DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1008219  autor: SACZI
 18 sie 2018, 13:48
Czy istnieje jakikolwiek argument, który przemawiałby za wyborem droższej i gorszej oferty abonamentowej Plusa względem Plush'a?
Staram się to zrozumieć i naprawdę nie znajduję powodu, dla którego miałbym płacić Plusowi np 45PLN za nolimit i 12GB internetu (w plushu podobna taryfa to koszt 20PLN).


PS
OK, mogę wymienić 2 argumenty:
- 120 minut z PL do EU w Plus
- SmartDom
Obydwa do obejścia w jakiś sposób.
 #1008225  autor: iphoneski
 18 sie 2018, 14:05
W abo masz jakieś dodatkowe pakiety ipli i chyba są jakieś zniżki teraz na LM. No i roaming jest darmowy a w Plush z tego co wiem są dopłaty.
 #1008229  autor: SACZI
 18 sie 2018, 14:23
Jeżeli chodzi o roaming, to ja mam 2.6gb pakiet, a w plushu jest 2gb.
Nie wiem jak ma się sprawa z usługami głosowymi. Niedługo będzie faktura to sobie porównam.

Ipla i LM są dla mnie nieistotne.
 #1008232  autor: iphoneski
 18 sie 2018, 15:07
Właśnie to zależy co ciebie interesuje. Bo przykładowo ja będę chyba przedłużał net mobilny w plusie, chociaż prawie go nie używam tylko dlatego żeby LM dostać. Bo wyjdzie mnie praktycznie tylko trochę drożej niż gdybym samo LM kupił a tak to zawsze będzie rezerwowy net. A gdybym LM nie oglądał to bym z niego zrezygnował bo ten w telefonie generalnie wystarcza. Tak samo przedłużyłem abo na telefon bo chciałem tidal i eleven który nie pomniejsza pakietu. Wszystko kwestia potrzeb. I zapomniałem tam wyżej dopisać, w tym plusie jak wykorzystasz te 12 giga to masz net z jakimś używalnym lejkiem a w plushu praktycznie nie masz internetu.
 #1008250  autor: SACZI
 18 sie 2018, 16:53
Właśnie, każdemu wg potrzeb.
Dla mnie najważniejszy jest duży pakiet internetu i dobre jego działanie.
Często z telefonu robię hotspot i pracuję na bazie danych u Klienta. 0,5GB leci w mgnieniu oka.
Dość dużo jeżdżę samochodem i najczęściej wtedy leci YT - też mocny pożeracz pakietu.
Przy takim korzystaniu z taryf, Plush wydaje się być lepszą ofertą, tym bardziej, że nie ma żadnych priorytetów: Plus vs Plush.
Jeżeli dodatkowo rozważymy GB za staż i pakiet 10GB na YT, to wybór wydaje się oczywisty.
Chodzi mi jeszcze jedna konfiguracja, czyli głosowy Plush + Plush internet. W sumie daje to 45PLN, a mam na starcie 30GB transferu, który po roku rośnie do 100GB.

Jeżeli chodzi o usługi dodatkowe Plusa, to od 3 lat mam Iplę.
Zalogowałem się tylko raz, żeby sprawdzić "co to takiego".
Większość filmów extra płatna, więc podziękowałem. Zresztą i tak bym nie miał czasu na ich oglądanie.
 #1008260  autor: habish
 18 sie 2018, 17:03
W Plushu, Ipla działa dokładnie tak samo jak w Plusie.
 #1008355  autor: Marens
 19 sie 2018, 12:06
Natomiast ja zastanawiam się, czy nie przejść z internetem z Plusa do Plusha. Teraz mam za 25zł 40GB + PowerLTE natomiast w Plushu po roku miałbym w tej samej cenie 100GB. Straciłbym na tej operacji 2GB w UE bez dopłat w ramach starego RLAH a przy okazji zyskałbym możliwość zawieszenia abonamentu kiedy z niego nie korzystam.