DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1127553  autor: Zeref
 30 sty 2022, 19:52
Cześć,

Cena:
Do 400 zł (niekoniecznie dlatego, że więcej nie mam - bardziej chodzi o to, czy jest sens wydawać więcej w kontekście wymagań).

Wymagania:
- Nowy
- Przyzwoita bateria (gdyby był w stanie wytrzymać 2 dni umiarkowanego korzystania to by było super)
- Możliwość płynnego korzystania z messengera, FB oraz przeglądarki internetowej
- Android 10 lub nowszy
- W miarę akceptowalny aparat, choć pewnie każdy będzie sporo lepszy niż ten który ma obecnie
- Solidna konstrukcja (dobrze by było, gdyby po dwóch latach nie zaczęły np odpadać przyciski, no i żeby po tych dwóch latach telefon dalej po prostu działał :D ).
- Mile widziany czytnik linii papilarnych

Znalazłem już model, który prawdopodobnie spełni wszystkie pokładane wymagania, Motorola Moto E20 wersja 2/32 GB, ma android 11 go, czytnik linii papilarnych, wygląda solidnie, jednak:
1. Czy ktoś korzystał może z androida go? Tam faktycznie system dobrze działa, i będzie on wystarczający z 2 GB RAM jeżeli chodzi o takie zwykłe korzystanie do internetu? Wiem że jest to system okrojony, jednak niewiele o nim znalazłem artykułów w internecie.
2. Bardzo dużo dobrego słyszałem o marce Motorola, ale i jednocześnie sporo czytałem negatywnych opinii, że np szybko coś się psuje, albo siada bateria, dlatego wolę was zapytać czy mieliście może kiedyś kontakt z tą marką, i czy po prostu można brać i nie martwić się o to, czy wytrzyma dwa lata :D
3. Czy macie jakąś inną propozycje telefonu? Oczywiście cena może być lekko wyższa (aczkolwiek nie wiem czy mama by skorzystała z ewentualnych większych dobrodziejstw).

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #1127654  autor: Xy
 02 lut 2022, 11:46
Za 400 złotych to słaby wybór. Dorzucamy sto złotych i mamy większy wybor. Motorola G10, E7 Power, G8 Power czy Samsung Galaxy M11, Galaxy A21s.
W takich pieniążkach szukałbym tych telefonów. W dalszym ciągu nie polecam chińszczyzny pokroju realme, xiaomi czy inne redmi...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71