DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1004346  autor: bodalski
 19 lip 2018, 06:13
Uszanowanie.

Szybkie pytanie do znawców. Czy iPhone 7 zrywa połączenie z wifi kiedy leży nieużywany?
Ja mam Galaxy S8 i tam w ustawieniach mogę wybrać czy po uśpieniu telefonu połączenie z wifi będzie utrzymane czy telefon będzie pobierał dane przez sieć komórkową.
Żona ma iPhonea 7. Do niedawna miała numer służbowy, więc zużycie gigabajtów średnio mnie interesowało :) od kilku dni ma już prywatny numer. Jak przeglądam spis połączeń on line to widzę, że telefon potrafi pobrać nawet 300 mb. I to w czasie gdy jesteśmy w domu i teoretycznie powinien korzystać z domowego wifi. Jest gdzieś w iPhonie takie ustawienie jak w androidzie żeby tel. nie rozłączał się z wifi nawet gdy jest zablokowany?
 #1004351  autor: KR2615
 19 lip 2018, 07:37
Patrząc na mój router z rana to raczej Android (pierwsze urządzenie) nie rozłącza a iPhone (drugi w Registration table) tak.

Obrazek
 #1004354  autor: kemsinenu
 19 lip 2018, 08:54
300 MB to sporo. Czy to przez jeden dzień tyle? Może jest włączone wifi assist lub aktualizacje aplikacji przez sieć komórkową?

Nie ma opcji wymuszenia stałego połączenia z wifi. Jedynie można ręcznie wyłączyć dane komórkowe.
 #1004358  autor: bodalski
 19 lip 2018, 09:36
No sporo sporo. Nie przez jeden dzień tylko "za jednym razem". Telefon leżał na stole, w domu działające wifi a on zassał prawie 300 MB przez sieć komórkową. Rozmawiałem ze znajomym, użytkownikiem produktów Appla od lat. Powiedział, że nie ma opcji wymuszenia stałego połączenia z wifi. No nic, niech tak będzie.
 #1004467  autor: f0ku5
 19 lip 2018, 20:07
Potwierdzam, iPhone nieużywany rozłącza się z WiFi.
 #1004477  autor: iphoneski
 19 lip 2018, 22:17
Wyłącz asystę wifi w ustawieniach sieci kom. To jest taka funkcja, która pozwala pobierać dane z pakietu zamiast z wifi. Jak to wyłączysz powinno być ok. Obok tej asysty jest też wyłącznik możliwości wysyłania danych na iCloud po sieci kom. To też lepiej wyłączyć, tam czasem idzie sporo danych, szkoda pakietu.
f0ku5
To jakim sposobem gdy mam zablokowany tel dostaję powiadomienia? Wifi się usypia gdy go nie używasz a nie rozłącza ;)
 #1004500  autor: f0ku5
 20 lip 2018, 10:46
Ta opcja od iClouda dotyczy tylko danych aplikacji i dokumentów, a nie np. zdjęć czy filmów ;) Nie trzeba tego wyłączać, bo to są znikome ilości danych.
A co do tego WiFi - powiadomienia otrzymujesz, bo telefon się przełącza na sieć komórkowa. Przynajmniej u mnie to tak działa.
 #1007674  autor: Julienne
 14 sie 2018, 14:01
[quote][/quote]
Tak, bo w IOS 11 lub 12 Beta ustawienie WI FI często wyłącza się samoistnie np. do jutra. I wtedy, jeśli sieciowe nie jest wyłączone działa. Jednak nie próbowałam tego zmieniać, bo nie zwracam na to uwagi.