DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1128133  autor: kouczan
 13 lut 2022, 10:18
Witam.
Szukam smartfona, który wykorzystywany byłby do dzwonienia plus okazyjnie internet i zdjęcia. Warunkiem koniecznym jest nieprzekraczalny rozmiar 155x75.
Na gsmarenie wyszukuje sprzęty typu: P30, S10, Pixel 4a, A41. Wszystko to telefony, które premierę miały już jakiś czas temu. Na prawdę nie ma nic nowego w niewielkich rozmiarach?
Możecie coś polecić co nie zabije ceną?

Pozdrawiam

ps. "poleasingowy" Iphone 11 warty jest rozważenia?
 #1128137  autor: Vieslav
 13 lut 2022, 12:42
Z modeli 2021 masz: Nokia C01 Plus oraz Nokia C1 Plus. Parametry musisz sam ocenić, gdyż nie powalają. Ceny nie znam, nie znalazłem tych modeli w kraju.
 #1128149  autor: kouczan
 13 lut 2022, 14:48
Nie no bez przesady. Fakt, że one wyszły w 2021 ale wyglądają jak by pojawiły się na rynku przed 10 laty :). Odpada zdecydowanie. Budżet powiedzmy do 2000 zł.
 #1128152  autor: iphoneski
 13 lut 2022, 15:09
Niedługo powinien wyjść iPhone SE 3 generacji. Podzespoły flagowe, więc sprzęt na lata. Jedynie wygląd dość archaiczny i bateria nie powala, chociaż przy opisanych zastosowaniach dzień powinna wytrzymać.
 #1128165  autor: kouczan
 13 lut 2022, 19:44
To ta sama sytuacja co z Nokią. Nowy telefon z ramkami na pół ekranu - dla mnie kuriozum. No nic pozostaje chyba zakup jakiegoś wiekowego flagowca, albo sprzedać nerkę na S22 :)
 #1128174  autor: Vieslav
 13 lut 2022, 23:32
Nie podałeś budżetu więc po pierwszym poście wywnioskowałem, że ma być jak najtaniej.
Jeśli wchodzimy na temat telefonów używanych to kup sobie Xperie XZ1. Dlaczego? Ponieważ sam rok temu szukałem smartfona i podczas moich poszukiwań mały rozmiar był priorytetem. Ten model kupisz za grosze a ma bardzo dobre parametry no i całkiem ładnie wygląda. Skoro ja go użytkuję od roku bardzo intensywnie i nie narzekam, to tym bardziej do dzwonienia wystarczy. Ja mam wersję dual i u mnie była aktualizacja do Androida 9.