DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1140392  autor: Danicen
 24 gru 2022, 00:32
Czółko szanowni Państwo,

Mój Zenfone 5Z już prawie wyzionął ducha - problem ze złączem ładowania, częste resety, przycinki, żywotność baterii na poziomie 2h SOT. Uwielbiam ten telefon, niemniej jednak z zasięgniętej wiedzy żaden okoliczny fachura nie chce tego wymienić :(

Szukam więc nowego telefonu - czytam na nim internetowe pierdoły, rozmawiam kilka godzin dziennie, czasem obejrzę jakiś serial, uwiecznię ładny widoczek podczas spaceru, lub posłucham muzyki na głośniku gdy siedzę w kuchni. Tylko tyle i aż tyle, bo obecnie zasięg ogranicza mi praktycznie na stałe wpięty kabel ładowania. Niemniej jednak jestem okrutnym chomikiem. Nienawidzę wymieniać rzeczy które traktuję jako osobiste i szukam czegoś, co nie przyprawi mnie w przyszłym roku o podobny ból głowy jak dziś (Zenka miałem praktycznie od premiery, jakieś 4 i pół roku).

Na Amazonie znalazłem fajne oferty na Pixela 6a - ale słyszę ciągle o tym że jak wycofają 2G i 3G to telefon będzie jedynie drogim przyciskiem do papieru. Jest to temat do zmartwień?

No i najważniejsze pytanie - czy może w budżecie +/- 1 500 PLN jest coś jeszcze wartego uwagi? Czekałbym też na ewentualną promkę na OnePlus Nord 2t, albo naciągnął budżet do Realme 9 Pro+, ale one z kolei nie mają IP68 które ma Pixel...
Ja rozumiem zasadę coś za coś, ale technologia sieci oferowanej przez operatorów to już cios poniżej pasa dla mnie :-D

A tak przy okazji - to również chciałbym życzyć wesołych świąt! :wink:
 #1140398  autor: Danicen
 24 gru 2022, 09:57
babciagienia1p pisze:
24 gru 2022, 07:35
@ Danicen
Nie myślałeś o kolejnym Zenku (6,7,8,9)? Mam Zenfone 6 od sierpnia 2019 i wszystko chodzi jak nowe.
Myślałem, ale tak:

6 i 7 to już konstrukcja wypuszczona ponad 2 lata temu, poza tym nigdy nie ufałem sprzętowi "z drugiej ręki", tym bardziej jeśli chodzi o takie przedłużenie ręki jakim jest telefon.

Zenek 8 niby jest w fajnej promce na X-komie za 2k PLN, ale z tyłu głowy siedzi mi informacja że te telefony miały kupę problemów fabrycznych. Przynajmniej takie opinie hulają po sieci. :(

A Zenek 9... No niee, nie wydam 4 kafli na telefon, dopóki nie wprowadza w nim funkcji automatycznego mycia podłóg :mrgreen: