DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #986635  autor: AniaKowalska
 31 mar 2018, 23:43
Cześć,

Szukam telefonu. Hierarchia parametrów:
1. Jak największy ekran.
2. Dual sim
3. Wymienna bateria i dostępność dużych baterii.
4. Dostępny tani serwis.

Co kompletnie nie zwarcam uwagi:
1. Jakość zdjęć.
2. Niepotrzebne gadżety (teraz to próbują wepchać wszytko do tych smarfonów).
3. Design.
4. Marka.

Cena do 500 zl (czyli pewnie używki). Chociaż bym chętnie przycebulaczyła i pozycje za 300 zł też rozpatrzę. Przechodzac kolo lomabrdów widziałem duże telefony w cenie 300-400 zl.

Co polecacie?

Pozdrawiam ciepło,
Ania
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018, 10:17 przez AniaKowalska, łącznie zmieniany 1 raz.
 #986636  autor: Eragon
 31 mar 2018, 23:50
Polecam....
No najbardziej to chiny. Za te 500zł wyrwiesz tam coś dobrego. Redmi 5 ? Redmi Note 4? Może jakieś promocje będą to i te lepsze modele załapią się do budżetu.

W PL w tej cenie (499) jest Redmi Note 5a... Ujdzie.


Ps. AAAAAAAA i zapomniałbym!
We wtorek, w Biedrze ten telefon będzie za 399zł. Uważam że jak dla Ciebie, to najlepsza możliwa opcja/oferta.
Więcej przeczytasz w tym newsie :).

:smt006
 #986638  autor: AniaKowalska
 01 kwie 2018, 00:03
Nie wiem, czy coś przeoczyłam, ale chodząc po lombardach widziałam telefony 6-7 calowe właśnie w cenach 400-500. Ktoś coś?

A w biedrze dużo rzucą tych redmi? Bo chwilo krucho u mnie z hajsem.

Z góry dzięki za pomoc.
 #986648  autor: harys
 01 kwie 2018, 09:26
Podstawowy problem jaki widzę na dziś z Twoich wymagań to wymienna bateria.
Tak to na Ali z wysyłką z Niemiec spokojnie kupisz do tych 5 stów jakiegoś 6calowca. Redmi 5a będzie 5,5 cala, słaby proc i mało pamięci... Wolałbym tą stówkę dołożyć i kupić w Chinach rn4
 #986659  autor: Eragon
 01 kwie 2018, 11:19
AniaKowalska pisze:Nie wiem, czy coś przeoczyłam, ale chodząc po lombardach widziałam telefony 6-7 calowe właśnie w cenach 400-500. Ktoś coś?

A w biedrze dużo rzucą tych redmi? Bo chwilo krucho u mnie z hajsem.

Z góry dzięki za pomoc.

Powiem Ci że w te 6-7 calowe z lombardów to ja bym się nie pchał... O ile chcesz by to jakoś działało.
A w Biedrze... ile rzucą.. kto to wie... podejrzewam że w ciągu 3-4 godzin mogą zejść ze sklepu te telefony. A polecałem Biedrę, bo pomimo że to gorszy zakup nieco niż w Chinach - to najlepszy możliwy w Polsce. I byś miała tel od razu, od ręki. A jak Ci się spodoba marka, ale zechcesz coś o lepszych podzespołach... no to wtedy kupisz z Chin, a ten sprzedasz z niewielką stratą.

:smt006
 #986675  autor: TomLee
 01 kwie 2018, 14:03
Czy jakiś producent daje jeszcze wymienne baterie w telefonach ze średniej półki?

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 #986704  autor: aureel
 01 kwie 2018, 16:23
TomLee pisze:Czy jakiś producent daje jeszcze wymienne baterie w telefonach ze średniej półki?
Chociażby LG K8 lub K10 - ale to chyba off-top i nie w temacie
 #987463  autor: AniaKowalska
 06 kwie 2018, 10:15
Moze sie zle wyrazilam, ale na tych 6-7 calach bardzo mi zalezy i zeby wlozyc tam 2 sim.
Wazne zeby to byla powierzchnia uzytkowa a nie ramki.
Co moze byc zlego z uzywkami?
Moj sgs3 ma niedlugo 5 lat i nadal dziala.

Galaxy tab 7?
 #987578  autor: Eragon
 06 kwie 2018, 21:06
Twój sgs3 działa, bo jest Twój. I wiesz co przeżył.
A wiesz co było z używką kogoś innego?
Jesteś pewna że powiedział Ci prawdę, nic nie grzebał w telefonie?
Może jakaś prowizorka?
Ale od rodziny, znajomych, to jak najbardziej można brać :)

:smt006
 #1138666  autor: AniaKowalska
 19 lis 2022, 15:16
dobra, biore tytul górniczki pieciolecia i podbijam

- budzet 500-1000 zł
- na xiaomi coś sie spaliłam, teraz wolałabym się naciąć na innego chińczyka xD
- nadal rozmiar ekranu ma znaczenie, idealnie taki, żeby jakby się zbił, to można było ją jakoś naprawić
- wymaganie z wymienną odpada
- idealnie, żeby w miarę prosto dało się zainstalować grapheneos, albo jakąś "bezpieczniejszy" rom