DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 28 z 91
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 91
 #1005174  autor: biala1991
 26 lip 2018, 14:27
Na razie na Play24 usługa świeci się na zielono więc nic nie zdziałam, muszę poczekać z próbą uruchomienia aż zakończy się poprzednia roczna ważność.
I cały czas się waham z tym doładowaniem :) Może lepiej nie ryzykować, kupić nowy starter i w niego inwestować? Wtedy niestety pula GB się zmniejszy, bo te ze starej karty przepadną
 #1005178  autor: jarekt
 26 lip 2018, 15:00
Chciałbym kilka informacji tutaj podanych poprawić (bo są niepoprawne) i uzupełnić.

Po pierwsze: taryfa, w której dostępna jest usługa "24GB na rok w Internet na Kartę w Play" (dalej używam skrótowca "24rwk") nazywa się "Internet na Kartę 50zł" (proponowany przez mnie na forum od dawna skrótowiec to InK50) lub czasami "Internet na Kartę 50zł w Play" i taka nazwa wyświetla się zawsze w Play24 na głównej stronie (i po kodzie *111*49*1#) bez względu na to czy starter jest kupiony za 50zł z taką taryfą, czy zmigrowano do tej taryfy z innej starszej (np. POnK) lub nowszej InK (np. InK9).

Natomiast w sekcji "Moje Dane" Play24 można podejrzeć jaka jest/była fabryczna promocja/taryfa na danym starterze (kupionym czy otrzymanym, bo są też darmowe) albo jaka była marketingowa nazwa startera/promocji na starterze (a to nie to samo co nazwa taryfy) i tam może się pojawić np. "Play Internet na Kartę" (czyli starszy PInK zmigorowano do InK50) czy "Internet na Kartę 50zł zestaw startowy" (czyli starter kupiono za 50zł już z usługą 24rwk w taryfie InK50).

Przykład:
Obrazek


Po drugie: są 2 warianty usługi 24rwk i 4 regulaminy z tą usługą powiązane.

Pierwszy wariant tej usługi (24rwk1) znajduję się na zestawie startowym za 50zł i usługa 24rwk startuje automatycznie po aktywacji startera. Nie wykonujemy żadnego doładowania ani nie aktywujemy w żaden sposób tej usługi.
Usługa ta jest opisana w regulaminie starterów InK, który nazywam dalej Reg1.

Reg1 - Regulamin zestawów startowych InK (to nie jest cennik, cennik ma osobny "regulamin" nazywany cennikiem :)) i automatycznej usługi 24rwk: https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 032018.pdf

Drugi wariant tej usługi (24rwk2) wymaga doładowania 50zł i ręcznej jej aktywacji i dostępny jest w tej samej taryfie InK50 (jak wariant 24rwk1) ale również gdy do tej taryfy zmigorowano np. z darmowego startera PInK1.
Usługa ta jest opisana w swoim własnym regulaminie, który nazywam dalej Reg2.

Reg2 - Regulamin ręcznej usługi 24rwk: https://www.play.pl/resources/pdf/2016/ ... 072016.pdf

Jednak informacji o tym, że usługę 24rwk można odpalić ręcznie na starterze zmigrowanym z innej taryfy (np. PInK, czyli PInK1, PInK9, PInK19, POnK4L, NPOnK, POnK, nowszych InK) nie znajdziesz ani w Reg1, ani w Reg2.
Informacja taka znajduje się w regulaminach Reg3 i Reg4, które zamieszczam poniżej.

Reg3 - Regulamin migracji w ramach nowych taryf InK (InK0, InK1, InK5, InK9, InK19, InK50): https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 012018.pdf

Reg4 - Regulamin migracji ze starych taryf (PInK, POnK4L, NPOnK, POnK) do nowych taryf InK (InK0, InK1, InK5, InK9, InK19, InK50): https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 012018.pdf


Po trzecie: GB są zachowywane podczas migracji w ramach taryf InK czyli np. InK9->InK50 (zgodnie z regulaminem Reg3 takiej migracji).
GB są zerowane podczas migracji z niektórych starszych taryf do nowszych InK, np. migracja PInK9->InK50 powoduje wyzerowanie wszystkich GB (zgodnie z regulaminem Reg4 takiej migracji).

Dodatkowo w InKach, GB z doładowań i innych płatnych pakietów (albo np. pakietu 24rwk) kumulują się na jednym koncie i wzajemnie przedłużają, co jest wyraźnie zapisane w regulaminie/cenniku InK (w przypadku starszego PInK jest to bardziej zakręcone).


Po czwarte: W regulaminach i cennikach dotyczących InK (i starszych PInK) jest wciąż masa bardzo poważnych błędów, złych nazw, źle użytych nazw, złych kodów itp. itd. (co zauważyła biala1991 i inni użytkownicy tego i innych wątków o PInK/InK przez ostatnie lata, i to zarówno tutaj jak i na innych forach).

Powoduje to masę nieporozumień i wątpliwości (patrz posty białej1991). Dodatkowo, system też nie w każdym aspekcie (na taką usługę składa się wiele elementów) zaprogramowano tak jakby to wynikało z regulaminów usług/pakietów w InK/PInK (w taryfach głosowych jest znacznie lepiej).

Najgorsze jest jednak to, że gdy coś pójdzie nie tak, np. 24rwk z jakiegoś powodu nie włączy się na starterze zmigrowanym do InK50 (zdarza się), to pisząc reklamację, konsultant może odpisać tak (np. białej1991 :)):
"Zgodnie z regulaminem usługi 24rwk, usługa ta dostępna jest tylko na zakupionym starterze InK50 za 50zł. Pani zmigrowała z archiwalnej taryfy PInK9 więc niewłączenie się usługi jest poprawne.
Reklamację uznaję za niezasadną".


A jeszcze gorzej gdy zje 50zł, a usługa i tak się nie włączy :).


To tyle tak na krótko, bo na dłuższy wpis nie mam czasu.

---edit---
PS. Jako bonus dodam, że bardzo długo był dostępny trik polegający na "odpowiedniej" zmianie taryfy np. na darmowym starterze PInK1 na taryfę InK50, w wyniku czego po aktywacji takiego startera otrzymywaliśmy za darmo (bez potrzeby doładowania 50zł) 24GB na rok i RWK :). Można było też odpalić na tym starterze dodatkowo 100GB jako BzR, które również było ważne rok (tzn. przedłużało się samo co miesiąc)...
 #1005188  autor: 24bis24
 26 lip 2018, 15:21
dlatego też nie mozna było dostać owych zasiegowych starterów 300mb w salonach Play, były dostępne z gratisami na znanym portalu za odpowiednią sumę i oczekiwały na tych co o triku dowiedzieli się jako ---edit---. :-)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1005208  autor: biala1991
 26 lip 2018, 17:16
Jarekt, dokładnie takie dane jak na zrzucie wyświetlają się u mnie :) Dwie strony wcześniej czytałam o problemach forumowicza, któremu podczas migracji zniknięto 70zł z konta, jaką kuriozalną odpowiedź na reklamację dostał chociaż regulamin ewidentnie stanowi, że środki powinny zostać zachowane.
Stąd moje obawy w sytuacji, która klarowna nie jest. Wątpię, żeby konsul analizował wymienione przez Ciebie dodatkowe regulaminy, pójdzie na skróty i skupi się na podstawowym dokumencie czyli Regulamin usługi 24GB na rok w Internet na Kartę w Play, zgodnie z którym nie posiadam odpowiedniej taryfy :)

24bis24 :D
 #1006116  autor: biala1991
 04 sie 2018, 09:37
Doładowałam :) jeszcze jedno pytanie, wg regulaminu usługi 24GB na rok w internet na kartę w Play:
Po aktywacji Oferty Promocyjnej usługa o której mowa w pkt 1. niniejszego regulaminu przyznawany jest po raz pierwszy na okres 30 dni od dnia aktywacji.

Rzeczywiście system działa tak jak jest to zapisane i pierwsze 2GB dostanę zaraz po włączeniu usługi 24GB/na rok a nie miesiąc później? Z tego co pamiętam, cykliczne pakiety 250MB, 500MB po raz pierwszy zostają przyznane po 30 dniach od aktywacji
 #1013960  autor: jarekt
 14 wrz 2018, 22:08
Pewnie niedługo (gdy wyłączą DILa) ten wątek na nowo się rozrusza, jak za starych dobrych lat 2016, 2017 i początków 2018 kiedy to miało się absolutnie darmowe ponad 100GB, nieprzerwanie samo i darmowo przedłużające się przez rok, a nawet 13 miesięcy, a odpłatnie nawet jeszcze dłużej (na zawsze :)).
 #1013967  autor: Gomez-C4
 14 wrz 2018, 22:46
@jarekt , w sumie to już 2 lata od wprowadzenia InK :) , a apetyt na GB zdecydowanie większy niż w 2016 roku, ciekaw jestem czy w tym roku będzie zmiana z InK na inną "lepszą" taryfę, póki co ten rok w zasadzie może być początkiem sporych podwyżek cen internetu.
Zakładając, że RBM może być ten pakiet 100GB za 40zł - to oznacza, że od tego pułapu cenowego zaczyna się koszt tych 100GB .
 #1014328  autor: jarekt
 15 wrz 2018, 13:36
Będę chyba odświeżał różne testy na PInKach za kilkanaście dni (może później - zależy od mojego wolnego czasu i rozwoju sytuacji z DILem), bo może się okazać że będzie to bardzo dobry zamiennik dla DILa, więc obserwujcie temat.

PInKi mają jeszcze taką zaletę, że mają wspomniane usługi WbL (Weekendy bez Limitu) i NT (Nocny Transfer) oraz WWWbL (WWW bez Limitu na 30 dni), w dodatku przez pierwsze 31 dni są one darmowe (dla wersji cyklicznej).

WbL to całe soboty i niedziele przez 31 kolejnych dni od momentu aktywacji, z całkowicie nielimitowanym internetem (żadnych ograniczeń, lejków czy FUPa).
Jeśli usługę włączymy w piątek lub w sobotę rano, to mamy 5 całych weekendów (10 dni) nielimitowanego neta. W dodatku za pierwsze takie 5 weekendów (za pierwszy okres 31 dni) usługa jest za darmo (dla usługi cyklicznej). Potem 10zł za cykl (jest wersja usługi jednorazowa i cykliczna).
Jak ktoś ma takie potrzeby, to może w czasie tych nielimitowanych weekendów ściągnąć nawet kilka TB danych.

NT to 31 dni (łącznie z dniem uruchomienia), a w zasadzie nocy, z całkowicie nielimitowanym internetem (żadnych ograniczeń, lejków czy FUPa) w godzinach 0:00-9:00 (ale lepiej ograniczyć się do godzin 0:05-8:55).
Za pierwszy okres 31 dni, usługa NT jest za darmo (dla usługi cyklicznej). Potem 10zł za cykl (jest wersja usługi jednorazowa i cykliczna).

Co ciekawe za doładowanie 5zł mamy 8 dni ważności konta na połączenia wychodzące i internet (potem dodatkowe 90 dni na odbierania połączeń) licząc łącznie z dniem doładowania.
Jeśli więc mamy takiego leżaka np. jako do netu awaryjnego, to jeśli w sobotę rano zrobimy doładowanie 5zł (musimy doładować, bo załóżmy, że numer jest w 90-dniowym okresie przychodzących), to ważność konta mamy do końca przyszłej soboty.

Jeśli wtedy odpalimy darmowe Weekendy be Limitu na pierwsze 31 dni, to przez 3 dni weekendów (bieżąca sobota i niedziela, przyszła sobota i trochę przyszłej niedzieli) mamy pełny no-limit neta. Jak mało, to w kolejną niedzielę rano znowu ładujemy 5zł i znowu mamy darmowe 3 dni weekendów (niedziela i przyszła sobota i niedziela). I tak dalej.

Można też tuż po tym pierwszym doładowaniu 5zł włączyć darmowy Nocny Transfer na pierwsze 31 dni - to przez te 8 dni ważności konta mamy też codziennie nielimitowane noce od 0:00 do 9:00. Jak mało, to tak jak napisałem wcześniej, w kolejną niedzielę rano znowu ładujemy 5zł i znowu mamy darmowe 8 dni nielimitowanego neta w nocy. I tak dalej.

Także można WbL i NT połączyć i mieć je za darmo przez pierwsze 31 dni, oczywiście plus koszt doładowań, na okres jaki potrzebujmy (kasa zostaje w całości na koncie do wykorzystania potem np. na płatne usługi).
Po pierwszym takim okresie darmowych WbL i NT oczywiście trzeba za te usługi płacić 10zł. Darmowy miesiąc WbL i NT (oraz WWWbL) jest jednorazowo do wykorzystania.

Co ciekawe za jednorazowe doładowanie kwotą 50zł mamy 60 dni wychodzących, ale gdyby to robić doładowaniami 5zł, zawsze rano, a najlepiej tuż po północy, zawsze co 8 dni, to koszt 60 dni ważności wyjdzie niecałe 40zł. Czyli miesiąc ważności to niecałe 20zł w PInK - wystarczy na WbL i NT co miesiąc w wersji płatnej, gdyby ktoś chciał w ten sposób korzystać z neta w PInK (np. przez 2-3 miesiące jako awaryjny/zastępczy/główny do czasu wyklarowania się jakichś naszych spraw z netem).
 #1014365  autor: bolek2004
 15 wrz 2018, 18:07
Niecałe 2 lata temu gdy kupowałem modem w play, obowiązkowo z zestawem doliczali starter za 19zł play internet na kartę.
Po ostatnich wydarzeniach go aktywowałem teraz żeby sprawdzić co to jest i mam tak:
Taryfa: Internet na Kartę 19 zł
Promocja: Internet na kartę
Czyli to jest ten starter ze starszą taryfą gdzie można no limit włączyć za 45zł? czy to już nowa oferta?
Mam na koncie 5zł i konto ważne do 22.09.
W pakietach widzę tylko opcję no limit za 49zł więc to pewnie nowsza taryfa.
Może da się zmigrować do tej starszej bo mam w zmianie taryfy takie opcje:
Dostępne oferty:
Internet na Kartę 50 zł
Zmiana oferty jest bezpłatna
Więcej
Internet na Kartę 9 zł
Zmiana oferty jest bezpłatna
Więcej
Internet na Kartę 1 zł
Zmiana oferty jest bezpłatna
 #1014367  autor: jarekt
 15 wrz 2018, 18:18
@bolek2004, jest to nowszy InK, w którym jest 100GB (i ani bajta więcej), a po przekroczeniu 100GB (od razu) lejek 1Mbit/s, w usłudze MbL (Miesiąc bez Limitu) za 49zł. Z lejkiem 1Mbit/s można przesłać dziennie maksymalnie 10GB, miesięcznie 300GB.

Z InKów nie można migrować do starszych PInków. Odwrotnie oczywiście można.
 #1014368  autor: bolek2004
 15 wrz 2018, 18:27
jarekt Dzięki wielkie. Nie śledziłem za bardzo taryf netowych w play i mi się wszystko pomieszało:)
Czyli tak w uproszczeniu najpierw był play online później play internet na kartę (ta stara taryfa z no limit za 45zł), a teraz jest internet na kartę w play.
 #1014370  autor: bolek2004
 15 wrz 2018, 18:43
To na bank ta nowa taryfa bo jest w pakietach opcja no limitu za 49zł. Zresztą @jarekt już potwierdził że tak to wygląda, a kartonika i tak nie mam bo dawno wyrzuciłem, została karta z pukiem tylko i simką.
 #1014374  autor: Gomez-C4
 15 wrz 2018, 18:58
@bolek2004 chodziło mi raczej o sprawdzenie czy czasem nie wpadli na tak genialny pomysł, że na starych PInK-ach podmienili poprzednią taryfę na nowy InK , bo dzisiaj wszystko jest możliwe.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2018, 19:16 przez Gomez-C4, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1014375  autor: jarekt
 15 wrz 2018, 19:09
bolek2004 pisze:Czyli tak w uproszczeniu najpierw był play online później play internet na kartę
W skrótowcach, to było tak: POnK --> NPOnK --> POnK4GL --> PInK --> InK --> InKv2.0 :)
Gomez-C4 pisze:...czy czasem nie wpadli na tak genialny pomysł...
Jest to możliwe.
 #1014376  autor: Karlos20
 15 wrz 2018, 19:18
Jak to INK 2.0? Nie ma czegoś takiego. Po PINKu był INK i to się nie zmieniło.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 28 z 91
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 91
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 91