DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1001507  autor: rafmik
 30 cze 2018, 16:01
Hej

Poszukuję telefonu dla siebie. Budżet to do 800 zł.

Rozsądek i różne testy na necie itd podpowiadają wybór Xiaomi Redmi Note 5 3/32GB za ok 790 zł.
Jedyna wada tego telefonu to niestety (oprócz rozmiaru, ale jest ogólnie znany problem ze znalezieniem małego wydajnego telefonu w tym budżecie) to brak NFC

Na jakie telefony jeszcze zerknąć?
Z tego co szukałem, z telefonów z NFC w moim budżecie to znalazłem w sumie jeden:, Huwei P Smart.
Telefon fajny, ale jednak tracę względem Redmi Note 5 sporo wydajności i niestety telefon ten ma znacznie słabszą baterię :(

Ktoś coś może jeszcze podpowie?
 #1001509  autor: t r o i p
 30 cze 2018, 16:16
Do 800 zł kupisz np alcatel idol 4.
Jest to bardzo przyzwoicie wykonany telefon, składa się on z dwóch tafli szkła przedzielonych metalową ramką
Idol 4 posiada bardzo dobry ekran o rozdzielczości FHD, stereofoniczne głośniki wyprodukowane we współpracy z firmą JBL, diodę powiadomień żyroskop, NFC.
Producent dorzuca do zestawu gogle VR i słuchawki firmy JBL.
Bateria o pojemności 2650 mAh, nie wydaje się być za mocna, ale dzięki dobrej optymalizacji na dzień wystarcza.

Tu masz recenzję telepolis:
http://www.telepolis.pl/artykuly/test-t ... 3,915.html

Dictum sapienti sat est.
 #1001512  autor: rafmik
 30 cze 2018, 16:28
t r o i p pisze:Do 800 zł kupisz np alcatel idol 4.

niestety telefon jest już za słaby... wydajność średniej niższej półki sprzed dwóch lat - około 44000 pkt antutu.
 #1001518  autor: t r o i p
 30 cze 2018, 16:33
Tak to prawda, wydajność około 45 tysięcy pkt w antutu nie robi wrażenia, ale punkty w benchmarku to nie wszystko.
Dla porównania Huawei P10 lite, czy mate 10 lite, mimo mocniejszej specyfikacji działają znaczenie gorzej.
I Mówię to z doświadczenia.

Dictum sapienti sat est.
 #1001524  autor: rafmik
 30 cze 2018, 17:15
Tak, tyle że Note 5 w podobnej cenie ma ponad 115 tysięcy pkt. Jest prawie 3 razy wydajniejszy. To już jest znaczna różnica.
 #1001526  autor: t r o i p
 30 cze 2018, 17:23
Nie no oczywiście, Xiaomi redmi note 5, jest obecnie najbardziej opłacalnym w zakupie telefonem, do 1000 zł.
Absolutnie nie da się go porównać z Alcatelem, to zupełnie inna bajka.
Ale nie ma NFC

O właśnie przypomniało mi się, że z nowych to Motorola Moto G6 ma NFC.

Dictum sapienti sat est.
 #1001532  autor: rafmik
 30 cze 2018, 18:25
Motorolka też z wydajnością słabo.

Na ten moment na placu boju został Redmi Note 5 i Huawei P Smart (niższa wydajność, słabsza bateria, ale ma NFC), cena praktycznie taka sama.

Xiaomi jest w sumie bez wątpienia najlepszym wyborem. Tylko ten brak NFC...
 #1001848  autor: rafmik
 02 lip 2018, 20:09
Zdecydowałem się na zakup Redmi Note 5 3/32GB. Odżałuję jakoś brak NFC.
Ale w ty budżecie nie ma innego sensownego telefonu - Huwai P Smart odpadł głównie ze względu na słabą baterię.
 #1001871  autor: rafmik
 02 lip 2018, 22:04
Hehe, mam nadzieję, że środa-czwartek u mnie będzie.

Przesiadam się z Xiaomi Redmi 3s 3/32GB. Telefon po 1,5 roku eksploatacji bardzo spoko. Bateria na ten moment trzyma przy moim korzystaniu 1,5-2 dni. Ogólnie po tej 18 miesięcznej eksploatacji złego słowa nie powiem. Korzystał bym z niego dalej, gdy nie to, że mojej mamie zepsuł się telefon (ona dostanie Redmi 3s, a ja wezmę sobie tego nowego).
Żałuję tylko, że Note 5 nie ma NFC i nie jest np 10mm krótszy ;-)
 #1076392  autor: jomamoto
 17 lip 2019, 22:37
Potrzebuję dla kolegi telefon koniecznie z NFC i dobrą baterią. No i żeby nie mulił. Najlepiej ze Snapdragonem.

-------------------------------------------
www.jomamoto.pl
Pogotowie Komputerowe, usługi informatyczne, programy informatyczne dla firm 602738197
Ulepszanie, naprawa i dobór komputerów. Instalacja sieci komputerowych.
Sprzęt i instalacje satelitarne