DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #7216  autor: yasem
 18 cze 2005, 15:05
mam dylemat, mniej wiecej ta sama cena lecz naprawde nie wiem którego wybrac, wiem mniej wiecej co one potrafia...prosze o pomoc osób bezstronnicowych...dziekuje..pozdrawiam

 #7217  autor: piotrz
 18 cze 2005, 15:32
Jeśli nie potrzebujesz odtwarzacza mp3 i symbiana, to wybierz D500 .JEst lepszy pod wieloma względami od nokii (lepszy aparat, wyświetlacz, polifonia) :)
 #7230  autor: Remy
 18 cze 2005, 22:12
D-500 wszystkimi parametrami przewyższa N7610 tak jak pisała osoba powyżej, ale z tego co widziałem to ma mp3Playera i podobnie jak w n7610 można ustawić mp3 jako dzwonki. Tyle że w n7610 są one ciche.
Samsung posiada jeszcze jedną zaletę- mniejsze wymiary dzięki chowanej klawiaturze oraz mniejszą wagę. Ma także większą pamięć wbudowaną tj. 80MB n7610 tylko bodaj jak pamiętam 8MB.
Ma ciekawy desing choć uważam że n7610 swoim zestawieniem kolorystycznym robi większe wrażenie.
N7610 posiada jedną przewagę- ma symbiana. Co to daje? Otóż można instalować programy takie jak Quickoffice tj. wersja worda, exela i power pointa na komórkę. Z tych funkcji osobiście od niedawna korzystam i muszę powiedzieć że jest to czasem wygodniejsze niż dźwiganie laptopa.
Można instalować gry takie jak na n-gage a one już robią wrażenie.

 #7231  autor: Irek
 18 cze 2005, 22:18
Najlepiej kup te 2 telefony. :-D Nokia od zawsze była genialna. W końcu fińska finezja, ale za to Samsung ostatnio przebija wszystkich na głowe. Tylko co do Samsunga to jest jedno, ale w modelach z niższej półki mogli by dać troszkę większą pamięc np w 450 jest 2 mega a w modelu wyższym już około 12 mega. Aha Samsung ma lepszą baterie. I zawsze miał! Może doczekamy się już niedługo tych nowych akumulatorków, które do pełna ładują się w niecałe 2 minuty. No, ale to jest dopiero w fazie testów. Więc jeśli masz dostęp do gniazdka 230V to kup Nokie. :-D
 #7233  autor: piotrz
 19 cze 2005, 08:47
Remy pisze:D-500 wszystkimi parametrami przewyższa N7610 tak jak pisała osoba powyżej, ale z tego co widziałem to ma mp3Playera i podobnie jak w n7610 można ustawić mp3 jako dzwonki.
Tak, on ma mp3 playera, tylko ile zmieści się muzyki nawet w tych 96mb? na pewno nie za dużo, a i całej pamięci mp trójkami nie zapełnisz, bo reszta funkcji nie będzie działać (chociażby aparat... ile miejsca musi zajmować w pamięci takie zdjęcie 1.3mp?).No chyba, że Pan Jasmen nie potrzebuje tysiąca utworów mieć w telefonie... :D

 #7239  autor: Dragon
 19 cze 2005, 10:35
7610 ma tez ta przewage ze ma karty pamieci, ale ja chyba wyvalbym Samsunga, jest ogolnie lepszy, a poza tym ta firma zawsze potrafila zrobic sprzet na najwyzszym poziomie pod wzgledem jakosci wykonania

 #7240  autor: yasem
 19 cze 2005, 10:42
widze ze wiekszosc z Was przemawia za Samsungiem:) widzialem oba tel i oba mi sie spodobały...pewna osoba powiedziała mi ze przyciski w tej Nokii nie sa zbyt dobrze rozmieszone...trudno sie jej było przyzwyczaic...ja jednak chyba kupie tego Samsunga...dziekuje i pozdrawiam;)
 #7245  autor: Remy
 19 cze 2005, 11:57
TAK to prawda: sms-ów za wygodnie się tą nokią nie pisze...
Pozatym to ta klawiatura nie jest zbyt wygodna- szczególnie że nie ma blokady klawiszy, ale o przypadkowe włączenie wybierania numeru nie ma się co martwić- zielona i czerwona słuchawka chodzą tak ciężko więc aby wybrać tym przyciskiem numer lub odebrać połączenie trzeba go nacisnąć mocno lub dwa razy co przy jego małej wielkości jest utrudnione.

Gdyby nie symbian to wybrałbym Samsunga.

 #7269  autor: Dragon
 19 cze 2005, 21:05
nie ma w tym telefonie blokady klawiatury ?????
 #7274  autor: Remy
 19 cze 2005, 22:16
Z tego co wiem z autopski i opini innych użytkowników to n7610 nie posiada blokady klawiatury. Tak jak pisałem powyżej przypadlkowe włybranie numery jest bardzo utrudnione, tak że przekłada się na dyskomfort przy umyślnej próbie wybierania numeru.

 #7275  autor: piotrz
 19 cze 2005, 22:37
przecież nawet nokia 5110 mojej babci ma blokade, a taka maszyna jak ta ( n7610.)... :D
A czy ci inni użytkownicy próbowali zablokować klawiaturę przez naciśnięcie lewego przycisku funkcyjnego i * (w 6600 to działa)??
 #7286  autor: Remy
 20 cze 2005, 10:51
Macie rację!
Czasem się myśli że się wszystko wie,
a tu się okazuje że jednak nie.
Jednak n7610 ma blokadę.
W moim telefonie dobrze nie kontaktują przyciski z dolnego rzędu (nie mam czasu oddać jej do serwisu) i może dlatego byłem przekonany że jej (tzn. blokady) nie ma.

 #7287  autor: WitekT
 20 cze 2005, 11:15
jesito pisze:Aha Samsung ma lepszą baterie. I zawsze miał!
Oj, oj - tu był mocno polemizował... Zastanów się czemu swego czasu Samsung jako jedyny praktycznie producent dawał w zestawie 2 baterie. ;)

 #7292  autor: Bartosz
 20 cze 2005, 11:49
WitekT pisze:
jesito pisze:Aha Samsung ma lepszą baterie. I zawsze miał!
Oj, oj - tu był mocno polemizował... Zastanów się czemu swego czasu Samsung jako jedyny praktycznie producent dawał w zestawie 2 baterie. ;)
może niektórzy nie pamiętają :-D (a ja odkąd pamiętam z tel samsunga nigdy nie było problemów)

 #7294  autor: WitekT
 20 cze 2005, 11:51
Bo Samsungi zawsze były dopracowane i solidne. No ale zawsze były też energochłonne... ;)

 #7296  autor: Bartosz
 20 cze 2005, 12:15
no to ,że są energochłonne to ja wytrzymam bo zdaję sobie sprawe ,że muszę się z tym na chwilę obecną pogodzić (stąd łądowarka i w samochodzie i w biurze i domu - w Gd i Wawie) ale np. nie wytrzymałbym z telefonem który by się zawieszał lub inne takie - krew by mnie zalała i ... :-D

 #15289  autor: annihil
 02 wrz 2005, 17:38
Mam Samsunga i świtnie sie sprawdza. A zdjęcie 1,3 mpix zajmuje średnio 200 kb