DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1135079  autor: parcu1
 21 sie 2022, 19:51
Cześć, nie jestem wymagającym użyszkodnikiem ale ze względu na już tragicznie trzymającą baterię w moim ponad 4 letnim Xiaomi Redmi Note 4 zdecydowałem się na zmianę.
Moje wymagania:
- ładowarka w zestawie (obowiązkowo)
- wyjście audio mini jack (obowiązkowo)
- możliwie jak najpojemniejsza bateria, najlepiej od 5000 mah w górę (obowiązkowo)
- dobry zasięg
- brak reklam w zainstalowanych aplikacjach - NIE XIAOMI

Dlaczego nie Xiaomi? Strasznie mi zbrzydło bo ma masę bugów, tonę śmieci i irytujące reklamy, które wyskakują mi nawet pomimo wyłączenia ich wedle różnych instrukcji.

Szukam czegoś z softem który nie ma tyle syfu co Xiaomi, a jedynie najbardziej przydatne aplikacje takie jak "Galeria" czy "Muzyka", "Pogoda" itp. Jednocześnie raczej nie chcę tzw. "czystego" (lub prawie czystego) androida - mam styczność z Motorolą i szczerze niezbyt mi podpasowała.

Fajnie jakby była dioda powiadomień, ale obecnie raczej o to trudno więc nie musi być. Boje się też zbyt dużego ekranu, miałem w rękach 6.3' i taki rozmiar jest jeszcze ok, więc szukałbym czegoś +/- zbliżonego do tej wartości. Fajnym bajerem z którego dość często korzystałem jest też dioda podczerwieni (pilot), ale niestety chyba tylko Xiaomi to ma, a ja Xiaomi już nie chce.

Zależy mi też żeby telefon się nie grzał, był chłodny. Słyszałem że kiedyś najlepiej w tej kwestii wypadały Snapdragony, jeśli tak jest po dziś dzień to wolałbym coś na tym właśnie procku.

Zastosowania? Standardowe, internet, YouTube, nawigacja, oglądanie meczów, czasami jakaś muzyka. W gry na telefonie raczej nie gram, może sporadycznie i to w mniej wymagające. Aparat raczej w każdym nowym telefonie będzie lepszy niż w moim obecnym, więc to też bez znaczenia.

W oko wpadły mi te modele:
- ONEPLUS Nord CE 2 Lite 6/128GB 5G
- OPPO A96 6/128GB
- REALME 9 Pro 8/128GB 5G
- realme 9 8+128GB
- Samsung Galaxy A52s 5G
- Sony Xperia 10 IV

Chciałbym się zmieścić w 2000 zł ale nie jest to obowiązek, więc jeśli jest coś powyżej tej granicy do czego warto obecnie dopłacić to nie ma problemu. Ale jeśli nie ma, to wtedy im mniej tym lepiej, bo nie wymagam zbyt wiele.
Boje się chińskich marek ze względu właśnie na soft. Bo MIUI w Xiaomi to dla mnie tragedia. Sony jest według mnie przepłacone, a odnośnie Samsunga słyszę że ma ciężką nakładkę i nie warto brać średniaków tej marki, a ponadto A52s 5G jest już jakiś (dłuższy) czas na rynku więc nie sądzę że warto się w to w teraz pakować, ale może się mylę. Kiedyś gdy jeszcze nie odczuwałem potrzeby zmiany telefonu wpadł mi w oko Samsung M51, głównie ze względu na 7000 mah baterię i żałuję że nie wymieniłem wtedy, bo obecnie czegoś z tak pojemną baterią raczej nie spotkam a na tym mi zależy.

Reasumując, chińczyki zdominowały cały segment smartfonów, więc jeśli tak musi być to niech będzie chińczyk, ale nie takie gó*niany jak Xiaomi. Z góry dzięki za radę :P.
 #1135851  autor: Xy
 08 wrz 2022, 11:31
Kolejny, który wyleczył się z chińskiego badziewia :). Ale skoro tak, to daruj sobie też realme czy inne oppo. Z tego, co podałeś tylko i wyłącznie Galaxy A52s 5G ( następca A53 nie jest już tak fajny).
I pamiętaj, pojemność baterii to jedno, a zużycie energii to drugie. Paradoksalnie ogniwo 4500 mah może wystarczyć na dłużej niż jakieś 6000 mah. Żona ma A52s 5G i jest od roku mega zadowolona. Ja mam dwa lata A71 i nie zmienię Samsunga na chińskie elektrosmieci.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1135923  autor: parcu1
 10 wrz 2022, 05:29
Xy pisze:
08 wrz 2022, 11:31
Kolejny, który wyleczył się z chińskiego badziewia :). Ale skoro tak, to daruj sobie też realme czy inne oppo. Z tego, co podałeś tylko i wyłącznie Galaxy A52s 5G ( następca A53 nie jest już tak fajny).
Dzięki za odpowiedź. Zanim napisałeś to przemyślałem wszystko wiele razy i podjąłem dokładnie taką samą decyzje, zamówiłem A52s za 1399 zł z Proshop bo akurat była promocja parę dni temu :D (sklep z polskim odziałem, ale wysyłka z Danii). Niestety w naszych sklepach ceny zaczynają się obecnie od 1650 zł (1999 zł w partnerskich - Komputronik). Żałuję że nie kupiłem wcześniej bo gdzieś w maju był tańszy niż obecnie np. za 1289 w rodzimym x-komie, liczę na to że nie trafię jakiejś wadliwej sztuki i nie będę musiał odsyłać.
Xy pisze:
08 wrz 2022, 11:31
I pamiętaj, pojemność baterii to jedno, a zużycie energii to drugie. Paradoksalnie ogniwo 4500 mah może wystarczyć na dłużej niż jakieś 6000 mah.
Dokładnie, o tym samym myślałem, Snapdragon 778G ma chyba najlepszy stosunek zużycia energii do wydajności (podobnie jak Dimensity 920) https://burnout-benchmark.com/ranking_power_efficiency
No i co za tym idzie grzeje się dużo mniej niż flagowce.

Ubolewam tylko nad tym że "markowi" producenci telefonów przestali dodawać ładowarkę do pudełka, to samo z minijackiem (zaczęło się chyba od Apple). Ten A52s to jeden z ostatnich który ma i jedno i drugie, mam tylko nadzieję że nie ostatni. :roll:
 #1136013  autor: mariusz9a
 12 wrz 2022, 14:41
parcu1 pisze:Ubolewam tylko nad tym że "markowi" producenci telefonów przestali dodawać ładowarkę do pudełka, to samo z minijackiem (zaczęło się chyba od Apple).
Tak na prawdę, to jeśli zależy Ci na dobrej klasy dźwięku, to akurat mała strata. Dobrej klasy układy hi-fi montował chyba tylko LG w kilku modelach... A tak, dokupujesz sobie porządny DAC na USB-C i bijesz na głowę układy "audio" stosowane przez producentów telefonów... Ale z drugiej strony zawsze lepiej było mieć wybór, niż go nie mieć ;-)