DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1006690  autor: Micho
 08 sie 2018, 19:53
Z okazji zbliżających się okrągłych urodzin ;) mam możliwość naciągnąć żonę na nowy telefon :) W tej chwili używam 2 lata Samsunga S6 i sprawuje się b.dobrze (oprócz naprawy mikrofonu). A że lubie nowe gadżety to pomyślałem o nowym telefonie. Coś z flagowców ale nieduże. Żeby nie było większe od S6 ale ekran był zbliżony (na 5 calach już dobrze można net przeglądać).
Telefon używam do przeglądania netu, FB, YT, Yanosik, nawigacja czasami.

Na czym mi zależy: kompaktowy rozmiar, dobry ekran (nie gorszy od S6), oczywiście wydajny, dłuuuuggoooo aktualizowany.

Zastanawiam się, czy nie spróbować czegoś nowego a mianowicie Iphona tylko nie wiem czy wart swojej ceny :)

Czy coś oprócz Compacta Sony jest wartego uwagi?
 #1006692  autor: antonio7
 08 sie 2018, 20:01
Budżet?

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1006717  autor: vonski
 08 sie 2018, 21:13
Nikt już nie robi 5 calowych telefonów. Durna moda zapanowała i flagowiec musi mieć 5,5-6".
Twoim wybór to dwuletni S7 albo zeszłoroczny Pixel 2. Ostatnią nadzieją jest nadchodzący Pixel 3, który wg plotek ma mieć 5,3". Ale to dopiero w październiku i pewnie z zaporową ceną na starcie.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1006722  autor: Micho
 08 sie 2018, 21:54
S7 nieeee, żona ma poza tym Samsung słabo aktualizuje. A Compacty Sony? Może poczekać do Xz3?
 #1006723  autor: piotrzet
 08 sie 2018, 21:56
Nie będzie XZ3 Compact. Był XZ2 Compact a Compacty są co rok chyba ze im się coś zmieni. Możesz zaczekać do IFA to pod koniec miesiąca może będzie coś nowego fajnego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1006727  autor: Micho
 08 sie 2018, 22:26
Poczekać mogę. Jak pisałem, mój S6 ma się dobrze. A może jednak Iphone? 7,8 a może poczekać na te nowe?
Jeśli chodzi o SOny, to boję się, że za chwile zwiną żagle i tyle będzie ze wsparcia. Poza tym, czytałem, że Sony są awaryjne ale nie wiem czy to prawda.
 #1006729  autor: vonski
 08 sie 2018, 22:32
Ajfon dla Ciebie może nie byłby głupi.. ale.. Używasz pływającej ikony z Yanosika? No to na iOS nie poużywasz.
XZ2 Compact to gruby kloc.

Tapatalk @ Google Pixel

EDIT: durny słownik :)
Ostatnio zmieniony 09 sie 2018, 08:11 przez vonski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1006737  autor: jack78
 08 sie 2018, 23:29
Powiadomienia w tle, czyli na głównym ekranie działa np navi, a Yanosik tylko jako pływające powiadomienie. Sam z tego powodu sprzedałem jabco i kupiłem dodatkowy telefon z andkiem jako nawigację.
 #1006740  autor: Micho
 08 sie 2018, 23:50
Acha. Ja odpalam Yanosika jako główna apkę, navi w tym czasie nie używam.
 #1006753  autor: vonski
 09 sie 2018, 08:12
Miało być "pływającej ikony". Słownik psia jego mać... :)
 #1006758  autor: piotrzet
 09 sie 2018, 08:47
Micho pisze:Poczekać mogę. Jak pisałem, mój S6 ma się dobrze. A może jednak Iphone? 7,8 a może poczekać na te nowe?
Jeśli chodzi o SOny, to boję się, że za chwile zwiną żagle i tyle będzie ze wsparcia. Poza tym, czytałem, że Sony są awaryjne ale nie wiem czy to prawda.
Miałem kilka telefonów tak jak i znajomi i jakoś nie zauważyłem żeby były bardziej awaryjne niż konkurencja. Żagli prędko nie zwiną bo ich stać żeby na razie utrzymywać dział mobilny a chca go zostawić żeby mogli dostarczać rozwiązania 5G

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1006768  autor: Micho
 09 sie 2018, 10:24
Szczerze mówiąc, wiele przemawia za Compactem od Sony, szybki, szybkie aktualizacje, nawet mogę przeboleć stratę Amoleda :) Tylko żeby odchudzili XZ3C bo faktycznie XZ2C to bambaryła :)

Chyba jeszcze poczekam na XZ3C i na nowe Iphony bo jakoś ciągnie mnie, żeby spróbować IOS :)
 #1006806  autor: vonski
 09 sie 2018, 16:15
A skąd pomysł że będzie XZ3C? Póki co wszystkie plotki mówią, że jej NIE będzie.

Tapatalk @ Google Pixel
 #1006813  autor: piotrzet
 09 sie 2018, 17:11
We wrześniu nie. Jeśli będzie to dopiero na MWC 2019

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1006825  autor: antonio7
 09 sie 2018, 19:55
Micho pisze:Poczekać mogę. Jak pisałem, mój S6 ma się dobrze. A może jednak Iphone? 7,8 a może poczekać na te nowe?
Jeśli chodzi o SOny, to boję się, że za chwile zwiną żagle i tyle będzie ze wsparcia. Poza tym, czytałem, że Sony są awaryjne ale nie wiem czy to prawda.
Dobrze czytałeś, ale akurat flagowce z awaryjnością od tego producenta tego problemu nie mają.

Takowy problem miały bądź mają budżetowe modele od Sony, których już oni nie produkują bądź średniaki jak XA, XA1 czy nawet ostatnie XA2.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1006882  autor: vonski
 10 sie 2018, 09:53
Micho pisze:No z dużą XZ wychodzi zawsze compact.
Absolutnie nie z każdą. Sprawdz sobie ile było Compactow a ile "dużych" Xperii.

Tapatalk @ Google Pixel