DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 6 z 15
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
 #991297  autor: kpc211
 01 maja 2018, 00:30
Ja nie mam tej blokady aktywnej, a i tak nikt do mnie nie wydzwania.

Po prostu zastanawiam się, czy jest sens przechodzić na Orange (niby operator z najlepszą ofertą w pre-paidzie w tym momencie), gdy potrafią się dziać takie rzeczy, jak tu opisane. A z drugiej strony - czytam, że np. w Virgin Mobile ludzie wyrażają zgody marketingowe (bo wymaga tego oferta, za brak zgody jest dopłata 5 zł miesięcznie) i otrzymują co najwyżej SMS-y od samego Virgin z reklamą oferty samego operatora, bez żadnego spamu z zewnątrz.
 #992335  autor: poziom
 07 maja 2018, 21:47
kpc211 pisze: Czy ktoś z was ma kartę w Orange/Nju i nie otrzymuje tego spamu?
Świeże prefixy mam od 2009r (po wpmobi) - numery były w play również ze wszystkimi zgodami na nie i był spokój.
4 lata w nju z krótką przerwą na a2 i dzwonią: garnki, kołdry, zdrowysmak, badania, nagrody i ostatnio smsy od loanme 'dokończ wypełnianie wniosku i odbierz pożyczke'. Nawet jak zadzwonisz do loanme i poprosisz o usunięcie z bazy to i tak jest to bezskuteczne.

Wszystkie zgody od day1 oczywiście na nie. Mam dwa nr, jeden do wszystkiego a drugi prywatny.

Pracownicy Orange muszą sprzedawać całe bazy, bo niemożliwym jest, że w przeciągu 2minut dzwoni na obydwa nr zapraszacz na prezentacje. Jadą po nr Pesel i miejscowości jak leci :)

Miesiąc temu zmigrowałem z jednym numerem do play, póki co cisza. Czekam na pierwszy telefon/sms z zaproszeniem na prezentacje/pożyczke. Dam znać.
 #992416  autor: Archi334
 08 maja 2018, 10:48
poziom pisze:
kpc211 pisze: Czy ktoś z was ma kartę w Orange/Nju i nie otrzymuje tego spamu?
Świeże prefixy mam od 2009r (po wpmobi) - numery były w play również ze wszystkimi zgodami na nie i był spokój.
4 lata w nju z krótką przerwą na a2 i dzwonią: garnki, kołdry, zdrowysmak, badania, nagrody i ostatnio smsy od loanme 'dokończ wypełnianie wniosku i odbierz pożyczke'. Nawet jak zadzwonisz do loanme i poprosisz o usunięcie z bazy to i tak jest to bezskuteczne.

Wszystkie zgody od day1 oczywiście na nie. Mam dwa nr, jeden do wszystkiego a drugi prywatny.

Pracownicy Orange muszą sprzedawać całe bazy, bo niemożliwym jest, że w przeciągu 2minut dzwoni na obydwa nr zapraszacz na prezentacje. Jadą po nr Pesel i miejscowości jak leci :)

Miesiąc temu zmigrowałem z jednym numerem do play, póki co cisza. Czekam na pierwszy telefon/sms z zaproszeniem na prezentacje/pożyczke. Dam znać.
To ja mam dokładnie odwrotnie. Byłem w play i nie było tygodnia żeby ktoś z super oferta nie dzwonił(co prawda tel na firmę), po tym przynosilem do ofnk(teraz tel jest na osobę fizyczną) i spam dostaje raz na 3-4miesiace.
 #994512  autor: fiko7
 20 maja 2018, 14:02
Ostatnio kupiłem starter Orange by potestować zasięg. Numeru nikomu nie podawałem, codziennie smsy od wróżki i inne reklamy. To mnie najbardziej odstrasza do zmiany operatora na Orange.

Jest:
Nokia 6300, Samsung I9000, SE C902
Były:
Ericsson T10s, Nokia 3310, Nokia 6210, SE T610, Nokia 7650, Noka 6230, Nokia 6600, Nokia 6610, Nokia 6230i, Nokia 6100, Samsung SGH-Z300, Motorola V3i, Nokia E65, iP 3G, BB 8900, Samsung I8000, SE W580i
 #996128  autor: adacomp
 29 maja 2018, 22:00
Są jakieś kody USSD lub SMS aby wyłączyć zgody, czy tylko za pomocą Mój Orange na www, apki mobilnej lub BOK ?
 #996252  autor: MPUltra
 30 maja 2018, 14:12
Jestem w nju z rachunkiem od 15 m-cy, na koncie wszystkie zgody marketingowe off dnia 1, od 10.08.2017 19 połączeń telemarketerów, z czego 13 to jeden numer, 3 nr-y dodałem do bloklisty. Dane z aplikacji "odebrać telefon".

Nie mam problemu z byciem nękanym przez telemarketing (tl;dr)
 #999151  autor: adacomp
 15 cze 2018, 17:47
Normalnie jak w "Misiu" Stanisława Barei.
Lepiej nie idź do teatru(salonu P4) bo stracisz włosy ;)
 #1002692  autor: Pabloeq
 07 lip 2018, 21:06
Może ktoś kto ma Orange albo nju sprawdzi i potwierdzi czy po RODO zgody marketingowe w Orange/nju znów cudownie zmieniły status lub wymagają ponownego określenia?
Zauważyłem na dwóch numerach że trzeba ponownie je wyrażać/blokować.
 #1002700  autor: Remington
 07 lip 2018, 23:22
Pabloeq pisze:Zauważyłem na dwóch numerach że trzeba ponownie je wyrażać/blokować.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, zgoda na wszelki spam musi być wyrażona świadomie. Czyli po "resecie" zgód, blokować nic nie powinno być trzeba.
 #1002731  autor: Pabloeq
 08 lip 2018, 12:11
Remington pisze:
Pabloeq pisze:Zauważyłem na dwóch numerach że trzeba ponownie je wyrażać/blokować.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, zgoda na wszelki spam musi być wyrażona świadomie. Czyli po "resecie" zgód, blokować nic nie powinno być trzeba.
Może Orange się nie zastosowało tak jak trzeba, w każdym razie wszystkie zgody były wyzerowane i do każdej chcieli na nowo określenia się. To samo na numerze w nju. Wcześniej wszystkie zgody były cofnięte oprócz tych na kontakt w sprawie reklamacji.
 #1002804  autor: t r o i p
 09 lip 2018, 07:48
Mam dodatkowy numer w nju, tzw czysty numer, czyli wzięty u nich, a nie przenoszony z innej sieci i ja na ten numer nigdy żadnego spamu nie miałem.
Dużo ludzi przenosi już zainfekowany numer z innych sieci i dlatego może dostawać różne dziwne telefony, czy smsy, nawet mimo rodo. Co jest swoją drogą ciekawe.
Mam taki właśnie jeden zainfekowany numer przeniesiony z play i nie dalej jak tydzień temu dzwoniła babeczka, żeby mi zaproponować bezpłatne badanie, które ma się odbyć w.... Kawiarni, jakimś super magnetycznym ustrojstwem.
Czytałem o tym, że oni to coś za jakąś większą kasę opylają ludziom po tym badaniu. Jak się zapytałem skąd ma mój numer, to coś mętnie tłumaczyła, że niby jakieś zgody wyraziłem i z jakiejś loterii mój numer dostała. Jak zapytałem skąd ma dokładnie moją zgodę to się rozłączyła.
Tak więc mimo rodo, dalej różnego rodzaju dupotruje mogą do człowieka wydzwaniać.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2018, 09:56 przez t r o i p, łącznie zmieniany 1 raz.

Dictum sapienti sat est.
 #1002806  autor: Remington
 09 lip 2018, 08:57
Najgorzej jest z tymi, co przechodzą z Play (i ich MVNO) gdzie mieli aktywną usługę STOP SPAM. Myślą, że to nowy operator ich spamuje smsami z numerów 7..., a oni dostają to co dotąd do nich szło, tylko było blokowane.

Nawiasem mówiąc, słabo, że tylko Play wprowadził taką usługę.
 #1002953  autor: SACZI
 09 lip 2018, 20:57
W ubiegłym roku kupiłem synowi starter w orange.
Z automatu poblokowałem zgody na spam.
Nie szło się odgonić od telefonów i sms'ów.
Jak nie promocja biżuterii od kruka, to promocja zdrowego trybu życia (gdzieś na pomorzu) lub super hiper garczki w niskiej cenie.
Wywaliłem kartę do kosza i kupiłem w Plushu nowy nr.
Procedura ta sama - blokada spamu.

W Plusie jakoś się da nie spamować klientów ...
  • Strona 6 z 15
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15