DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1126123  autor: Dore
 29 gru 2021, 17:19
Witam. Stoję przed wyborem marki telefonu - MaxCom MK281 czy MyPhone Up Smart LTE.

Moje wymagania to wyświetlacz 3.2'', w miarę duże przyciski (chociaż czerwona i zielona słuchawka, telefon głównie do połączeń) i łączność 4G/LTE/VoLTE/HD Voice i cena do 350zł stąd wybór padł na te modele.

Prosiłbym o opinię innych, najlepiej użytkujących te telefony albo chociaż tych marek jak one działają ponieważ dużo ludzi odradza mi telefony firmy MaxCom z powodu "słabego działania" że niby zacinają się, ciężko się użytkuję i lepiej wybrać MyPhone. MyPhone wydaje się ok ale ma system KaiOS, który użytkuję od roku na telefonie CAT B35 i działa on tragicznie.. Nie wiem czy to wina złej optymalizacji systemu KaiOS czy słabych podzespołów telefonu CAT ale wybranie osoby z listy kontaktów i zrealizowanie połączenia zajmuję czasami nawet minutę - klikasz raz w dół i nic się nie dzieje albo lista przeskakuję zamiast raz to 2-3 razy .. Odrzucenie połączenia - klikam raz czerwona słuchawkę i nic, dopiero po 3-4 kliknięciach rozłącza. Przeważnie to druga osoba szybciej się rozłączy niż ja. No ogólnie nie chcę tego systemu KaiOS bo boję się, że w nowym telefonie będzie tak samo się go użytkowało ale czy posiadając MaxCom'a będzie jeszcze gorzej?

Ps. Z telefonem CAT B35 jest wszystko ok fizycznie, przyciski działają poprawnie. Był na serwisie u producenta i stwierdzono, że z telefonem jest wszystko ok a wina zacinania się systemu to kwestia oprogramowania na które nie mają wpływu także to przeskakiwanie na liście 2-3 razy zamiast raz po jednym kliknięciu to nie wada przycisków.
Telefon ma służyć w 98% do wykonywania połączeń dlatego wymóg to 4G/LTE/VoLTE/HD Voice a w 2% do SMS.
 #1126138  autor: mariusz9a
 30 gru 2021, 07:38
TUTAJ masz test MaxCom MK241 (też na KaiOS, ale starszy model) napisanego przez jednego z kolegów działających prężnie na forum. Tak go pobieżnie przejrzałem, i aż takich problemów jakie Ty opisujesz w przypadku telefonu od CAT, nie widzę ;-)
 #1126194  autor: pakierhakierxd
 31 gru 2021, 21:29
Żadnego bym nie wziął z 512 ram .
Poniżej 1 gb ram bym już nie schodził bo będzie mulić.

Pozdrawiam :)