DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1137119  autor: Avenged90x
 10 paź 2022, 15:19
Witam.

Szukam następcy mojego dotychczasowego smartfona, którym jest LG G6. Generalnie telefon jeszcze działa dość sprawnie, chociaż czasami dość wolno myśli przy przełączaniu między aplikacjami, a także jak chcę szybko znaleźć jakiś adres w google maps. Jednak największym problemem jest to, że od jakiegoś czasu często gubi zasięg, i rozmówcy skarżą się, że mnie nie słyszą, głos przerywa albo zanika i faktycznie podczas rozmów zasięg spada często do zera.. Testowałem kartę sim na innych telefonach i nie ma tego problemu. Niemniej nie chce mi się już szukać rozwiązania tego problemu na moim obecnym telefonie, myślę że po prawie 4,5 roku użytkowania tego telefonu - czas na zmianę :).

Tak więc szukam fajnego smartfona:
- najchętniej z wyświetlaczem OLED/LED, coś jak wyświetlacze Xiaomi Mi 9 Lite, który ma moja żona i w sumie jest bardzo zadowolona,
- aparat przedni w formie notcha (to już chyba standard?) i żeby robił dość dobre zdjęcia :D. PRzedni aparat w moim LG G6 jest dość kiepski..
- Tylny aparat - możliwie jak najlepszy jakościowo, jakby drugi miał szeroki kąt tak jak w Lg6 to by było również bardzo fajnie, bo przyznam że przyzwyczaiłem się do tego
- Kamerka, fajnie jakby nagrywała w 2k przynajmniej
-Bateria - dobrze by było aby smartfon tak na luzie starczał na dzien użytkowania albo i trochę dłużej, czyli im większa pojemność tym lepiej
-NFC mile widziane, czasami korzystam (choć to pewnie też już standard raczej)
-Wydajność: wymagające gry nie gram na smartfonie jednak fajnie jakby miał dobre podzespoły, szczególnie dużo pamięci RAM, myślę, że 8GB minimum i dobry procek
-Pamięć zewnętrzna - slot na kartę koniecznie, no chyba że będzie ze 128gb wbudowanej przynajmniej, 64 może być trochę mało bez slotu.
-Solidność telefonu - zawsze zwracam na to uwagę, wcześniej miałem Motorolę Defy - można było prawdopodobnie użyć tego telefonu do samoobrony, tak twardy był, następnie Motorola G3 też był dość solidny. G6 już nie wydaje się, ale fajny case mam ochronny do niej więc upadki się zdarzały nie raz

To chyba tyle jeśli chodzi o wymagania :D
Chętnie zwrócę uwagę na telefony marki Xioami, ponieważ smartfon żony pozytywne wrażenie na mnie zrobił. Pytanie co w tej cenie można dostać najlepszego? Najchętniej wydał bym coś w okolicach 1000zł ale jeśli warto będzie dopłacić do tych 1500 to jestem skłonny.
 #1137146  autor: Avenged90x
 11 paź 2022, 13:03
Po zrobieniu małego researchu polecanych smartfonów w okolicach tego budżetu mam kilka modeli do rozważenia:

Realme 9Pro+ / stabilizacja optyczna na plus
Samsung A52S / podobno czytnik linii papilarnych średnio działa?
Realme GT neo 2
Realme GT neo 2T
Xiaomi 11t
Realme GT Master Edition
oppo reno 6 pro 5g
Realme GT Master

Który z tych w/w wypada najlepiej?

Realme 9 Pro+ kusi tą stabilizacją obrazu jednak nie jestem pewien jak ten procesor MediaTek Dimensity 920 wypada w porównaniu do Snapdragonów.

Jako jedyny z pozostałych Realme i Oppo, posiada aparat Sony IMX766. Kolejnym plusem jest nagrywanie video w 4K, Realme 9Pro z tego co znalazłem nagrywa w max 1920x1080px.

Jednak minusem jest brak NFC.. w moim obecnym LG G6 mam i zdarza się, że korzystam z tej formy płatności. Generalnie jestem w stanie przeżyć ten brak, jeśli nadrabia innymi plusami. Co ciekawe, wersja Realme 9Pro posiada nfc.

Kolejnym minusem (trochę większym) jest brak slotu kart microSD.. z tym będzie ciężej, musiałbym w takim razie decydować się na wersję 256GB, a w tej wersji kosztuje już konkretnie i możliwe że znajdzie się inny, lepszy smartfon w tej cenie, który nie ma tych minusów.
Ostatnim "lekkim" minusem jest przedni aparat, który ma 16 Mpx, względem 32 u pozostałych, chociaż wiadomo że ilość pikseli to nie wszystko, istotna albo istotniejsza jest optyka i inne parametry obiektywu :D.

W przypadku Samsunga A52S ma plus drugi aparat, który ma 12Mpx względem 8Mpx u pozostałych, oraz 5mpx aparatu macro (chociaż jakoś super fanem zdjęć macro nie jestem, ale zawsze 5mpx chyba lepiej niż 2mpx?).

Co do Oppo Reno 6 Pro 5G, w jakiś sposób znaczącym minusem jest dla mnie brak gniazda jack 3,5mm. Mam fajne słuchawki i wolałbym się nie bawić w dodatkowe przejściówki :/.

A co sądzicie o Realme GT Master?
 #1137270  autor: Avenged90x
 14 paź 2022, 11:47
Znalezienie tego smartfona to chyba trudniejsze obecnie niż znalezienie niebitego passata od handlarza :p misja raczej niemożliwa. Obecnie zastanawiam się międezy Realme 9 Pro + a Samsungiem A52S, bardziej skłaniając się ku pierwszemu jednak nie wiem czy wersja 6gb ram/128gb pojemności mi wystarczy hm a znowu dopłacać do wersji 8/256 jakieś 300zł +- to robi się 1800zł ponad i możliwe, że w tej cenie można upolować coś lepszego, tylko nie wiem co.. może gdzieś Samsung S21Fe na jakiejś promocji byłby zblizony do tej kwoty.
 #1137366  autor: SmartCheetah
 17 paź 2022, 17:34
Avenged90x pisze:
14 paź 2022, 11:47
Obecnie zastanawiam się międezy Realme 9 Pro + a Samsungiem A52S
Swój wybór również zawęziłem do tych dwóch modeli i ostatecznie stanęło na Samsungu, którego testuję od paru godzin. Ogólnie dość trudna to była decyzja, bo oba telefony wydają się mieć fajny stosunek do ceny i raczej oba będą dobrym wyborem. Poza tym przesiadam się z Realme 7, z którego byłem zadowolony. Ostatecznie wybrałem jednak Samsunga, bo:

- Upolowałem nówkę za 1300zł.
- Pod koniec zeszłego roku został okrzyknięty królem średniaków+ jako świetny allrounder
- Dostanie wsparcie do Androida 14 oraz jeszcze 3 lata poprawek. Realme z aktualizacjami robi co chce, w Polsce wypuszcza je bardzo późno i trzeba kombinować z proxy.
- Ma slot SD, bez którego bym się obył jakbym musiał, ale to jest zawsze plus
- Minimalnie większy ekran (6.5 vs 6.43)
- Inne drobne rzeczy, które znalazłem w recenzjach i opiniach, o których nie pamiętam, ale przeważyły szalę.

Pierwsze wrażenia tak na szybko (porównuję z Realme 7)
- bardzo przyjemny ekran, Amoled i 120Hz robi robotę, nasycone kolory, płynne przewijanie. Realme miało 90Hz, więc nie ma przełomu, ale widać różnicę
- szybkość działania, nie zdążyłem jeszcze pozbyć się Samsungowego bloatware'u, ale tak czy siak na razie bez zarzutu
- bateria chyba szybciej schodzi, chociaż niby dopiero się uczy mojego użytkowania i z czasem ma być lepiej
- zdecydowanie wolniej się ładuje. W Realme 32W ładowarce wystarczało około 25 minut by podładować 25-75% baterię 5000mAh. Tutaj przy 25W i 4500mAh trzeba liczyć 45 minut. Czyli krok w tył.
- Nakładka Samsunga wydaje się być w porządku, jedynie co to te wspomniany bloatware'owe apki, które nie wszystkie da się usunąć. Trzeba je będzie powrzucać do Deep Sleep ;)
- Zdecydowanie lepsze aparaty.