałbym odnowić temat. Jakoś od roku i kilku miesięcy posiadam Mobile Vikings. Często korzystam z połączeń konferencyjnych i jest to dla mnie priorytet. Od jakiegoś czasu ja jak i moi znajomi posiadający Vikinga i korzystający z tej opcji co jakiś czas uświadczamy blokady usługi za "nadużycia" domyślam się , że z tego powodu. Helpdesk Vikinga twierdzi, że to Play blokuje i nic nie mogą zrobić, grożą również blokadą "trwałą" cokolwiek tzn. I stąd moje pytanie - czy na chwilę obecną jest jakaś oferta na kartę w której nie ma takiego problemu i mogę korzystać dowolnie, bez ograniczeń z "konf"? Dodam, że naprawdę korzystamy z tego sporo. Dzięki, pozdrawiam.
 #1082798  autor: zgieru
 24 paź 2019, 11:39
Witam, chciałbym odnowić temat. Jakoś od roku i kilku miesięcy posiadam Mobile Vikings. Często korzystam z połączeń konferencyjnych i jest to dla mnie priorytet. Od jakiegoś czasu ja jak i moi znajomi posiadający Vikinga i korzystający z tej opcji co jakiś czas uświadczamy blokady usługi za "nadużycia" domyślam się , że z tego powodu. Helpdesk Vikinga twierdzi, że to Play blokuje i nic nie mogą zrobić, grożą również blokadą "trwałą" cokolwiek tzn. I stąd moje pytanie - czy na chwilę obecną jest jakaś oferta na kartę w której nie ma takiego problemu i mogę korzystać dowolnie, bez ograniczeń z "konf"? Dodam, że naprawdę korzystamy z tego sporo. Dzięki, pozdrawiam.