DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1002401  autor: blast1
 06 lip 2018, 09:52
Posiadam router od T-mobile Huawei B525s i internet 20Mb/s. Do routera podłączone jest kilka sprzętów: komputer stacjonarny kablem ethernet, tablet poprzez wifi oraz laptop również poprzez wifi. Po kablu osiągam maksymalną prędkość czyli 20Mb, natomiast tablet nawet gdy znajduje się mniej niż metr od routera nie osiąga więcej niż 5Mb na speedteście. Laptop też nie łapie pełnej prędkości, ale i tak lepiej niż tablet bo około 10Mb. Tak więc problem leży gdzieś na linii router -wifi - sprzęt. Jakieś porady jak to rozwiązać? Łączyłem się wcześniej tabletem w innych miejscach poza domem i osiągał większe prędkości niż te 5Mb.
 #1002439  autor: blast1
 06 lip 2018, 13:53
Również wydaję mi się, że ta prędkość wifi nie jest normalna, zwłaszcza że tablet bez problemu wyciągał więcej Mb/s, gdy łączyłem się nim do sieci np. w pracy. Co do ustawień wifi na routerze to nic nie zmieniałem bo nie bardzo się na tym znam.
 #1002591  autor: f0ku5
 07 lip 2018, 01:59
Harrrd pisze:To normalne że po wi fi więcej nie wyciśniesz
To ciekawe, bo ja na WiFi wyciągam 250 megabitów, czyli max mojego łącza ;)

Do autora - te problemy zaczęły się nagle?
 #1002596  autor: marcin19883
 07 lip 2018, 02:50
Wifi N wyciąga do 300Mbps z dwiema antenami. Pasmo o szerokości 40MHz. W tanich telefonach i tabletach jest jedna antena, czyli teoretycznie wyciąga 150Mbps. Niestety na Androidzie nie jest tak różowo i obsługuje szerokość pasma 20MHz. Więc finalnie Andek śmigać powinien do 72Mbps.
 #1002597  autor: f0ku5
 07 lip 2018, 02:59
marcin19883 pisze:Niestety na Androidzie nie jest tak różowo i obsługuje szerokość pasma 20MHz
To nie zależy od Androida tylko od bebechów w sprzęcie.
 #1002598  autor: marcin19883
 07 lip 2018, 03:10
f0ku5 pisze:
marcin19883 pisze:Niestety na Androidzie nie jest tak różowo i obsługuje szerokość pasma 20MHz
To nie zależy od Androida tylko od bebechów w sprzęcie.
Każdy telefon z snapdragonem, obsługuje wifi N. Kwestia czy producent w configu wifi, doda jedną linijkę kodu. Tzn. wifi bonding. Ja w swoim snapku 410 odblokowałem szerokość 40MHz i tel śmiga 150Mbps.
 #1002615  autor: adacomp
 07 lip 2018, 10:31
piotrzet pisze:A dużo sieci WiFi masz w swojej okolicy?
Wszystko zależy o szerokości pasma 20/40/80MHz ale przede wszystkim od sąsiadów WiFi czyli pola radiowego w okolicy i obciążenia kanałów na 2,4Ghz oraz 5GHz.

Programem do sprawdzenia kanałów w eterze : PC Windows - InSSIDer lub Android - WiFi Analyzer trzeba sprawdzić czystość radiową i ustawić na routerze oraz tablecie i innrch urządzeniach wifi najmniej zaszumiony kanał.

Jak router i tablet/laptop obsługują 5GHz to lepiej tą częstotliwość wymusić gdyż ma o wiele więcej wolnych kanałów i jest mniej zaśmiecona.
 #1002717  autor: blast1
 08 lip 2018, 07:55
Co lepsze, zmiana i przydzielenie innego kanału rozwiązało jeszcze inny problem o którym nie wspominałem wcześniej. Mianowicie, gdy tablet się wygaszał to po kilku minutach tracił połączenie z internetem i mimo że teoretycznie wciąż było ustanowione połączenie wifi między routerem, a tabletem to trzeba było się ponownie łączyć aby przywróciło internet i to nawet mimo ustawień na tablecie które miały podtrzymywać połączenie przy wygaszeniu ekranu. Teraz problem nie występuje i połączenie z internetem działa nawet po kilku godzinach wygaszenia na tablecie.