DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 48 z 179
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 179
 #1007836  autor: harys
 15 sie 2018, 19:28
Serio pytasz po co pasmo zasięgowe w mieście?:)
Konfig po dodaniu l900 jest słaby i terminale zbyt długo siedzą w tym paśmie jak jest już dostępne l1800. U mnie po jakimś miesiącu to minęło. We wszystkich sieciach po modernizacji następuje optymalizacja, także w N! W Orange w Nasielsku po dodaniu l2600 na jednej z 4 stacji też było słabo. Teraz znowu widzę l1800 często.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1007839  autor: iphoneski
 15 sie 2018, 19:39
@piotrzet Pasmo zasięgowe w mieście jest potrzebne np w piwnicach budynków, w których są biura, magazyny a niektórzy ludzie robią w domach piwnice użytkowe i masz tam np salon z tv albo bilard. I tam ludzie też chcą mieć dostęp do lte.
 #1007844  autor: WellDone
 15 sie 2018, 20:27
U mnie w piwnicy zasięg ma jedynie U900 PLAY-a i PLUSa (ten sam nadajnik).

Co ciekawe w Playu -92, a w Plusie -97. Dlaczego sygnał Plusa jest słabszy?

Dlaczego nie dociera w ogóle L800 żadnego OPA?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1007849  autor: WellDone
 15 sie 2018, 20:36
Dzięki za info.

Tak ogólnie patrząc na sieci w PL odnoszę wrażenie, że Play nadaje najsilniej, poźniej Plus i N! na końcu.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1007850  autor: harys
 15 sie 2018, 20:39
piotrzet pisze:I tak tam dostępu do LTE nie ma i tak. Taki dostęp to mogą zapewnić pikokomórki a nie LTE800
Pracuje na 7 piętrze. Mam może 150m do nadajnika który jest piętro/dwa wyżej ale sektor sieje w moją stronę. Widzę go przez okno. Wychodzę z openspace, ginie l2600. Wchodzę dalej w biura ginie l1800. W sali konferencyjnej za 4scianami ( w tym pewnie jakieś konstrukcyjne/żelbetowe) mam już tylko L800, albo nieuzywalne u900. Sprobuj maila z dużym załącznikiem wysłać na słabym u900. Odkąd jest l800 w Orange mogę tam normalnie pracować.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1007853  autor: JFK2016
 15 sie 2018, 20:54
matek451 pisze:Wystarczyła publikacja jakiegoś marnego rankingu prędkości operatorów , opartego o żałosną liczbę 25000 testów...
Żałosne tj. Twoja pisanina na ten temat (trzeba mieć tupet aby tworzyć chore wywody zrównujące pisanie kilku osób z dziesiątkami tys. realnych testów).
AlfredoUssr pisze:30x mniej testów niż Plus, 26x mniej niż Play, 15x mniej niż Orange. To jest normalne dla T-Mobile?
Twórzmy dalej fikcję-nie ważne są testy (liczba jedynie zmniejsza współczynnik błędu), ważne jest co kilka osób napiszę na forum. Ludzie przyjmijcie wreszcie do wiadomości że w T-Mobile mają najmniej klientów internetu "mobilnego", przerzucają realnie znacznie mniej danych i z tego prostego powodu sieć uśredniając działa najszybciej.
piotrzet pisze:W Plusie te śmieszne 5 MHz to żadna rewelacja. Szczególnie na wsi. Żeby to jeszcze jakoś działało te 10 MHz jest potrzebne.
W ogóle nie znasz realiów dostępu do internetu poza dużymi miastami, raz Plus ma tam całkiem dobrą infrastrukturę (w wielu miejscach znajdziesz nawet LTE2600-oni liczą klientów i kasę, a nie zobaczysz np. w dużych miastach), w ogóle do 2015 roku to nie miał żadnej konkurencji na prowincji, dwa-nie rozrzuca danych za free na "prawo i lewo" (kończy ci się limit podstawowy, masz internet bez limitu na LTE ale już nie z pełną prędkością-działa FUP ze swoimi progami zużycia danych...).
piotrzet pisze: Lepiej dać Playowi i innym przynajmniej wykorzystają.
Tak na niszczenie rynku stacjonarnego dostępu do internetu, swoim darmowym LTE.
 #1007855  autor: iphoneski
 15 sie 2018, 21:07
piotrzet pisze:I tak tam dostępu do LTE nie ma i tak. Taki dostęp to mogą zapewnić pikokomórki a nie LTE800
Oczywiście, że jest. Mi nie chodzi o kopalnie węgla tylko o piwnice jedno góra 2 piętra w dół. Korzystam dość często z pomieszczeń w takich piwnicach i jest L800 a innych pasm lte brak.
@JFK2016 Ciekawy pogląd, to tak jakbyś napisał, że laptopy niszczą rynek stacjonarnych komputerów. Są różne potrzeby i jedni używają neta mobilnego a inni stacjonarnego. Jak jest światłowód to nikt nie będzie bawił się w mobilny bo to nie ma sensu a neostrada sama się zniszczyła brakiem modernizacji i dziwne nie jest że ktoś woli lte zamiast śmieszne 10 Mb/s z awariami po każdej burzy. A twoje podejście do DIL to już chyba jakaś fobia, wszyscy ci już tłumaczyli, że DIL to nie jest połowa klientów neta w play a ty dalej swoje oczywiście dalej bez żadnych argumentów jedynie jakieś dziwne obliczenia na podstawie Allegro.
 #1007982  autor: piotrzet
 16 sie 2018, 21:02
WellDone
I masz rację, bo tak jest w rzeczywistości ;)
iphoneski
Wszystko zależy od lokalizacji znam takie miejsca gdzie jest LTE800 i w ogóle o zasięgu można pomarzyć już po 2 ścianach zostaje VoWiFi albo nic.
A tutaj coś dla tych co podniecają się ilości testów i mówią, że T-Mobile ma pustą sieć ;)
http://www.speedtest.pl/ranking_isp/3/2 ... -2-0-0-0-1
Po porostu T-Mobile nie ma tylu testów LTE bo większość testuje sieć po Wifi i dlatego w ilości LTE jest tak słabo. Tutaj widać testy przede wszystkim internetu domowego po Wifi

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1007989  autor: iphoneski
 16 sie 2018, 21:37
Ale to dowodzi tylko że ludzie testują T po wifi a nie ile faktycznie ruchu idzie po sieci. No chyba, że wszyscy używają neta tylko do testów to wtedy tak :)
 #1007990  autor: piotrzet
 16 sie 2018, 21:40
A jaka to różnica? Przecież jak ktoś testuje po wifi to i tak testuje sieć mobilna tylko jest to inaczej zaznaczone w wyniku. Dlatego moim zdaniem te wyniki powinny być połączone

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008006  autor: JFK2016
 16 sie 2018, 23:51
iphoneski pisze: Są różne potrzeby i jedni używają neta mobilnego a inni stacjonarnego. Jak jest światłowód to nikt nie będzie bawił się w mobilny bo to nie ma sensu a neostrada sama się zniszczyła brakiem modernizacji i dziwne nie jest że ktoś woli lte zamiast śmieszne 10 Mb/s z awariami po każdej burzy.
Ty jesteś tak oderwany od rzeczywistości że "aż mi cię szkoda", mieszkam obok dużego osiedla na którym jest oferta światłowodowa, inne technologie kablowe kilku dostawców, mimo tego DIL w RBM ma świetne branie bo jest za free, LTE2600 w godzinach wieczornych staje się nie użyteczne). Ja w ogóle bym się nie czepiał tej usługi gdyby była o niej oficjalna informacja/reklama w salonach Play-tak było na początku (mają na dziś oficjalnie najgorszą ofertę internetu "mobilnego", a równolegle rozdają dostęp za free bez limitu-klienci by ich "zjedli"). Z drugiej strony radio nie jest z gumy i jakby się wszyscy rzucili w dużych aglomeracjach byłoby tak jak na początku-po pół roku sieć "legła" i był ciągły lejek (teraz można sobie to podrasować modemami z LTE-A).
iphoneski pisze:A twoje podejście do DIL to już chyba jakaś fobia, wszyscy ci już tłumaczyli, że DIL to nie jest połowa klientów neta w play a ty dalej swoje oczywiście dalej bez żadnych argumentów jedynie jakieś dziwne obliczenia na podstawie Allegro.
Moje dane zapewne nie są precyzyjne ale oparte na faktach, za to gdzie są Twoje, kolegów o DIL-tak naganiasz i podniecasz się tym operatorem i nie masz takich danych?! Bo ja wiem ilu klientów data ma Plus i ile przerzucają danych. Czekam na te dane, bo na razie to zaklinasz rzeczywistość przy szklanej kuli. :D P.S Co do meritum- nie próbuj porównywać sieci T-Mobile do Play, gdyż różowi przy swoich zasobach mają znacznie mniej klientów i o wiele mniej przerzucają danych, stąd ten wynik.
 #1008014  autor: umcusumc
 17 sie 2018, 04:40
Ja na swojej wsi kiedyś pytalem każdego o Internet. Jedyny dostępny - ale nie wszędzie - kabel to Neostrada o prędkości 256 Kbps do 2 Mbps (jeśli ktoś ma szczęście). Nikt nie miał DILa. Większość korzysta z Plusa/CP, kilka osób z TM, natomiast Orange i Play brak. Wśród moich znajomych z miast, nikt nie ma DILa, każdy ma abonament, w znakomitej większości kabel (najwiecej UPC, Multimedia, Netia, pojedyncze przypadki Neostrady. O ile zdarzają się prepaidy w taryfach Voice, o tyle Internet zawsze postpaid. Konkluzja - nikt nie wie co to DIL.
 #1008020  autor: piotrzet
 17 sie 2018, 08:40
Tak jak pisałem oferta DIL to "oferta forumowa" wiedzą o niej tylko ci co mają konto na jakimś forum telekomunikacyjnym i się na nim udzielają a i tak 100% tych co o niej wiedzą nie mają tej oferty.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008032  autor: iphoneski
 17 sie 2018, 09:41
piotrzet pisze:Tak jak pisałem oferta DIL to "oferta forumowa" wiedzą o niej tylko ci co mają konto na jakimś forum telekomunikacyjnym i się na nim udzielają a i tak 100% tych co o niej wiedzą nie mają tej oferty.
Chyba wydrukuję ten wpis i powieszę sobie nad kominkiem, pierwszy raz w 100% zgadzam się z @piotrzet
 #1008033  autor: Robert K
 17 sie 2018, 09:45
Wątek na niekończącą się dyskusję. Ja bym podzielił go na trzy punkty. po pierwsze jak korzystamy z sieci głównie do czego ma sieć nam służyć czy bardziej rozmowy , czy bardziej internet , czy przemieszczamy się często w różne miejsca, czy lokalnie z internetu chcemy korzystać. Po drugie jeśli lokalnie z internetu chcemy korzystać, trzeba się zorientować jacy operatorzy jakie pasma nadają w danej lokalizacji , czy je agregują i sumarycznie jakiej szerokości kanał mhz udostępnia operator pod internet w danej lokalizacji po agregacji. O wyższych modulacjach nie wspomnę bo sprzętu obsługującego go jest jak na lekarstwo. Kolejna rzecz to położenie domu , mieszkania względem azymutu anten poszczególnych operatorów, to decyduje o zasięgu w pomieszczeniach i jest szczególnie istotne przy wyższych częstotliwościach LTE, np. 2600mhz. Po trzecie to jest oferta jaką mają operatorzy , jak i MVNO . Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę każdy powinien sobie odpowiedzieć jaka sieć jest dla niego najlepsza. U mnie jest to Play, bo azymut anten skierowany w stronę mojego miejsca zamieszkania pozwala mi komfortowo korzystać z neta LTE w całym domu w odległości od masztu 1.2km, Play sieje L800+L1800+L2100 z agregacją , co sumarycznie daje 25Mhz. Plus ma nieco gorszy zasięg ale też udostępnia L800+L1800 co daje kanał podobnej szerokości 25Mhz. Orange i T-mobile u mnie wypadają najgorzej pod względem zasięgu(azymut mojego domu jest między sektorami Networks) , jak również pod względem pojemnościowym sieci - L1800+L800 daje 25 Mhz, ale na dwóch operatorów, co daje 12,5 Mhz na pojedyńczego operatora. O starszych technologiach UMTS, HSDPA, +, nie wspominam bo świat prze w stronę 5G. Takie są moje kryteria wyboru sieci, ale każdy ma swoje.
 #1008035  autor: piotrzet
 17 sie 2018, 09:51
Jak ty liczysz? Jeśli już to N! daje u ciebie 17,5 Mhz bo wspólna jest tylko 1800, a nie 800. Więc całe pasmo 10 Mhz z 800 jest dla jednego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008037  autor: spotify
 17 sie 2018, 09:58
@Robert K
Sieć komórkowa to sieć mobilna. Jesteś kolejnym który zastępuje telefon na kabel telefonem komórkowych i patrzy pod pryzmat korzystania siedząc na kanapie w domu.
Wymieniłeś 3 punkty a skupiłeś się na jednym - czyli jak sieć działa wokół Twojego komina.....
  • Strona 48 z 179
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 179
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 179