DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1006166  autor: Walkel
 04 sie 2018, 18:17
Witam, ostatnio zauważyłem, że dzwonek w moim Redmi Note 4 gra cicho. Dźwięk powiadomień, dźwięk SMS i multimedia mają dobrą głośność. Porównywałem jego głośność z Redmi 4x i o dziwo tańszy model ma bardziej donośny dźwięk dzwonka. Nie pamiętam czy we wcześniejszych wersjach MIUI też tak było. Zauważyłem także, że telefon ostatnio ładuje się 3,15-25h. Przedtem ładował się około 2,45h. Ktoś z was też tak ma? Dodam jeszcze, że reset telefonu do ustawień fabrycznych nie pomógł
 #1006174  autor: maniek89
 04 sie 2018, 19:26
Jak długo masz ten telefon? Jaka wersja MIUI? Kupiłeś nowy czy używany? Może bateria jest już zajechana? Na ładowarce z zestawu telefon w zalezności od stopnia rozładowania ładuje się maksymalnie 3 godziny. W ustawieniach dźwięku wszystkie suwaki masz na maksa?
 #1006195  autor: Walkel
 04 sie 2018, 21:10
Telefon mam od marca. Wersja MIUI to 9.6.2.0 Stabilna. Kupiłem telefon jako nowy w X-Komie. Co do baterii to czas jej działania jest dobry, a czas ładowania zepsuł się po zainstalowaniu MIUI 9.6.1.0. Nie używam już kabla USB, który był zestawie, ponieważ złamał się i gdy poruszę go na bok ładowanie jest przerywane, zostawiłem tylko oryginalny adapter. Tak, w ustawieniach dźwięku wszystko jest na maksa.
 #1006206  autor: Eragon
 05 sie 2018, 08:44
Możliwe że to wina którejś aktualizacji. Poczekaj na nowszą albo samemu spróbuj pozmieniać.

:smt006
 #1006219  autor: maniek89
 05 sie 2018, 12:23
Eragon pisze:Możliwe że to wina którejś aktualizacji. Poczekaj na nowszą albo samemu spróbuj pozmieniać.
No nie wiem, miałem obydwie te wersje MIUI i w aspekcie czasu ładowania telefonu nic się nie zmieniło. Może to wina kabla o zbyt niskiej przepustowości, jeśli można to tak nazwać, bo ładowarka z zestawu jest dość szybka i możliwe, że jej moc ogranicza słabej jakości kabel? Ja cały czas ładuje tym z zestawu. Z dźwiękiem też było ok. Rzeczywiście chyba trzeba poczekać w Twoim przypadku na kolejną aktualizację.
 #1006291  autor: maniek89
 05 sie 2018, 22:31
Walkel pisze:Myślę gdzie kupić oryginalny kabel i jedyną sensowną opcją jaką znalazłem jest kupić na Allegro:
Daj znać, czy to coś zmieniło w kwestii czasu ładowania, bo jeśli tak, to może być dla wielu osób ciekawy wniosek :)
 #1006946  autor: Walkel
 10 sie 2018, 16:28
Jeżeli chodzi o kabel to różni się trochę wykonaniem od oryginalnego. Czas ładowania też trwa ponad 3h. Ładowałem już różnymi kablami i wynik jest wszędzie podobny. Pozostaje mi chyba tylko czekać na nowy update MIUI.
 #1007437  autor: maniek89
 11 sie 2018, 19:40
Nie skrócił się czas ładowania po wymianie kabla? No to również mam nadzieję, że update MIUI Ci pomoże, bo jednak RN4 to wciąż kawał fajnego sprzętu.