DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1007617  autor: siekul
 14 sie 2018, 08:53
Witam.

Mam problem odnośnie tego jaki telefon sobie zakupić. I nie chodzi tutaj o kwotę jaką mogę na niego przeznaczyć, lecz o to jaki kupić.

Zależy mi na jakości wykonania, najlepszym aparacie, ciekawych nowinkach technologicznych, szybkości działania (w gry nie gram jbc). Do tej pory miałem Samsunga S8, Sony Z3, S6, S5, Sony Z Compact (chyba jakoś tak było z kolejnością).
Zastanawiałem się teraz nad Note 8, ze względu na rysik, którego nigdy nie miałem a bym może chciał mieć. Jednak wizualnie bardziej podoba mi się Note 9 niebieski (tylko ze względu na żółty rysik i jest on moją fanaberią i jestem w stanie dać za niego jakieś ponad tysiąc złotych - to serio nie jest problem), oraz nad jakimś telefonem typu Iphone X, jednak aparat jest tam kiepski... jestem skłonny zainteresować się jakimiś innymi telefonami, nawet chińskimi Xiaomi jeśli tylko pod względem jakości nie będą innym ustępować.

P.S. A może poczekać jeszcze kilka miesięcy, na jakiś nową zbliżającą się premierę?

Pozdrawiam!
 #1007629  autor: vonski
 14 sie 2018, 11:05
siekul pisze:Zależy mi na jakości wykonania
Teraz już nie ma słabo wykonanych flagowców...
siekul pisze: najlepszym aparacie
Samsung (S9, Note), Huawei (P20 Pro), Pixel (2, 2XL)...
siekul pisze:ciekawych nowinkach technologicznych
Nie ma :) Nuda i nic się nie dzieje. Możesz sobie kupić jakiegoś nowego chińczyka ze skanerem palucha w ekranie, bo to ostatni krzyk mody. Albo poczekać aż wdrożą go inni.
siekul pisze:szybkości działania
Wszystko z tej półki działa jak szatan.

Wiem chyba w czym masz problem- gadżeciarz z potrzebą nowych gadżetów :) Też kiedyś tak miałem, ale już wyrosłem. Niestety jest taka stagnacja na rynku, że ciężko znaleźć coś oryginalnego i ciekawego, wszyscy kopiują wszystkich. I póki ktoś ni wyskoczy ze zginanymi/zwijanymi ekranami, pewnie nic się w tej kwestii nie zmieni.

Jak podoba Ci się rysik, to bierz nowego Note'a, choć weź poprawkę na to jaki to kloc.
Oryginalnym wyborem będzie też Huawei Mate RS Porsche Design, ale kieszeń zaboli :)
 #1007640  autor: siekul
 14 sie 2018, 11:31
Jakby na to spojrzeć to najciekawszą propozycją jest Huawei Mate RS Porshe Design i nad nim się zastanowię, jednakże może poczekam do wrześniowej premiery nowych iphone'ów i zadecyduję wtedy... i chyba rzeczywiście chyba mnie rozgryzłeś a z drugiej strony jest taka stagnacja na rynku, która zdecydowanie dokucza gadżeciarzom, że ciężko znaleźć coś konkurencyjnego. Także chyba przyjdzie mi wybierać pomiędzy huawei, który ma zaimplementowany skaner palca w ekranie (takich zabezpieczeń nie używam i tak....) albo rysikiem lub ewolucją iphone X. Następne 2 miesiące pokażą.

P.S. Do tej pory miałem małe telefony dlatego chciałem mieć coś sporego w końcu, bo i tak noszę go w teczce, także rozmiar tu dla mnie nie ma znaczenia. No i nigdy nie oscylowałem w półkę ok. 4-5tyś zazwyczaj to było maks 3tyś i teraz naszła mnie myśl, czy to wgl. dobry czas na zwiększenie nakładu na taką zachciankę? :d

Te dylematy.
 #1007645  autor: siekul
 14 sie 2018, 11:45
speclab pisze:Kiepski aparat w iPhone X? kolego, no nie masz racji ;)
Iphone X stosuje wyostrzanie w oprogramowaniu, a aparat jest porównywalny z s8, gdzie w ciemnościach (i często też w dzień) przegrywa ilością szumów na zdjęciu, dlatego tak napisałem. Chcę coś lepszego. System to wiadomo - co innego - dziewczyna ma iphone'a 8 i tylko pod tym względem jest genialny.
 #1007698  autor: Lawrence72
 14 sie 2018, 17:58
Aktualnie skłaniałbym najbardziej skłanialbym się ku P20 Pro który w ciekawej cenie świecie np. w sferisie. Głowny plus to świetny właśnie świetny aparat - jeden z najlepszych na rynku
(pierwszy z trzech obiektywów ma aż 40 megapikseli) :). Kolejny plus to hybrydowy zoom 5x. Telefon jest solidnie wykonany ale w tej cenie nie mogło być inaczej
posiada m.in. IP67(wodoszczelna obudowa)
 #1007700  autor: piotrzet
 14 sie 2018, 18:08
P20 Pro i świetny aparat? To jakiś żart? Chyba nie widziałeś zdjęć z tego telefonu szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych to jedna wielka kolorowanka nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Czym się tu podniecać, że ma 40 mpix? Jak ktoś się czymś takim podnieca to znaczy, że nie ma pojęcia o fotografii. Jeśli komuś zależy na aparacie to powinien wybrać S9/S9+ lub Pixela. Ewentualnie poczekać na dokładne testy aparatu z XZ2 Premium, bo ten w pierwszych porównaniach do konkurencji wypada bardzo obiecująco. Ale to muszą jeszcze zweryfikować porządne testy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1007731  autor: antonio7
 14 sie 2018, 22:26
piotrzet pisze:P20 Pro i świetny aparat? To jakiś żart? Chyba nie widziałeś zdjęć z tego telefonu szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych to jedna wielka kolorowanka nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Czym się tu podniecać, że ma 40 mpix? Jak ktoś się czymś takim podnieca to znaczy, że nie ma pojęcia o fotografii. Jeśli komuś zależy na aparacie to powinien wybrać S9/S9+ lub Pixela. Ewentualnie poczekać na dokładne testy aparatu z XZ2 Premium, bo ten w pierwszych porównaniach do konkurencji wypada bardzo obiecująco. Ale to muszą jeszcze zweryfikować porządne testy.
Jeżeli dla Ciebie zdjęcia nocne z P20 Pro to kolorowanki, to jak opisać konkurencję? Szlaczki?

Jak to czym się podniecać, przecież Twój ukochany producent - Sony zawsze to robiło, jeżeli chodzi o ilość megapikseli na papierze. To jak to w końcu jest, negujesz definicje swojego ulubionego producenta?

S9? Pixel? - wszystko spoko, tylko w porównaniu do P20 Pro to jednak trochę odstają. Na dzień dzisiejszy tylko S9+ może konkurować, ewentualnie U12+ z dosyć dużą dawką rezerwy.

W pierwszych porównaniach to każda flagowa Xperia wygląda obiecująco i wyrasta na faworyta jeśli mamy na myśli zdjęcia robione telefonem. Szkoda tylko, że potem to wygląda inaczej, a inni producenci korzystając z tych samych matryc potrafią wykrzesać dwa albo trzy razy więcej. Drugie pytanie: Sony Ci płaci za reklamę?

Wracając do pytania autora tematu, poleciłbym Ci HTC U12+. Edge Sense, świetne audio, video, aparat, wydajność.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1007747  autor: piotrzet
 15 sie 2018, 09:00
No widzisz niby Sony moje ukochane a neguje liczbę mpix to może jednak nie ukochane? Tak bardzo odstają szczególnie stabilizacją obrazu i jakością zdjęć nocnych. Nie masz pojęcia o fotografii a się wypowiadasz. Zdjęcia w nocy z P20 Pro nie mają nic wspołnego z rzeczywistością jedna wielka kolorowana i tyle. Kto ma trochę pojęcia tak twierdzi. Dlatego napisałem, że trzeba czekać na dokładniejsze testy tej Xperii co problemy z czytaniem masz? A teraz trochę pomyśl skoro Sony płaciło by mi za reklamę to negowałbym liczbę mpix czy kazał czekać na konkretne testy. Także jeśli ktoś komuś płaci to chyba Huawei tym co się podniecają tymi fatalnymi zdjęciami w nocy. Po za tym to gdzie ta przewaga P20 Pro nad S9? Bo jakoś jej nie widzę. Na testach matrycy 40 mpix jest jeszcze gorzej. Szczególnie ostatnie zdjęcie.
https://zapodaj.net/05128b9bd9431.png.html
https://zapodaj.net/91f01aaccb0ce.png.html
https://zapodaj.net/1201beaeac422.png.html
https://zapodaj.net/04661c77cfbcf.png.html

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1007806  autor: antonio7
 15 sie 2018, 15:12
piotrzet pisze:No widzisz niby Sony moje ukochane a neguje liczbę mpix to może jednak nie ukochane? Tak bardzo odstają szczególnie stabilizacją obrazu i jakością zdjęć nocnych. Nie masz pojęcia o fotografii a się wypowiadasz. Zdjęcia w nocy z P20 Pro nie mają nic wspołnego z rzeczywistością jedna wielka kolorowana i tyle. Kto ma trochę pojęcia tak twierdzi. Dlatego napisałem, że trzeba czekać na dokładniejsze testy tej Xperii co problemy z czytaniem masz? A teraz trochę pomyśl skoro Sony płaciło by mi za reklamę to negowałbym liczbę mpix czy kazał czekać na konkretne testy. Także jeśli ktoś komuś płaci to chyba Huawei tym co się podniecają tymi fatalnymi zdjęciami w nocy. Po za tym to gdzie ta przewaga P20 Pro nad S9? Bo jakoś jej nie widzę. Na testach matrycy 40 mpix jest jeszcze gorzej. Szczególnie ostatnie zdjęcie.
https://zapodaj.net/05128b9bd9431.png.html
https://zapodaj.net/91f01aaccb0ce.png.html
https://zapodaj.net/1201beaeac422.png.html
https://zapodaj.net/04661c77cfbcf.png.html
Powiedz mi jedno, jakie masz przesłanie we wrzucaniu tych ściągniętych z internetu obrazków, które w żaden sposób nie ukazują porównania pomiędzy smartfonami, jeśli chodzi o aparat, bo nie są wykonane na tle rzeczywistym i nie da się ocenić szczegółów, już nie mówiąc o tym, że nie rozumiem (może jestem za głupi) jak to ma się tymbardziej do tematu zdjęć wykonywanych w warunkach nocnych?

Takie obrazki mogę sobie i ja pościągać z internetu i uparcie twierdzić, że Galaxy S3 robi zdjęcia na poziomie Galaxy S9, a mogę go kupić na chwilę obecną 20 razy taniej.

Druga kwestia: zarzucasz mi, że nie znam się na telefonach, ale to ja nie ostatnimi czasy prosiłem o podpowiedź odnośnie doboru nowego telefonu za swoją Xperię XZ Premium. Proszę Cię więc, nie kompromituj się i nie wprowadzaj w błąd użytkowników tego forum.

Maciej Loret pisze:Podobnie jak wsrod samochodów sa zwykle osiągające 250km/h i lepsze bo szybsze... Czy ten ktory osiąga 300km/h pozwoli na 20% szybsze dotarcie do roboty?
 #1007812  autor: piotrzet
 15 sie 2018, 15:51
antonio7
Jak to nie pokazują? To co każdy telefon ma być testowany w tym samym czasie dla ciebie żeby były wiarygodne czy jak? Bo nie bardzo rozumiem. Wiem że ci się nie podoba to że wrzuciłem zdjęcia które jednak twierdzą że to S9 ma lepszy aparat dlatego wypisujesz takie bzdury.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008338  autor: Morvius
 19 sie 2018, 09:04
@piotrzet- Jeżeli Twoim zdaniem P20 PRO robi słabe zdjęcia, to nie wiem czym obecnie je wykonujesz (lustrzanka?). Spójrz proszę na nasz test, który specjalnie dla Was zrobił LuiN, zapoznaj się z jego zawartością, porównaniem, oceną z ręki fachowca na tle konkurencji i zadaj sobie pytanie raz jeszcze, który smartfon na rynku jest obecnie najlepszy pod względem zdjęć? Wracając do meritum. Panowie zapomnieli chyba, że autorowi wątku chodziło o zupełnie inne kwestie i zamiast mu pomagać poszli na prywatne wojenki przeciw sobie.

Do autora.
Obecnie korzystam z Pp20 PRO. Pod względem wykonania, baterii, aparatu w trybie auto i prędkości działania, uważam, że na rynku walczy z całkowicie czołówką smartfonów o podium. Dlaczego dla mnie akurat ten stanął na pierwszym miejscu? Nakładka Emui od Huawei oraz kilka innych przydatnych rozwiązań absolutnie mnie przekonały do siebie jeszcze za czasów P9. Funkcje automatycznej sztucznej inteligencji w aparacie (dla niektórych to tylko bajer) faktycznie pomagają przy robieniu zdjęć w automacie. Dziś większość z nas nie ma chęci bawić się w ustawienia manualne a Huawei sam rozpozna czy obecnie robisz zdjęcie talerza z jedzeniem a za 20sek pary tańczącej na parkiecie w cięższych warunkach oświetleniowych. Jak na wielkość ekranu bateria trzyma przyzwoita dobę w moich rękach a niewiele smartfonów to potrafi.Z czym konkurował przed zakupem? Z Samsungiem S9+, na którego ostatecznie jak widać się nie zdecydowałem. Co jeszcze brałem pod uwagę? Lg V30 oraz Iphone X. Jak zauważyłeś, celuję głównie w Amoledy. Ich jasność i temperatura barw w pełnym słońcu jest zdecydowanie lepsza moim zdaniem od LCD a przy okazji bardziej energooszczędna. Praca na podzielonym ekranie to kolejna sprawa, na którą zwracałem uwagę. Większa powierzchnia robocza, której potrzebowałem, odrzuciła mi Iphone z tej listy. Chcę jeszcze zwrócić uwagę na głośniki. Nie pod kątem jakości, a głośności. W miejskim zgiełku zdecydowanie Huawei dawał znać głośniej niż Samsung, że ktoś do mnie dzwoni czy wysłał mi maila. Wady? Jednak czasem potrafi doskwierać brak wejścia słuchawkowego jack, gdy ładujemy telefon, a zapomnieliśmy z domu słuchawek BT.

Ah i jeszcze jedno. Aparat selfie niecałe 25mpx robi robotę. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. ;)

Klasyczny obserwator wątku.
 #1008340  autor: orson_dzi
 19 sie 2018, 09:28
Polecałbym poczekać na Mate 20 Pro. iPhone'y to będzie typowa ewolucja, kompletnie nic rewolucyjnego. Nowy Mate to może być w zasadzie jedyna rewolucja jaka będzie w tym roku na rynku.
Xperia XZ3 to na razie zagadka, zobaczymy jak wypadnie ten ich nowy aparat.

W kwestii czytnika linii papilarnych w ekranie też bym poczekał i nie pchałbym się w cuda typu Vivo Nex. Jak zobaczyłem co to ma w środku to byłem w szoku. Telefon w cenie innych flagowców, a ma plastikową ramkę obitą szkłem. To nie do pomyślenia.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #1008341  autor: piotrzet
 19 sie 2018, 09:38
Morvius
Nie wiem czy wiesz ale to, że te kilka zdjęć wyszło ok to aparat jest ogólnie super. Spójrz na ślepy test waszej konkurencji i trawę przy zdjęciu nocnym wygląda jak malowana farbami to jest dobre zdjęcie? Po za tym porównaj sobie na gsmarena aparat z S9 zobaczysz jaka jest różnica na korzyść S9.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2018, 13:02 przez orson_dzi, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: Treść wypowiedzi nie dotyczy tematu dyskusji. Brak zastosowania się do prośby administratora.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008348  autor: vonski
 19 sie 2018, 11:27
A co "rewolucyjnego" będzie w Mate 20 Pro? Bo chyba mi coś umknęło...

Tapatalk @ Google Pixel
Ostatnio zmieniony 19 sie 2018, 12:15 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Prawdopodobnie, nic.
 #1008370  autor: t r o i p
 19 sie 2018, 12:50
Osobiście nie przepadam za smartfonami od Huawei, ponieważ nie za bardzo chcą współpracować z niektórymi zewnętrznymi launcherami, ale jeśli chodzi o zdjęcia to P20 pro robi naprawdę świetne, mój kolega go od niedawna posiada i oglądaliśmy zdjęcia które zrobił swoim P20 pro na 22 calowym ekranie jego monitora, były bardzo szczegółowe i kolory miały bardzo przyjemne, odrobinę podkręcone ale nie za mocno, nie jestem jakimś znawcą ale potrafię rozpoznać dobre zdjęcia, a te z P20 pro jak na telefon to były naprawdę dobre.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2018, 14:35 przez t r o i p, łącznie zmieniany 1 raz.

Dictum sapienti sat est.
 #1008373  autor: orson_dzi
 19 sie 2018, 12:57
Chociażby czytnik w ekranie, który będzie w pierwszym masowo dostępnym flagowcu. Chińczyków nie uznaje właśnie przez to co wyżej napisałem.
Zobaczymy też co sam Kirin 980 pokaże, no i powinien to być smartfon z najlepszym aparatem na rynku.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #1008388  autor: piotrzet
 19 sie 2018, 13:40
Szczerze mówiąc to sam jestem ciekaw jak wypada XZ2 Premium, bo są testy porównawcze i widać, że w niektórych wypadkach jest lepiej niż w P20 Pro. Np stabilizacji wideo w nocy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008433  autor: vonski
 19 sie 2018, 17:11
orson_dzi pisze:Chociażby czytnik w ekranie, który będzie w pierwszym masowo dostępnym flagowcu. Chińczyków nie uznaje właśnie przez to co wyżej napisałem.
Zobaczymy też co sam Kirin 980 pokaże, no i powinien to być smartfon z najlepszym aparatem na rynku.
Ok. Ale ponawiam pytanie: gdzie ta rewolucja?

Tapatalk @ Google Pixel