DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1124795  autor: kpc211
 25 lis 2021, 22:09
Szukam telefonu z kategorii "babciofon", oczywiście nie dla siebie.

Jako że rynek tych słuchawek jest specyficzny i nie za wiele da się o nich przeczytać czy posłuchać w internecie, chcę się poradzić.

Najważniejsze kryteria:
głośny i wyraźny tryb głośnomówiący, najlepiej łatwy do włączenia (jedno wciśnięcie klawisza po nawiązaniu połączenia)
– klawiatura numeryczna z dużymi i wyraźnymi cyframi
– prosta, nieskomplikowana i nieudziwniona obsługa – najlepiej, by jak najmniej trzeba się było naklikać, by coś zrobić
– fajnie, by nie trzeba było ponownie ustawiać godziny i daty po rozładowaniu się baterii
– fajnie, by to była dobrej jakości konstrukcja, która po prostu długo pożyje, a nie będzie wymagała wymiany po 2 latach
– cena nie gra większej roli, te telefony i tak są tanie

Co do trybu głośnomówiącego, bardzo dobrze on działa w obecnie używanym stacjonarnym (bezprzewodowym, na linię telefoniczną) Panasonicu. Ale chodzi o to, żeby z tego stacjonarnego zrezygnować.

Natomiast w obecnie posiadanym i sporadycznie używanym przez wspomnianą starszą osobę Maxcomie MM430 – tryb głośnomówiący jest jednak dosyć cichy i ma pogłos. Podobnie (choć nie aż tak źle) to wyglądało w używanych przeze mnie dotąd smartfonach.

Ten Maxcom akurat długo nie przeżył – już od dawna zdarza mu się wieszać w losowych momentach i odwieszać dopiero po np. minucie.

Nie mam preferencji co do tego, czy telefon ma być z klapką, czy zwykły – ale z klapką wydaje mi się, że może się lepiej sprawdzić, choćby dlatego, że siłą rzeczy może mieć i większe przyciski, i większy wyświetlacz.

Fajnym bajerem wydaje się być podstawka do ładowania (bo daje user experience bardziej zbliżony do telefonu stacjonarnego) – ale bez tego użytkownik się obejdzie.

W ogóle zastanawiam się, czy lepszym wyborem będzie coś od firm specjalizujących się w takich telefonach dla starszych osób (Maxcom, myPhone) – czy też może z po prostu lepszą jakością spotkam się w "normalnych" markach. Z tego co widzę, ze standardowych marek, klasyczne komórki z klapką i dużymi klawiszami ma w ofercie Alcatel. Z innych znanych marek, może nie kojarzonych typowo z komórkami (ale już z telefonami stacjonarnymi jak najbardziej), takie typowe babciofony ma w ofercie Panasonic. Czy jakość tych Alcateli czy Panasoniców będzie lepsza, niż Maxcoma czy myPhone?

Ktoś ma doświadczenie z takimi telefonami i może mi coś polecić lub odradzić?