DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1135688  autor: Blunt
 05 wrz 2022, 22:25
Cześć!

Mój HTC 10, którego mam od ponad 5 lat zaczyna odmawiać posłuszeństwa głównie z powodu baterii (muszę go ładować 3 razy dziennie...). Gdyby była możliwość wymiany baterii na nową (oryginalną lub sprawdzony zamiennik) to pewnie bym go nie wymieniał ale wszystkie serwisy mówią, że oryginalnych nie ma, a zamienników nie wsadzają bo nie dają gwarancji itp... Telefon utknął na Androidzie 8.0.0 i nie ma już tej szybkości co kiedyś - np. po 3h drogi na Mapach Google telefon potrzebuje kilkunastu sekund żeby zaczął odpowiadać (robiłem mu nawet hard reset ale dużo to nie dało ale przynajmniej czytnik linii papilarnych zaczął znowu działać - plot twist, znów nie działa).

Więc chyba czas na nowego smartfona. I tutaj mam problem...

Chciałbym kupić coś co będzie działać sprawnie przez następne 5 lat. Coś co nie jest gorsze niż HTC 10 i kosztuje podobnie...



Zafixowałem się na 12GB RAMu (z 8GB też przeżyję), 256GB pamięci wewnętrznej(128GB ze slotem na kartę SD jest akceptowalne), 5000mAh, procku powyżej 3GHz i dużym PPI. WYDAJE MI SIĘ, że tyle RAMu i GHz pozwoli na sprawne obsługiwanie aplikacji nawet po kilku latach, tyle pamięci wewnętrznej zrekompensuje brak slotu karty SD, a PPI pozwoli na zgrabne gromadzenie informacji na ekranie. Wydaje mi się, że coś tam się znam po przeczytałem dużo w internecie ale tylko WYDAJE MI SIĘ.

Budżetowo chciałbym zmieścić się do 2500zł ale jeśli będzie warto dołożyć kolejne 500zł to jestem w stanie to przemyśleć.



Obecnie te wszystkie kryteria spełnia Realme GT Neo2 oprócz PPI: 398 vs moje obecne 565 bardzo mnie boli.

Xiaomi Mi 11T też jest blisko tym wymaganiom ale znów, PPI... i podobno procki MediaTek nie są dobre, ale nie znam się.

Sony Xperia 1 III wydaje się być idealna mimo mniejszego procka, nawet za to ma wejście jack 3.5mm i slot SD!!! Ale cena mnie boli...

No i wszystkie te telefony są coraz większe!!!



Główne funkcje telefonu, których używam wypisane wg najczęstszych to: oczywiście zabijanie czasu (Facebook, surfowanie po sieci), pisanie, dzwonienie, słuchanie muzyki (słuchawki na kablu), nawigacja.

Nie zależy mi na aparacie, dużym ekranie (YouTube na telefonie tylko okazjonalnie) czy wydajności w grach (nie gram).



Powiedzcie mi, czy słusznie usrałem się na PPI? Realme oraz Xiaomi mają podzielone opinie, stąd też moje wahanie.

Może polecicie mi coś innego z czego będę zadowolony przez następnych kilka lat?
 #1135701  autor: Blunt
 06 wrz 2022, 07:32
Kwestię braku baterii opisałem w pierwszym poście. Sam za je wymianę bym się za to nawet nie zabierał bo żeby wymienić baterię trzeba zdemontować ekran...
Realme GT2 Pro jest poza budżetem, a Redmi K50 nie jest dostępny w sklepach.
 #1135707  autor: mariusz9a
 06 wrz 2022, 11:16
Blunt pisze:Powiedzcie mi, czy słusznie usrałem się na PPI?
Moim zdaniem nie. Różnicę ciężko dostrzec gołym okiem. No chyba że obsługujesz telefon przez lupę ;-) No i takie ekrany będą bardziej "zżerały" baterię, a korzyść w zamian żadna. Naprawdę trzeba bardzo wytężyć wzrok i wsadzić sobie telefon niemalże w oko żeby dostrzec jakąś tam różnicę przy tak wysokich PPi - także nie warto sobie tym zawracać głowy, a tym bardziej do tego dopłacać.