DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #964980  autor: Eragon
 07 gru 2017, 22:59
A mówili bierz Xiaomi... xD.

Ogółem widzę że sporo Asusów ma jakieś problemy natury nie działającego sim slotu..
Próbowałeś Factory Reset?
Karta była docinana? Bo może to jej wina, sprawdzane? Zamieniane sloty były? Baw się ;3

:smt006
 #965021  autor: Burito
 08 gru 2017, 09:30
No mówili :)

Karta nie była docinana wymieniłem na nową i wyłamałem odowiedni rozmiar.
Resetu jeszcze nie było, kart miejscami nie zamieniałem.

Ogólnie to mnie szwagier zabije za takie doradztwo :mrgreen:
 #968427  autor: Burito
 27 gru 2017, 19:16
Eragon pisze:A mówili bierz Xiaomi... xD.

Ogółem widzę że sporo Asusów ma jakieś problemy natury nie działającego sim slotu..
Próbowałeś Factory Reset?
Karta była docinana? Bo może to jej wina, sprawdzane? Zamieniane sloty były? Baw się ;3
Jestem po przywróceniu ustawień fabrycznych w telefonie szwagra, niestety ale nic to nie pomogło nadal karta SIM1 sama się dezaktywuje :( Jeszcze załapałem drugiego minusa u szwagra, bo mu kontakty poszły w kosmos :cry: :cry: :cry: (pierwszy minus za doradztwo przy zakupie tegoż ASUS-a).

Zapisałem je na karcie microSD i po resecie jak ją włożyłem do telefonu to nie odczytał co jest na niej zapisane tylko chciał ją od razu formatować. No i kontakty poszły w pizxu....

Zauważyłem dziwną przypadłość w tym ASUSie, mianowicie za każdym razem jak w telefonie była zmiana technologii internetu z E na H+ lub 3G lub 4G telefon wyłączał całkowicie zasięg a gdy "wskoczy" nowa technologia od nowa zasięg rósł....

Co radzicie? Reklamacja?
 #968473  autor: Burito
 27 gru 2017, 21:26
No ale przecież ja i szwagier sobie tego nie wymyśliliśmy, telefon jest dual-sim to ma działać w tej konfiguracji a nie szwankować. Może się Asus obudzi i naprawi ten problem...

Kurcze a mogło być Xiaomi Redmi 4X....
 #1011554  autor: Burito
 07 wrz 2018, 15:59
Witam niestety ale telefon ASUS ZENFONE GO ZB552KL odmówił posłuszeństwa. Zawiesza się na logo Asus i dalej się nie ładuje. A jak pójdzie dalej to żadnej ikonki na wyświetlaczu nie idzie wcisnąć. Chyba to był zły zakup.
 #1012736  autor: Burito
 10 wrz 2018, 14:49
Eragon pisze:No to pozostaje mi teraz tylko współczuć... :(
Tak to prawda, nie był to dobry zakup. Szwagier oddał go na gwarancję, zobaczymy co zrobią....
 #1126113  autor: Burito
 29 gru 2021, 15:54
Witajcie, szwagier nadal użytkuje telefon ASUS ZENFONE GO ZB552KL. Ostatnio robił kolejny reset i wymieniał kartę microSD i mam pytanie w tej kwestii. Mianowicie jak się wkłada nową kartę do slotu microSD to pojawia się komunikat w jaki sposób ma ta karta działać.

Opcja 1 to taka, że będzie pamięcią wewnętrzną, a druga, że "pamięcią masową".

Które wybrać ?

Czy ta 1 opcja powiększy pamięć wewnętrzną telefonu z 16 GB + pojemność karty microSD ?