DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1149091  autor: Xy
 30 kwie 2023, 06:42
Mój Galaxy A71 ma dwa i pół roku i bardzo powoli rozglądam się za następcą tegoż. Co prawda daje rade i nie odstaje od nowszej konkurencji ale wieczny nie będzie. Aktualnie jedyną wadą jest pęknięty ekran w górnym, prawym rogu. Aktualizacje idą jak złoto (kwietniowe poprawki, a duża paczka zawierała OneUI 5.1 i Androida 13). Bateria wg. AccuBattery ma 96% pojemności (Tak, ładowanie od 20% do 80% tak wolno jak sie da jednak ma znaczenie).
Anyway... Ma to być coś podobnej klasy jak mój obecny Samsung. Od razu zaznaczam, że nie chcę żadnego chińskiego śmiecia pokroju Xiaomi, Oppo czy innego Rilmi. Patrzyłem na Motorolę I sam nie wiem. Warto czy nie warto? Tam jest faktycznie Android tak czysty i goly jak tylko się da czy jednak ma coś dodanego? Ewentualne oprogramowanie jest sensowne czy zbugowane jak w tych chińskich wynalazkach? Czysty Android trochę mnie jednak przeraża (miałem w Nokii 7.2 i to jednak nie dla mnie). Żeby nie było, że na placu boju pzostanie jedynie Samsung z seria Galaxy A5x ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1149147  autor: IC_Current
 01 maja 2023, 16:56
No fajnie piszesz. Nie chcesz Chińczyka a rozglądasz się za Motorolą, która należy do chińskiego Lenovo (zresztą tak samo jak IBM).
Nie chińskie jest tylko:
Sony - cenowo sporo przepłacone względem możliwości, olewające polskich konsumentów i nawet nieogarniajace teraz takich podstaw jak VoLTE czy 5g w polskich sieciach.
Google - jak Sony, ale tańszy
IPhone - bez androida :😉, ale składany w Chinach
Samsung - ten Ci podobno nie odpowiada i chcesz zmienić
Asus - tajwański, więc na pół chiński.

Reszta wszystko ma chińskiego właściciela, choć niby "zachodnie" marki. Może jakieś marki niszowe jeszcze są zachoniej produkcji.
 #1149149  autor: matias55
 01 maja 2023, 18:33
W Sonym VoLTE działa i to chyba jedyny sensowny produkt inny niż Samsung dzisiaj, bo można kupić te większe i takie bardziej kompaktowe. Nie jestem jeszcze jego posiadaczem, ale to jest jedna z tych marek, która radzi sobie naprawdę dobrze z zasięgiem w trudniejszych warunkach, a mając na uwadze obecną moc VoLTE w Polsce może to być pomocne. Tam gdzie moja Nokia, czy Samsung A51 mojego Taty tracił zasięg Sony jeszcze dało się wykonać połączenie.
 #1149151  autor: IC_Current
 01 maja 2023, 20:21
Z tym VoLTE i WiFi Calling to dopiero teraz coś się wzięli do roboty i się okaże jak im wyjdzie. Natomiast mam do nich jeszcze jeden argument przeciw - przy tych cenach tylko dwa lata aktualizacji systemu i otrzymywania poprawek bezpieczeństwa to kpina z kupujących. Taka polityka to może w niskiej półce a nie we flagowcach.
 #1149154  autor: Xy
 01 maja 2023, 20:57
Motorola jest tak samo chińska jak Volvo. To, że ma właściciela z takiego, a nie innego kraju nie czyni jej chińską. Skoda nalezy do VW. Jest niemiecka czy czeska? Land Rover i Jaguar są brytyjskie czy hinduskie? Żebyś miał większą zagadkę to napisze ci, że te auta mają francuskie silniki Diesla i są produkowane na Słowacji.
Pokaz gdzie napisałem, że nie jestem zadowolony z Samsunga? Zacytuj, proszę...
ic_current, czytanie ze zrozumieniem nie weszło jak widać.
Nie chcę żadnego xiaomi czy oppo albo innego redmi. W pracy ktoś czasem kupi i później szlochanie i zęby w ścianę, że co prawda było tanie i cyferki na papierze wspaniałe ale za to budzik nie zadzwoni, telefon sam się wyłączy czy wykona inne śmieszne i nieprzewidziane rzeczy.
Czyli widzę, że dalej pozostaje jedynie Samsung (poczekam na serię A5x ponownie ze Snapdragonem gdyz Exynos jakiś pazerny na energię). No chyba, że ostatecznie Motorola.
Jednak widzę, że Telepolis zmienił się na tyle, że trzeba samemu osobiście i organoleptyczne zbadać telefon... I tak też uczynię z Motką.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1149160  autor: matias55
 01 maja 2023, 23:27
Xy pisze:
01 maja 2023, 20:57
Motorola jest tak samo chińska jak Volvo. To, że ma właściciela z takiego, a nie innego kraju nie czyni jej chińską. Skoda nalezy do VW. Jest niemiecka czy czeska? Land Rover i Jaguar są brytyjskie czy hinduskie? Żebyś miał większą zagadkę to napisze ci, że te auta mają francuskie silniki Diesla i są produkowane na Słowacji.
Pokaz gdzie napisałem, że nie jestem zadowolony z Samsunga? Zacytuj, proszę...
ic_current, czytanie ze zrozumieniem nie weszło jak widać.
Nie chcę żadnego xiaomi czy oppo albo innego redmi. W pracy ktoś czasem kupi i później szlochanie i zęby w ścianę, że co prawda było tanie i cyferki na papierze wspaniałe ale za to budzik nie zadzwoni, telefon sam się wyłączy czy wykona inne śmieszne i nieprzewidziane rzeczy.
Czyli widzę, że dalej pozostaje jedynie Samsung (poczekam na serię A5x ponownie ze Snapdragonem gdyz Exynos jakiś pazerny na energię). No chyba, że ostatecznie Motorola.
Jednak widzę, że Telepolis zmienił się na tyle, że trzeba samemu osobiście i organoleptyczne zbadać telefon... I tak też uczynię z Motką.
Pytanie jak mocno zależy ci na tych aktualizacjach. Szczerze mówiąc z opinii osób, które znam i mają Sonego sobie chwalą.
 #1149221  autor: Xy
 03 maja 2023, 20:45
Zależy mi na aktualizacjach (tutaj Samsung nie do pobicia). Ostatnio coś wpadło dla Galalxy S6, a Galaxy A71 regularnie dostaje łatki, a soft to Android 13 i OneUI 5.1.
Zależy mi na bardzo dopracowanym sofcie. Nie akceptuję niedoróbek, błędów w tłumaczeniu, zawieszania się, nielogicznego menu. Zależy mi na stabilności i jednak... czysty, goły i wesoły Android odpada (jak wspomniałem, miałem taki w Nokii 7.2).
Póki co założenia spełnia chyba tylko Samsung. Ale kusi Motorola... Nigdy jednak nie miałem takiej w ręce. Nie licząc Razr V8 czy jak jej tam ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1149242  autor: mariusz9a
 04 maja 2023, 10:08
Jak na mój gust, to One UI od Samsunga jest dużo fajniejsze niż "czysty" Android od Motoroli (swego czasu miałem sporo modeli Motoroli). Ogólnie dla mnie najfajniejszą nakładką jest One UI Samsunga. No ale każdy ma inny gust. Mi się samsungowy soft najbardziej podoba.
 #1149366  autor: matias55
 06 maja 2023, 02:12
Nakładka LG UX też była bardzo fajna. Z kolei nie do pobicia Samsung? Nie sądzę. FairPhone właśnie dostał ostatnie aktualizacje, a był wspierany od Androida 5 do łącznie Androida 10. W sumie miał 7-letnie wsparcie.

Miałem w ręku Samsungi i te cukierkowate nakładki, choć przyjemnie się na nie patrzy z czasem robią się ociężałe. Zaleta czystego androida jest taka, że praktycznie cały czas użytkowania pracuje bez zająknięcia.
 #1149383  autor: Xy
 06 maja 2023, 12:09
LG już od dawna nie ma więc siła rzeczy nie jest brany pod uwagę.
Samsungi mamy od wielu lat. Galaxy S4, S6, A52s 5G, A71 i A5 (ten pierwszy 2016 bodajze). To menu jest tak "ociężałe", że nawet wspomniany siedmioletni A5 działa nad wyraz szybko i stabilnie. Minusem tych telefonów jest właśnie wybitnie słaba już bateria. No ale wiek i intensywne używanie działają na niekorzyść.
Czysty Android w Nokii owszem, był szybki tak przez niewiele ponad rok. Później zaczął zamulać, dłużej myśleć, zacinać się. Może to wina tłumaczenia, nie wiem. Faktem jest, że na placu boju w zasadzie pozostał tylko Samsung. Szkoda, że Sony nie ma nic interesującego w ofercie (miałem Xperię S i bardzo miło wspominam). Nie ma HTC, LG, rozsądnej Nokii... Bo gdybym nie korzystał nawet przez kilka chwil z Xiaomi, Relame i innych chińskich wynalazków to nawet byłbym tym zainteresowany.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1151168  autor: Xy
 11 cze 2023, 11:01
Dobra Pany, a dłużej to takie Ksjaomi to jak to wypada? Bo w krótkim czasie porównując do Samsunga to jakoś tak dziwnie z tym miui.
Patrzyłem sobie i finansowo akceptowalny jest Xiaomi 13 Lite 5G. Za to wizualnie wygrywa Xiaomi 13 5G (wg. cennika jest za 4800).
Warto? Nie warto? Jak to wygląda? Oprogramowanie jest już stabilniejsze niż kilka lat temu czy dalej klops pisany na kolanie? Jak onegdaj pisałem; w pracy kilka osób miało i jednak narzekały... A teraz jak? Bo mimo wszystko kusi wizualnie, cyferkami ( :D ) i ceną. Tylko oby nie umoczyć... Jak kiedyś z Nokią.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1151183  autor: f0ku5
 11 cze 2023, 16:09
Dalej klops pisany na kolanie. Ja swojego zdania nie zmienię - jeśli już koniecznie Android to pomimo swoich wad IMO wyłącznie Samsung się nadaje jako daily telefon.
 #1151186  autor: Xy
 11 cze 2023, 16:54
Aha czyli firma dalej trzyma poziom. Patrzyłem i wizualnie to całkiem ok te chińczyki. Szczególnie ten z płaskimi ramkami dookoła robi pozytywne wrażenie.
Jednak jeśli dalej oprogramowanie jest pisane na przerwie przez stażystów to pozostaje tylko i wyłącznie Samsung.
Bawiłem sie chwilę Motorolami. Wszystko fajnie ale golutki Android plus kilka dodatków Moto kompletnie mnie nie przekonuje.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71