Telekomunikacja jak na dłoni

LG G6 czy Samsung Galaxy S7

Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.
4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
Wiadomość
Autor

LG G6 czy Samsung Galaxy S7

Postprzez persil91 » 16 sie 2018, o 16:01

Cześć, po ostatniej awarii mojego LG G3 poszukuję nowego telefonu. Przejrzałem propozycję w moim budżecie i wybrałem dwa - LG G6 i Galaxy S7.

Który z nich będzie działał płynnie, nie będzie się przycinał? Niestety to był główny problem mojego LG...

No i czy pytanie - czy któryś z nich ma jakieś wady fabryczne? Tak jak np. padajce po dwóch latach wyświetlacze w LG G3...
persil91
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Model telefonu: Lenovo A820
Sieć: Orange, T-Mobile

Re: LG G6 czy Samsung Galaxy S7

Postprzez FKS_91 » 16 sie 2018, o 16:12

Oba telefony będą działać płynnie, oba są na tym samym poziomie. G6 ma dużo większy wyświetlacz, a gabarytowo nie jest dużo większy przez jego małe ramki. Telefon o rok nowszy od S7. Ja bym wybrał chyba G6.
FKS_91
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Postprzez Pabloeq » 16 sie 2018, o 17:15

persil91 napisał(a):No i czy pytanie - czy któryś z nich ma jakieś wady fabryczne? Tak jak np. padajce po dwóch latach wyświetlacze w LG G3...

Mam S7 i mogę go zdecydowanie polecić, zero problemów, teraz są w przyzwoitych cenach, LG sobie odpuść.
Pabloeq
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Samsung S7 ; iPhone SE
Sieć: Kazda oprocz tych na P

Postprzez vonski » 16 sie 2018, o 19:25

Uparciuchy jeżdżące cały dzień z nawigacją mogą wypalić AMOLED w Samsungu. No i jakość czytnika palca na zachwyca. Reszta znakomita.

Tapatalk @ Google Pixel
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Pixel, S7, Xperia Z3 Tablet Compact
Sieć: O

Postprzez Lain25 » 16 sie 2018, o 23:17

Mam dokładnie ten sam dylemat. A jak z czasem pracy na baterii? Z aktualizacjami? S7 najprawdopodobniej już więcej nie dostanie?
Lain25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez vonski » 16 sie 2018, o 23:28

Dostał oficjalnie Oreo i na tym koniec. Ale o nieoficjalny support bym się martwił...

Tapatalk @ Google Pixel
vonski
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Pixel, S7, Xperia Z3 Tablet Compact
Sieć: O

Postprzez Pabloeq » 17 sie 2018, o 13:54

Lain25 napisał(a):Mam dokładnie ten sam dylemat. A jak z czasem pracy na baterii? Z aktualizacjami? S7 najprawdopodobniej już więcej nie dostanie?

Raczej nie dostanie, jest 8.0.0 i pewnie będą tylko łaty bezpieczeństwa, to jest Samsung i android :-) Zresztą jak narazie działa bardzo dobrze na oreo.
Pabloeq
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Samsung S7 ; iPhone SE
Sieć: Kazda oprocz tych na P

Postprzez Lain25 » 17 sie 2018, o 15:26

Dzięki za odpowiedzi. A jak z czasem działania na jednym ładowaniu?
Lain25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Lawrence72 » 17 sie 2018, o 18:33

Osobiście skłaniałbym się bardziej ku G6 który jest nieco większy ale i nowszy. Pod względem wydajności wypada dobrze chocicaż pod względem przyszłych aktualizacji
może być różnie. Na plus aparat i wykonanie (IP68). W tej cenie to dobry wybór.
Lawrence72
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Maciej Loret » 17 sie 2018, o 19:12

Lawrence72 napisał(a):Osobiście skłaniałbym się bardziej ku G6 który jest nieco większy ale i nowszy. Pod względem wydajności wypada dobrze chocicaż pod względem przyszłych aktualizacji
może być różnie.

Pod względem aktualizacji jest raczej lepiej niż gorzej. S7 na 99% nie dostanie kolejnej wersji Androida. W przypadku G6 nic nie wiadomo, ale szansa jest jednak spora.
---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
Maciej Loret
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Model telefonu: LG G6 x2, Xiaomi Remi 4A, iPhone SE
Sieć: RBM Energy, Pnk, Play OdNowa x2, RBM 5

Postprzez antonio7 » 17 sie 2018, o 20:55

persil91 napisał(a):Cześć, po ostatniej awarii mojego LG G3 poszukuję nowego telefonu. Przejrzałem propozycję w moim budżecie i wybrałem dwa - LG G6 i Galaxy S7.

Który z nich będzie działał płynnie, nie będzie się przycinał? Niestety to był główny problem mojego LG...

No i czy pytanie - czy któryś z nich ma jakieś wady fabryczne? Tak jak np. padajce po dwóch latach wyświetlacze w LG G3...

Oba będą działały płynnie, żaden nie będzie się przycinał, a wady fabryczne może mieć każdy model telefonu, zależy od egzemplarza.

Rada ode mnie: idź do sklepu stacjonarnego, obczaj jeden i drugi telefon i wybierz ten, który Ci bardziej przypasuje. Oba te urządzenia mają bardzo podobną wydajność, czas pracy na baterii, świetne aparaty.
Maciej Loret napisał(a):Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
antonio7
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Sibul » 17 sie 2018, o 21:17

G6 zdecydowanie, ja miałem kupić G6 ale bardzo kusił mnie V30 więc dołożyłem i kupiłem, nie żałuję :D A G6 to będzie świetny wybór
Motorola E365>SE T290i>SE K310i>Motorola V3i>Nokia 2730>LG GT540 Swift>Samsung Ch@t>Nokia E52>HTC Wildfire S>LG L7 2>Motorola V360 + Motorola V3> Samsung Galaxy S3 NEO > Samsung A5 2016> Xiaomi Mi5>
Sibul
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez MarekAG » 18 sie 2018, o 08:40

Sibul napisał(a):G6 zdecydowanie, ja miałem kupić G6 ale bardzo kusił mnie V30 więc dołożyłem i kupiłem, nie żałuję :D A G6 to będzie świetny wybór

To jest jakiś argument?
MarekAG
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Pochwały: 6

Postprzez t r o i p » 18 sie 2018, o 10:09

Ja wybrałem LG G6 i nie żałuję swojego wyboru, dotychczas używałem go w normalnych warunkach, ale teraz przez tydzień byłem z nim w Tatrach.
I tak :
Zdjęcia robił rewelacyjne, służył za dodatkową latarkę w jaskini mylnej, bo czołowa nawaliła, było po deszczu więc stała tam brudna błotnista woda i oczywiście musiał się w niej utopić, i zero problemów, po wyjściu z jaskini został wypłukany wodą z butelki a na kwaterze musiałem umyć z błota wejście na Jacka i USB, po wytarciu wygląda i działa jak nowy. Bateria była mocno ciśnięta przez robienie zdjęć i filmów i zawsze na koniec dnia miałem minimum 20%
Dictum sapienti sat est.
t r o i p
Moderator
Moderator

Postprzez forum_tg » 18 sie 2018, o 17:01

wybrał LG G6
forum_tg
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 3
Model telefonu: dual SIM