DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1139041  autor: john_problem
 27 lis 2022, 15:46
Hej,

Szukam telefonu, który będzie prosty, szybki do podstawowych zadań (telefon + net + email) i niedrogi. Kilka wymogów:

1. NFC.
2. Czytnik linii papilarnych, ale NIE na ekranie.
3. Przyzwoity aparat
4. 4gb ram minimum.
5. Najlepiej czysty android, lub możliwość instalacji jakiegoś romu z czystym androidem (np. lineage czy coś podobnego). Ogólnie to nienawidzę nakładek systemowych, i szukam czegoś gdzie albo takowej nie będzie, albo będę mógł ją zanihilować.
6. Nie znam się totalnie na standardach telekomunikacyjnych, więc nie wiem czy potrzebuję/powinienem mieć 5g czy nie.
7. Idealnie by było, jakby to nie był chiński producent, bo temat potencjalnej inwigilacji mnie trochę przeraża, ale ostatecznie pewnie i tak nie będę miał wyjścia ze względu na ceny. Chociaż jeśli macie jakieś propozycje spoza Chin to przyjmę je z otwartymi rękoma:)
8. Nie lubię zmieniać telefonów, więc chciałbym coś na minimum 3-4 lata, przy czym moje potrzeby są bardzo proste (nie gram w gry, nie oglądam filmów, tylko dzwonienie, maile, net, prasówka, płacenie za zakupy, itd.), więc proszę nie wmawiać mi że za chwilę 16gb ramu to będzie standard;)
9. Cenowo to wiadomo - jak najtaniej. Do tej pory nigdy nie kupiłem telefonu za więcej niż 800zł, więc byłoby super się tego trzymać. Ale wiadomo - inflacja, wojny. Jak będzie warto to dopłacę;)

To tak z grubsza. Do niedawna używałem Xiaomi Mi A1 i byłem bardzo zadowolony, chociaż to już telefon bardzo leciwy. Chciałbym podobne doświadczenie ale na nowszych komponentach.

Z góry dzięki!