DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 47 z 48
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
 #1007802  autor: barney89
 15 sie 2018, 14:53
@jarekt nic wspólnego to ma Twoja ostatnia wypowiedź z tym tematem. Ok, czyli regulamin się zmienił i Freemium nie gwarantuje już RWK. Zamiast rozdawać po stówie, lepiej doładować konto za piątkę, a zamiast nabijać posty, udzielić rzeczowej odpowiedzi, takie jest moje zdanie. Pytałem tylko o możliwość otrzymania RWK bez doładowania (w Play np. jest taka możliwość kodem). Odpowiedź otrzymałem, że takiej możliwości nie ma, a zapytałem, bo chyba po to jest to forum. Dziękuję i życzę miłego dnia.
 #1007808  autor: 24bis24
 15 sie 2018, 15:16
barney89 pisze:Pytałem tylko o możliwość otrzymania RWK bez doładowania (w Play np. jest taka możliwość kodem).
a, żeby była rzeczowa to dodam, że tylko w dwóch taryfach :-), z których jedna jest tylko możliwa do włączenia,
tyle OT.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1007815  autor: jarekt
 15 sie 2018, 16:09
@barney89, zapytałeś o RWK we #Freemium. @Remington Ci rzeczowo odpowiedział.
Nie uwierzyłeś chyba i następnie zacytowałeś regulamin wzięty z sufitu i w dodatku nieaktualny. Ktoś Cię wyprowadził kolejny raz z błędu.
Twoja złość i frustracja narasta.
Stwierdzasz więc potem, że po 6 miesiącach pakiet TRZEBA kolejny raz aktywować (a nie trzeba), a jak się tego nie zrobi, to numer jest do wyrzucenia.
Jasne. Bo w regulaminie #Freemium jest następujący punkt:
33. Po sześciu miesiącach nieprzerwanego korzystania z odnawianego Pakietu #Freemium, następuje automatyczna dezaktywacja Oferty. W przypadku chęci dalszego korzystania z Pakietu, konieczna jest jego ponowna aktywacja.
Jeśli Abonent nie aktywuje Pakietu na kolejne 6 miesięcy numer musi wyrzucić do kosza.
PS. Ostatnie zdanie p.33 (niebieskie) oczywiście jest zmyślone przeze mnie - czegoś takiego tam nie ma.
 #1007858  autor: marcz123456
 15 sie 2018, 21:12
Jak to jest bo nigdy tego nie wiem. Jak dzwonię/piszę na polski numer co jest aktualnie w jakimś kraju unii to we freemium policzy mi z tych bezpłatnych? A ta osoba nic nie płaci?

A ona płaci według stawek roamingowych?
 #1007861  autor: Karlos20
 15 sie 2018, 21:16
marcz123456 pisze:Jak to jest bo nigdy tego nie wiem. Jak dzwonię/piszę na polski numer co jest aktualnie w jakimś kraju unii to we freemium policzy mi z tych bezpłatnych? A ta osoba nic nie płaci?
Policzy z pakietów. Osoba odbierająca płaci lub nie płaci - zgodnie ze swoim cennikiem w roamingu UE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1007879  autor: forum_tg
 15 sie 2018, 22:35
jarekt pisze:Faktycznie, jeśli nie masz dostępu do numeru, to go tak na szybko w ten sposób nie odepniesz :) - musisz odebrać i podać kod SMS (jest to rozwiązane inaczej niż w całym Play/RBM/Fakt).
Więc pozostaje duplikat/infolinia/mail itp. lub np. odnalezienie numeru :).
Nie jest konieczne.
Miałem podobną sytuację - wysłałem jeden email z prośbą o odpięcie numery i po dwóch dniach byl temat załatwiony.
Po odpięciu numeru od konta (żeby nie łączyli spraw) poszedł następny email z prośbą o dezaktywancje numery, bo go nie używam. Po 30 dniach numer przestał być aktywny,
 #1008023  autor: ManiacGSM
 17 sie 2018, 09:05
jarekt pisze:Faktycznie, jeśli nie masz dostępu do numeru, to go tak na szybko w ten sposób nie odepniesz :) - musisz odebrać i podać kod SMS (jest to rozwiązane inaczej niż w całym Play/RBM/Fakt).
Więc pozostaje duplikat/infolinia/mail itp. lub np. odnalezienie numeru :).
Okey, Panowie wszystko się wyjaśniło, zadzwoniłem na infolinie (o dziwo długo nie czekałem) , wyjaśniłem konsultantowi pokrótce sprawę, podałem swoje dane i numer został odpięty od mojego konta.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #1008167  autor: aizo
 18 sie 2018, 08:52
Witam
Mam kartę którą otrzymałem za free i taryfę 30min/30sms/300mb. Dostałem info,że jutro kończy mi się pakiet.Z tego co czytam trzeba go odnownić.Został mi jeden dzień,jak to najlepiej zrobić?
Kodem,infolinia? Jaki jest kod?

Połączenie nie może być zrealizowane.
 #1008661  autor: molibden
 21 sie 2018, 13:01
największy problem z Virgin to mam taki że jak idę do sklepu i proszę o doładowanie z terminala to ekspedienci/tki wywalają oczy i słyszę 'a jak to się panie pisze'. No i muszę literować. pół biedy. Gorzej gdy muszę tłumaczyć co to jest fau (v) albo najpierw napisać na karteczce.
Uprzedzam wujków dobra rada - kupuję w Żabkach i innych bo to nie dla mnie i z konta byłoby prościej ale osoba dla której kupuje woli 'na papierku'.
 #1008740  autor: t r o i p
 21 sie 2018, 18:44
Pakiety półdarmo można włączać bez ograniczeń i się sumują, pamiętaj tylko o tym, że nie mają swojej własnej daty ważności i wygasną razem z pakietem głównym.

Dictum sapienti sat est.
 #1008840  autor: marcz123456
 22 sie 2018, 11:41
No tak. Odnowił mi się freemium kilka dni temu, ale nie kupowałem pakietu, bo siedziałem na wifi.
Dziś odpaliłem pakiet, ale pewnie nie aktywował się od razu. Dziwne, bo zawsze z marszu hulało.
Teraz już jest dobrze.
 #1008843  autor: t r o i p
 22 sie 2018, 11:56
Virgin ma w regulaminie 24 godz na aktywacje usług.

Masz to sobie przeczytaj : ciebie dotyczy punkt 4
Żeby być zadowolonym z bycia w Virgin to trzeba wiedzieć kilka rzeczy :

1). Żaden wirtualny operator nie posiada swoich nadajników tylko dzierżawi je od operatora infrastrukturalnego.
Virgin działa na sieci Play i jeśli u kogoś Play ma zły zasięg i wolny internet to Virgin tego nie zmieni. I pisanie do Virgin komentarzy i skarg że internet jest wolny i przez brak zasięgu rwie rozmowy nic nie da.
Więc przed podjęciem decyzji o wyborze oferty Virgin trzeba najpierw sprawdzić czy u nas Play ma dobry zasięg, a nie brać Virgin, bo tańsze i potem wylewać żale że to czy tamto nie działa.

2). Virgin ma bardzo restrykcyjny system blokowania konta za nadmierne obciążenie sieci, czyli jeśli wisimy non stop na słuchawce to jest duża szansa że Virgin nam numer zablokuje.
Dobre w tym jest to że wystarczy tu na FB napisać, żeby jeszcze tego samego dnia numer był odblokowany, dla porównania wszyscy operatorzy blokują konto za nadmierne obciążenie lub za spam, czyli wystarczy przesłać te same życzenia świąteczne do kilkudziesięciu osób, żeby się takiej blokady dorobić, ale w innych sieciach na zdjęcie takiej blokady czeka się tygodniami. Więc w Virgin pod pewnymi względami jest gorzej a pod innymi lepiej niż u konkurencji.

3). Infolinia biura obsługi Virgin dla swoich klientów jest darmowa, więc co za tym idzie jest mocno obciążona i trzeba zdawać sobie sprawę, że łatwo nie będzie i uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na zgłoszenie się konsultanta,

Dobre w tym wszystkim jest to że w Virgin można bardzo szybko większość spraw załatwić przez wiadomość prywatną na Facebooku, ponieważ mają dostęp do naszego konta, a nie ściemniają nietoperza jak duże firmy konkurencyjne, że przez FB nic nie mogą i odsyłają na płatną infolinię lub wirtualnego konsultanta Andrzeja który odpisze na maila po 3 tygodniach.

4). Pamiętać o tym, że po wykupieniu pakietu trzeba zaczekać na jego włączenie i dopiero wtedy używać usług. Według regulaminu Virgin jak prawie wszyscy operatorzy ma na to 24 godz. Mówię prawie bo jest wyjątek T-mobile i tam to może trwać do 72 godzin. A nie wykupić pakiet i od razu używać bez potwierdzenia aktywacji, bo dopóki pakiet się nie aktywuje to środki na usługi będą pobierane z konta.
Posiadać zawsze wystarczającą ilość środków na koncie, żeby pakiet mógł się odnowić, ponieważ kiedy środków zabraknie pakiet się sam wyłączy i często po zasileniu konta i próbie uruchomienia go ponownie występuje błąd bo się system wykrzaczył i tamten poprzedni pakiet wisi choć nie działa i podczas korzystania z usług środki są pobierane z konta, a nie z pakietu, i trzeba wtedy interwencji Virgin co powoduje niepotrzebną frustrację użytkowników.

Jeśli posiada się takie podstawowe informacje to korzystanie z Virgin jest czystą przyjemnością.

Dictum sapienti sat est.
 #1008844  autor: marcz123456
 22 sie 2018, 12:15
Ale pakiet się od razu włączył, nawet na aplikacji był widoczny, bo tam patrzyłem.

Wiem że jest 24 godziny, nie mam telefonu od wczoraj. Od wielu, wielu lat siedzę na playowatych. A zresztą, szkoda czasu...

Na marginesie. Na aledrogo jest 10 GB za 5 zeta. Kod z rumu. Warto skorzystać.
  • Strona 47 z 48
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48