DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1137363  autor: Kordyt
 17 paź 2022, 16:16
Witam posiadam już 5 lat Samsunga S8. Telefon dobrze mi służył. Był po drodze zalany i naprawiony na gwarancji. Teraz po kilku opadkach ekran potłuczony ale nadal działa.

Chciałbym coś modelowo nowego (może być krótko używany od osoby prywatnej) do 3k zł.
Zależy mi na bardzo dobrym aparacie, jeśli można to czymś co będzie lepsze niż w S8, więc średniaki raczej odpadają (?) W S8 trochę przeszkadza mi niska rozdzielczość matrycy (12mpx).

Do tego nie chce jakiegoś bardzo grubego kloca i najlepiej by ekran był płaski - w S8 było uciążliwe to że były zaokrąglone ramki.

Z parametrów pasuje mi S22 który nie wiem czy (prócz iphona) nie ma najlepszego aparatu ? Nie wiem czy tańsza konkurencja ma nieznacznie słabsze aparaty czy jednak różnica np w ciemności będzie duża.

Jeśli jest coś co jest np tańsze od S22 (tego podstawowego - nie plus, nie ultra) ale ma na prawdę niezauważalnie słabszy aparat, to co np ? :)

Drugie pytanie dotyczy samego zakupu.
Jak to jest na dzień dzisiejszy z blokadą emai ?
Czy już w tej chwili każdy operator sieci może tego dokonać ?
Czy są znane jakieś triki sprzedających, że np podrabiają faktury lub robią inne wały - na co uważać jeżeli chciałbym kupić telefon od osoby prywatnej ?