DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1004094  autor: rafi66
 17 lip 2018, 13:17
Hejka, miałem od 2016 samsunga s6 32gb golden wersje. Niestety ekran mi się zbił. Jest to trochę zabawna historia, bo gdy karmiłem psa to położyłem telefon na blacie z podłączonymi słuchawkami, schylając się do psa pociągnąłem telefon który upadł na płytki z wysokości około 1m i jakoś niefortunnie musiał upaść bo oprócz szkła hartowanego poszedł również ekran amoledowy

ale wracaj do głównego wątku to jak wiadomo koszt naprawy ekranu to jakieś 500-600 zl, sam telefon warty jest max 800. Tak więc, pojawia się dylemat czy wydać na naprawę te parę stówek czy dołożyć i za powiedzmy około 1000zl kupić jakiś nowy fon (i sprzedać ten ze zbitym ekranem. Ktoś kupuje takie rozbite w ogolę?)

pytanie do was czy lepiej wymienić czy kupić nowy. Nie jestem fanem chińczyków, ale myślę ze lata niepewności minęły i już czas przesiąść się na xiaomi - chyba ze macie inne opinie. Napiszcie w ankiecie odpowiedzi czy wymieniać szybkę czy wybrać z moich propozycji coś, są to:

Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB czarny
Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64GB Czarny
Xiaomi Mi A1 64GB Czarny (tutaj mógłbym ew. poczekać na mi A2)
Honor 9 Lite Dual Sim 3/32GB czarny
Huawei P Smart Dual SIM Czarny
Huawei Mate 10 Lite Dual SIM Czarny

Zalezy mi przede wszystkich na aparacie, później bateria i dopiero bebechy (32 czy 64 ma małe znaczenie, w s6 miałam 32gb i nigdy nie przepełniłem pamięci). To samo z prockiem i ramem, nie zauważyłem zacięć typowych czy używaniu. W gry mało grałem więc benchmark był słaby z mojej strony XD może dlatego tak dobrze chodził to teraz. Jeszcze pytanie teoretyczne jeżeli zdecydowałbym się na naprawę ekranu to ile sgs6 będzie mi stanie służyć, parę lat?
 #1004101  autor: TomLee
 17 lip 2018, 13:59
oczywiście, że na olx znajdzie się chętny na taki telefon. Trzeba tylko ustalić rozsądną cenę. Jeżeli nie idzie za tą cenę to po 10-14 dniach obniżasz. I tak do skutku.
 #1004102  autor: t r o i p
 17 lip 2018, 14:03
Xiaomi zwłaszcza redmi note 5 są w miarę szybkie i dobrze zoptymalizowane, ale aparaty mają średnie tzn nie są złe, ale to nie jest półka flagowa.
Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrym aparacie to musisz sięgnąć po flagowca.
Najtaniej wychodzi LG G6, potem masz samsunga S7, HTC U11 I Samsunga S8.

Dictum sapienti sat est.
 #1004104  autor: TomLee
 17 lip 2018, 14:06
Co do nowego telefonu to u mnie w domu chodzą trzy xiaomi 4A 2/32 GB. Fajne sprzęty. Ostatnio jeden wpadł do wody, otworzyłem go, ale wyświetlacz nie miał dotyku mimo wyschnięcia. Wystarczyło w serwisie przeczyścić styk z płytą główną (60 zł) i chodzi dalej. Bierz xiaomi, zaoszczędzisz kilka stówek.
 #1004152  autor: vonski
 17 lip 2018, 16:13
Na pewno nowy ekran 600zł? Poszukaj sobie alternatyw na allegro, bo za te pieniądze to raczej "ASO" robi.
Dobrym następcą S6 jest S7, ale to trzeba trochę więcej dołożyć...

Tapatalk @ Google Pixel
 #1004206  autor: rafi66
 17 lip 2018, 18:57
nie opłaca sie wyminiać ekranu? w koncu to 500 pln i mam fona na jeszcze rok czy dwa. Te 500-600 to podalem ceny u mnie w mieście. 

Jak tak patrze po alledrogo to tutaj jest wymiana szybki za 350 https://allegro.pl/wymiana-szybki-ekran ... ml#thumb/5 tylko to mnie nie dotyczy, bo ja muszę wymienić cały wyświetlacz/ekran a do tego sa potrzebne specjalistyczne narzędzia bo bateria jest klejona z tyłem szklanym w telefonie xD
Najtaniej https://allegro.pl/samsung-s6-edge-lcd- ... 42705.html lub  https://allegro.pl/samsung-s6-dotyk-lcd ... 11139.html 

I z tego co widzę to 450 pln to cena sama ekranu w sensie sprzętu. A montaż u nich w serwisie będzie trzeba dopłacić więc  wyjdzie pewnie ~500zl. U mnie w jednym serwisie razem z montażem powiedzieli 570. 

Chyba jednak wybiorę te 500 pln i telefon zostanie u mnie rekach jeszcze z rok czy dwa, a później będę szukał kolejnego flagowca. 
 #1004222  autor: vonski
 17 lip 2018, 21:17
Jak już go rozbebeszysz, to może warto przy okazji baterię na nową wymienić? Bo po 2 czy 3 latach pewnie jej trochę mAh uleciało...

Tapatalk @ Google Pixel
 #1004228  autor: antonio7
 17 lip 2018, 22:01
vonski pisze:Jak już go rozbebeszysz, to może warto przy okazji baterię na nową wymienić? Bo po 2 czy 3 latach pewnie jej trochę mAh uleciało...

Tapatalk @ Google Pixel
I wyjdzie na tym jak zabłocki na mydle, tj. bardziej opłacałoby mu się już kupić nowy model S6 niż wymieniać wyświetlacz/obudowę razem z baterią. Bezsens.

Tego telefonu nie opłaca Ci się naprawiać to raz. Ale bardziej opłaca się go naprawić aniżeli inwestować w wynalazki, które zaproponowałeś w swoim poście. Więc jedyna słuszna opcja to dołożyć do S7 albo LG G6.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1004233  autor: rafi66
 17 lip 2018, 22:42
antonio7 pisze: Tego telefonu nie opłaca Ci się naprawiać to raz. Ale bardziej opłaca się go naprawić aniżeli inwestować w wynalazki, które zaproponowałeś w swoim poście. Więc jedyna słuszna opcja to dołożyć do S7 albo LG G6.
czyli wlasnie tak jak myslalem od poczatku, ze za 1k nie zdobede nic co by przewyszało s6.

I problem w tym ze nie mam kasy na razie, żeby dolozyc i kupic za 1,5k s7, bo powystawowych i uzywanych nie bede ruszał, padna szybciej niz xiaomi.

Coz pozostaje w takim razie poczekac na jakiegos xiaomi z lepszym aparatem, moze nowy mi a2 bedzie lepiej dziala z obiektywami
 #1004237  autor: vonski
 17 lip 2018, 23:47
Prędzej Twój S6 sam sobie naprawi wyświetlacz niż Xiaomi zrobi naprawdę dobry aparat...

Tapatalk @ Google Pixel