DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1133630  autor: ajmbizi
 10 lip 2022, 19:13
Cześć,
na chwilę obecną używam Xiaomi Redmi 4X. Czy dostanę coś do 1500 zł z bardzo dobrą anteną ?
Mieszkam w centrum miasta. Moje położenie na mapie BTS'ów mówi mi, że jestem na skraju dwóch nadajników (jestem użytkownikiem Plusa). Mieszkam na parterze a dookoła mam bloki (wieżowce też się znajdą). W standardzie LTE mam jedną kreskę, która potrafi nawet zniknąć.
Na allegro zauważyłem, że jest dostępny jeszcze nowy Redmi Note 4. Nie wiem jak z anteną w tym modelu, ale ... czy jest sens ? Czy lepiej szukać czegoś z ówczesnej epoki ?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 #1133639  autor: rsig
 11 lip 2022, 00:16
Nawet jak dostaniesz coś co ci pokaże dwie kreski LTE zamiast jednej to będzie to kosztem:
a) większego promieniowania anteny (normy SAR)
b) większego zużycia prądu/baterii
Najlepiej przenieść się do operatora który w twoim miejscu zamieszkania ma lepszy zasięg. Sam jestem w podobnej sytuacji (mieszkanie na parterze, a wokół bloki) i u mnie jest bardzo dobry zasięg Play/Plus (mam 100 metrów do ich stacji bazowych), a bardzo słaby Orange/T-Mobile (kilometr do stacji).
Jak jest w 3G? Jeśli lepiej to na tymczasem możesz ustawić telefon na 3G, a na LTE przełączać tylko wtedy gdy potrzebujesz szybkiego transferu.