DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1127819  autor: lisek33
 06 lut 2022, 02:12
Hej, chciałbym was prosić o poradę w sprawie kupna nowego smartfonu. Mój obecny to Sony Xperia Z3, z którego zawsze byłem bardzo zadowolony, niestety zatrzymał się na Androidzie 6, niektóre apki już nie działają więc czas kupić nowego. Waham się między telefonem za ok 1000zł który byłby na jakieś dwa lata, albo za 2000zł+ który byłby na 4-5 lat.

Najchętniej kupiłbym jakiś telefon Sony, bo podobała mi się nakładka, interfejs, obudowa itp. ale tak naprawdę do wyboru jest tylko jeden model w moim przedziale cenowym - Xperia 10 III, który ma dość mało ramu, bo 6gb przy wysokiej cenie, a chyba w obecnych czasach 8gb ramu to podstawa?

Na czym mi zależy - najbardziej na trzech rzeczach. Aby kolory/obraz/wyświetlacz były normalne, naturalne, prawdziwe, zarówno podczas korzystania z telefonu jak i robienia zdjęć. Nie chcę żadnych funkcji "poprawiających" a raczej zniekształcających obraz - nie cierpię sztucznych, neonowych, przenasyconych kolorów które wyglądają jak z filtrów na instragramie. Ponoć Oledy/amoledy mają zbyt nasycone kolory, nienaturalne, a dodatkowo męczą oczy, czy to prawda?

To samo dotyczy muzyki - chciałbym dobrą jakość, bo często słucham muzyki, ale nie chcę żadnych dziwnych podbić dźwięków, jakichś super basów czy coś takiego, chcę słyszeć normalne dźwięki bez zmian.

Chciałbym też mieć dobry aparat podstawowy z tyłu - zależy mi na tym aby jak najlepiej robił podstawowe zdjęcia. Raczej nie będę używał trybów portretowych (teleobiektyw) czy panoramicznych do przybliżania czy oddalania obiektów, więc te dodatkowe kamery mnie nie interesują, wolę mieć obraz rzeczywisty 1:1. Przycisk po boku do robienia zdjęć byłby przydatny. Podobno S20 FE ma świetny aparat, ale obejrzałem filmik porównujący dwa Samsungi i zdecydowanie wolę obraz z A52. Ten z S20 FE wygląda jak podbity filtrem, nienaturalnie jasny i nasycony.

Oprócz tego - przydałby się naturalnie w miarę dobry procesor/RAM, który by bezproblemowo i szybko działał. Chyba najbardziej wymagającą aplikacją z jakiej korzystam jest gra Hearthstone (wymagania min. 2gb ramu).

Waga nieistotna, wielkość ekranu - wolałbym mniejsze. Moja Xperia Z3 miała 5,20" i wystarczało mi to spokojnie, mogłem operować jedną ręką, chcę telefon a nie tablet Interfejs najlepiej podobny do tego z Xperii.

Nie zależy mi specjalnie na jakiejś super baterii, bo nie korzystam z telefonu przez wiele godzin ciągiem, ale fajnie gdyby się nie rozładowywała dość szybko. Nie mam parcia na 5g, bo i tak nie mam 5g w swoim zasięgu i pewnie długo nie będę miał. Wygląd, obudowa raczej bez znaczenia, chociaż chyba lepsze szkło/metal jak w mojej xperii niż jakiś tani plastik jak bodaj w Oppo reno. Nie zależy mi na żadnych bzdurach nowoczesnych typu odblokowywanie telefonu twarzą czy obsługa jakimiś gestami czy głosem, ani nie zależy mi na ładowaniu bezprzewodowym. Nie zależy mi też na jakimś super odświeżaniu czy ekranie - nie zamierzam oglądać filmów na telefonie. Nie lubię też tzw "notcha" czyli wcięć na górze ekranu ani przyciągających uwagę "wyciętych" kamerek. Nie interesuje mnie raczej obraz 21:9, nie będę oglądał filmów, wolę standardowe 16:9 lub ew 4:3.

Będę wdzięczny za porady!
 #1128138  autor: Vieslav
 13 lut 2022, 12:44
W tej cenie masz bardzo polecany Poco X3 Pro. Trochę tańsza, ale również niezła to Motorola G50. Warto również spojrzeć na Xiaomi Mi 10T oraz Mi 11 Lite.
 #1128171  autor: Nikita_Bennet
 13 lut 2022, 22:23
xiaomi-sprawdzić czujnik żeby nie było potem płaczu że przeszkadza jego działanie, sprawdzić podświetlenie i ogólnie wyświetlacz w pełnym świetle jak i w półmroku (+min. podświetlenie ekranu).