Telekomunikacja jak na dłoni

Honor 8 vs Huawei P9 vs ASUS Zenfone 3

Dylematy przy zakupie, dyskusje o wyższości jednych telefonów i marek nad drugimi.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.
4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
Wiadomość
Autor

Honor 8 vs Huawei P9 vs ASUS Zenfone 3

Postprzez P0l4k_ » 8 sie 2017, o 17:30

Witam,

Chciałbym zakupić nowy telefon. Poszukuję telefonu z dobrym aparatem jest to moje główne kryterium oraz w miarę dobrym GPSem (nawigacja, runkeeper). Nie gram w gry na telefonie Zastanawiam się nad trzema modelami tak jak w temacie.

ASUS Zenfone 3 ZE552KL 4/64GB martwi mnie w nim to że oprogramowanie fabryczne posiada wiele niepotrzebnych aplikacji, których nie da się odinstalować. Jest najtańszy z całej trójki.

Honor 8 oraz Huawei P9 tutaj skłaniałbym się w kierunku P9.

Jakość zdjęć wydaje mi się porównywalna we wszystkich trzech modelach. Jak uważacie który z tych telefonów będzie najlepszy?
P0l4k_
Obserwator
Obserwator

Re: Honor 8 vs Huawei P9 vs ASUS Zenfone 3

Postprzez Kozik_7X » 8 sie 2017, o 20:47

Asua odrzuciłbym na starcie.
Honor 8 i Huawei P9 są praktycznie identycznymi urządzeniami. W Honorze jest 4 GB RAMu, podczas gdy w P9 jest ich 3 GB. Przy fotografowaniu to ponownie różnica, która jest niezauważalna. Honor 8 ma procka Kirin 950, a Huawei P9 Kirin 955. Minus Honora to brak Dual Sim. Jeśli to nie problem to skłaniałbym się ku Honorowi, cena jest nieco niższa.
Kozik_7X
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez P0l4k_ » 8 sie 2017, o 23:02

Dlaczego ASUSa odrzuciłbyś na starcie? Większa ilość RAMu w Honorze chyba nie jest bardzo zauważalna?
P0l4k_
Obserwator
Obserwator

Postprzez bazooka » 9 sie 2017, o 20:46

Kozik_7X napisał(a):Minus Honora to brak Dual Sim

Dobry żart...
Honor 8 to ostatni smartfon z DSA (Dual Sim Active) i m.in. dlatego nie spojrzał bym na P9, tylko ze względu na symbol Leica na obudowie... http://www.spidersweb.pl/2016/04/huawei ... leica.html
Honor 8 sam nabyłem 2 tyogdnie temu, ale w wersji FRD-AL10 w wersji 64GB RAM, ze względu na hybrydę jeśli chodzi o sloty dual-sim/karta microSD... Powszechność chmury sprawia, że karta microSD staje się zbędna przy takiej pamięci wewnętrznej.
Na razie, oprócz przeciętnej baterii nie mam do H8 zastrzeżeń, aczkolwiek nie działa tryb zmiany rozdzielczości na mniejszą (tak jak w Honor 6) przez co nie mogę chociaż trochę wydłużyć pracy na jednym ładowaniu przy zachowaniu pełnej synchronizacji, oraz włączonym BT (smartwatch).

P.S.
ASUSa również bym odrzucił - tyle razy się przymierzałem do tej marki jeśli chodzi o telefon (i choć właśnie pisze z tej marki :) ale laptopa) to jednak ASUS to przede wszystkim płyt główne, laptopy - smartfony to już taka odnoga produkcji i wielu moich znajomych nie jest zadowolonych z tych fonów, na dłuższą metę - zdaje się, że wychodzi brak jeszcze doświadczenia tej marki w tej "branży smartfonów".
bazooka
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 29
Model telefonu: Honor 8 [FRD-AL10], Andek 7, DSA
Sieć: Play FnK + Orange FnK

Postprzez WybrzezeKosciSloniowej » 10 sie 2017, o 07:46

bazooka napisał(a):Honor 8 sam nabyłem 2 tyogdnie temu

Faktycznie jest taki śliski? Od razu zaktualizowałeś go do 7? Czy wiesz może czy ubija endomondo po dłuższym czasie korzystania?
WybrzezeKosciSloniowej
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: SE
Sieć: nju, virgin, a2

Postprzez P0l4k_ » 10 sie 2017, o 22:10

bazooka napisał(a):
Kozik_7X napisał(a):Minus Honora to brak Dual Sim

Dobry żart...
Honor 8 to ostatni smartfon z DSA (Dual Sim Active) i m.in. dlatego nie spojrzał bym na P9, tylko ze względu na symbol Leica na obudowie... http://www.spidersweb.pl/2016/04/huawei ... leica.html
Honor 8 sam nabyłem 2 tyogdnie temu, ale w wersji FRD-AL10 w wersji 64GB RAM, ze względu na hybrydę jeśli chodzi o sloty dual-sim/karta microSD... Powszechność chmury sprawia, że karta microSD staje się zbędna przy takiej pamięci wewnętrznej.
Na razie, oprócz przeciętnej baterii nie mam do H8 zastrzeżeń, aczkolwiek nie działa tryb zmiany rozdzielczości na mniejszą (tak jak w Honor 6) przez co nie mogę chociaż trochę wydłużyć pracy na jednym ładowaniu przy zachowaniu pełnej synchronizacji, oraz włączonym BT (smartwatch).

P.S.
ASUSa również bym odrzucił - tyle razy się przymierzałem do tej marki jeśli chodzi o telefon (i choć właśnie pisze z tej marki :) ale laptopa) to jednak ASUS to przede wszystkim płyt główne, laptopy - smartfony to już taka odnoga produkcji i wielu moich znajomych nie jest zadowolonych z tych fonów, na dłuższą metę - zdaje się, że wychodzi brak jeszcze doświadczenia tej marki w tej "branży smartfonów".

Przeciętnej baterii?? Ile Ci telefon wytrzymuje?
P0l4k_
Obserwator
Obserwator

Postprzez bazooka » 10 sie 2017, o 22:53

WybrzezeKosciSloniowej napisał(a):

Faktycznie jest taki śliski? Od razu zaktualizowałeś go do 7? Czy wiesz może czy ubija endomondo po dłuższym czasie korzystania?

To nie ma dla mnie znaczenia, mam niebieski, jest bardzo ładny, ale nie wyobrażam sobie go już bez:
KLIK :)
Miałem go ze sklepu, z którego kupowałem Honor 6 (prawie 3 lata temu więc miałm ich sprawdzonych) - chińska dystrybucja - ale to oni wgrali Andka 7 (najnowszego jaki jest) - aktualizacji od tej pory, żadnej nie miałem.
Endomondo - niestety, używam zbyt rzadko i akurat jeszcze go nie testowałem. Ale dlaczego ma ubijać - trzeba dobrze skonfigurować uprawniania aplikacji. Moim zdaniem nie ma prawa ubijać (4GB RAM!!)

P0l4k_ napisał(a):Przeciętnej baterii?? Ile Ci telefon wytrzymuje?

Każdy używa, jak używa, u mnie:
Wifi, Transmisja danych, Autosynchro, 19 apek w tle, ok 2h rozmów dziennie, BT => słuchawka BT + smartwach, do godzinki gierczenia i parę maili, trochę fb (ekran włączony jakieś 2h):
Obrazek'

Przeciętnej => miałem na myśli, że nie większej jak w Honor 6 (bo 3000mAh) a przecież bebechy mocniejsze więc prądu potrzebują więcej.
bazooka
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez WybrzezeKosciSloniowej » 11 sie 2017, o 07:46

bazooka napisał(a):Endomondo - niestety, używam zbyt rzadko i akurat jeszcze go nie testowałem. Ale dlaczego ma ubijać - trzeba dobrze skonfigurować uprawniania aplikacji. Moim zdaniem nie ma prawa ubijać (4GB RAM!!)

Częsty temat na forach dotyczący Endomondo na p9 i h8, mimo zablokowania apkę ubija po max. godzinie.
WybrzezeKosciSloniowej
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez KacperM » 16 sie 2017, o 13:01

Zenfone 3 4Gb/64Gb nabyłem posiadam już lekko ponad 2 miesiące, fakt jest sporo bajerów w nakładce Asusa których nie poznałem zapewne nawet troszkę, ale nie odczułem jakiegoś nadmiaru zbędnych aplikacji, co mi było nie potrzebne zostało zdezaktualizowane i wyłączone.
Ja jestem z telefonu zadowolony, ekran ma dobrą kolorystykę, zdarza mi się jednak mieć problem z odczytywaniem przy naprawdę silnym słońcu, bateria pomimo że mała (2650mAh) nie trzyma najgorzej przy przeciętnym użytkowaniu, internet, jakiś film, jakaś gierka wytrzymuje około 1,5 dnia na czuwaniu ciężko mi powiedzieć bo nie miałem okazji go jeszcze zostawić nieużywanego na dłużej.
Nie jest potworem jeśli chodzi o gry, powinien odpalić większość bez problemu ale dla przykładu w Carx Drift przy sporej ilości dymu widać wyraźnie spadek klatek.
Aparat natomiast to jest poezja robi naprawdę świetne zdjęcia jak i filmy, można nim nawet ustrzelić gwieździste niebo oferuje do 32 sekund czasu naświetlania, w trybie manualnym można się pobawić i robić również ciekawe i ładne ujęcia, tutaj jakieś poglądowe zdjęcie które sam zrobiłem właśnie trybem manualnym
Obrazek
Muzyki jeszcze w sumie jakoś nie miałem okazji na nim słuchać, na oryginalnych słuchawkach jest naprawdę dźwięk bardzo dobry, głęboki z wyczuwalnym basem, natomiast głośnik pozostawia trochę do życzenia, jest umieszczony od dołu na brzegu telefonu obok gniazda ładowania, często oglądając film jest wrażenie że do jednego ucha dociera zdecydowanie mniej dźwięków.
Zapewne Asus nie jest bezkonkurencyjny, ale w tej klasie cenowej robi według mnie niesamowitą robotę, i jest zdecydowanie urządzeniem niszowym.
KacperM
Obserwator
Obserwator

Postprzez bazooka » 20 sie 2017, o 18:14

bazooka napisał(a):Endomondo - niestety, używam zbyt rzadko i akurat jeszcze go nie testowałem. Ale dlaczego ma ubijać - trzeba dobrze skonfigurować uprawniania aplikacji. Moim zdaniem nie ma prawa ubijać (4GB RAM!!)

Częsty temat na forach dotyczący Endomondo na p9 i h8, mimo zablokowania apkę ubija po max. godzinie.

Endomondo pracowało u mnie dziś 1h 54minuty - problemów brak :)
bazooka
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez WybrzezeKosciSloniowej » 21 sie 2017, o 11:40

Bardzo dziiękuje za sprawdzenie :)
WybrzezeKosciSloniowej
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez wook » 28 sie 2017, o 13:13

Faktycznie jest taki śliski?

Jest śliski, ja osobiście używam silikonowego pokrowca (czarny matowy) i wg mnie fon w nim lepiej wygląda.
Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
wook
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 30
Model telefonu: Nokia E6-00 N8-00 Lumia 820 myPhone DuoSmart Honor 8
Sieć: VirginMobile Play Lycamobile

Powrót do Jaki telefon wybrać?