DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1123708  autor: Monika1982
 26 paź 2021, 18:13
Witam,
aktualnie posiadam (od ponad 2 lat) P20 Lite. Jestem bardzo zadowolona z tego modelu. Niestety uszkodziłam ekran. I albo naprawa za około 250zł albo nowy telefon.
Co polecacie na następcę?
Telefon głównie służy mi do pracy: dzwonienie, maile, sms, nawigacja, jakieś tam zdjecia. Nie gram, nie słucham muzyki.
Wymagania:
- budżet do 1000zł
- wielkość podobnie jak P20 Lite około 6' (6,5' odpadają).
Coś jestem w stanie znaleźć czy lepiej wymienić ekran i cieszyć się dalej aktualnym modelem? ;-)
 #1123709  autor: pillsxp
 26 paź 2021, 18:34
Jak chcesz telefon rozmiarów obecnego to zostaje ci naprawić starego.
Teraz wszystko od 6.5 cala w góre robią i nic mniejszego do 1000 zł nie kupisz.

http://www.speedtest.net/result/5506414441.png
Plus LTE na 1800, nadajnik ok 10 KM ode mnie na Huawei B593s-22.
 #1123756  autor: Monika1982
 27 paź 2021, 20:04
A gdybym musiała jednak zdecydować się na nowy aparat to co polecacie w kwocie do 1000zł?
Co sądzicie o P40 Lite?
Wielkość chyba jednak będę musiała zaakceptować. Z tego co widzę to rzeczywiście teraz królują zdecydowanie ponad 6' rozmiary.
 #1123785  autor: pillsxp
 28 paź 2021, 20:31
Z nowych ale słabszych od Huawei P20 Lite masz Nokia 6.1 Dual Sim, Samsung Galaxy A20e.
W przypadku P40 Lite szykuj się na brak usług Google i sklepu Play, jest tylko sklep z aplikacjami od Huawei.

http://www.speedtest.net/result/5506414441.png
Plus LTE na 1800, nadajnik ok 10 KM ode mnie na Huawei B593s-22.
 #1123789  autor: pillsxp
 28 paź 2021, 20:53
Jeszcze sobie przypomniałem o Samsung Galaxy Xcover 5, ale tam mały ekran i parametry takie sobie.

http://www.speedtest.net/result/5506414441.png
Plus LTE na 1800, nadajnik ok 10 KM ode mnie na Huawei B593s-22.
 #1123862  autor: jarekb11
 30 paź 2021, 19:23
pillsxp pisze:
28 paź 2021, 20:31

W przypadku P40 Lite szykuj się na brak usług Google i sklepu Play, jest tylko sklep z aplikacjami od Huawei.
Nie do końca mogę się zgodzić ze stwierdzeniem iż apki można instalować tylko ze sklepu Huawei.
Jest jeszcze ;
Aurora Store
APKPure
More Apps
i kilka innych . Oprócz tego apki można instalować ze stron producenta. Niektóre wykorzystują usługi google i mogą ne działać lub np w niektórych nie dochodzą powiadomienia .
W AppGallery jest już całkiem sporo apek i spokojnie można sobie poradzić bez usług Google.
Na Sklep pley też są sposoby ale nie ma potrzeby z nich korzystać.
Monika1982 pisze: Telefon głównie służy mi do pracy: dzwonienie, maile, sms, nawigacja, jakieś tam zdjecia. Nie gram, nie słucham muzyki.

Więc p 40 lite będzie wystarczający .Gmail jest,mapy są (do wyboru chyba za 4) A muzyka i takie tam też jest jakbyś chciała.
 #1126960  autor: Monika1982
 17 sty 2022, 16:18
Witam,
Wracam do tematu. :D
Wpadł mi w oko realme 8 - co tym sądziecie w kwocie do 1000zł?
Amoled, dobry aparat, przyzwoita bateria...
Czy wersja 4/64 będzie wystarczajaca w codziennym użytkowaniu na kolejne 2 lata?? Zaznaczam, że nie gram. Czy lepiej szukać wersji 6/128?
 #1126986  autor: Xy
 18 sty 2022, 10:16
Hm, dalej nie wiem jak to jest, że taki Rilmi czy Sjajomi daje mocne podzespoły w telefonie i bierze za urządzenie połowę tego, co np. Samsung. Normalnie charytatywny producent, wolontariat jakiś :)
Nie, nie polecam żadnego realme, Xiaomi i innych Oppo. Może i na papierze wygląda nieźle, może i w cyferki jest mocny ale po prostu jest wart tyle ile kosztuje, czyli niewiele...

Spójrz np. na Motorolę g5G, Motorolę G50. Co prawda firma należy do chińskiego Lenovo ale jednak ma jako taką niezależność.
W budżecie nawet do 1200 znajdziesz niewiele więcej (chyba jedynie jakaś Motka G60 bodajże). Niemniej jednak co do markowych producentów to sam mocno umoczyłem i straciłem trochę pieniążków kupując Nokię 7.2. Nigdy w życiu nie miałem gorszego telefonu. A tak mocno zastanawiałem się nad kilkoma Motorolami: One Vision, One Zoom i Moto G8 Power. No ale wyszło, jak wyszło. Kupiłem później Galaxy A71 i oprócz dużego rozmiaru telefon w zasadzie nie ma dla mnie istotnych wad.
Szczerze radzę: spójrz na te Motorole (g5G i G50) bo to może być rozsądny wybór. Ja, mając +/- 1000 zł do wydania na telefon skierowałbym się właśnie w kierunku takich Motek.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1126988  autor: iphoneski
 18 sty 2022, 10:40
@Xy
Taki Xiaomi może tanio sprzedawać, bo kopiuje pomysły konkurencji, na wdrożenie których konkurencja wydała swoje pieniądze. Taki Apple/Samsung robią badania rynku, prototypy, eksperymenty a Xiaomi to powiela i tyle. Jak kupisz dostęp do telewizji na piratach też jest taniej niż z oficjalnej dystrybucji, bo piraty nie płacą za prawa do transmisji, sprzęt do realizacji tych transmisji, ludzi itd..
 #1127247  autor: Monika1982
 24 sty 2022, 13:35
Dziękuję wszystkim za porady.
Kupiony Realme 8 w wersji 8/128.
Cena: niecałe 720zł netto wydaje się dobra przy tych parametrach.
 #1127425  autor: TomLee
 27 sty 2022, 13:52
Budżetowe Samsungi sypią się bardziej niż Xiaomi. Ostatnio mój A20s nie podniósł się po ponownym uruchomieniu a używałem go 16 miesięcy. Był kupiony na firmę, więc miał 1 rok gwarancji. Poza tym miał niewielkie pęknięcie szkła wyświetlacza co dyskwalifikowało go do naprawy gwarancyjnej, nawet gdyby ją posiadał. Na szczęście akurat odebrałem z naprawy gwarancyjnej Samunga M11. Telefon kupiony jako nowy, ale od razu musiał pójść do serwisu bo przestawał widzieć kartę sim. Po naprawie działa ok. Pół roku temu córce sypnął się Samsung A6, przestał działać wyświetlacz. A Xiaomi mają się dobrze i nic im nie dolega.....
 #1127427  autor: Xy
 27 sty 2022, 15:43
No to jakaś rewelacja, te Ksjaomi... Pewnie Oppo, Rilmi i podobne też są tak świetne :)
Moja żona ma Samsunga Galaxy A5. Właśnie zaczęła szósty rok z tym telefonem. Miała kupić sobie coś innego ale skoro ten jeszcze działa...
Skoro Twoj jeden Samsung miał pęknięty wyswirtlacz to może uszkodzenie mechaniczne miało wpływ na środek telefonu? Zaś ten A6 w rękach młodego człowieka mógł nie mieć łatwego życia.
Jak pisałem, w mojej pracy kilka osób miało Xiaomi, bo tani i takie podzespoły. No król opłacalności normalnie. Tyle, ze oprogramowanie stabilne jak alkoholik po skrzynce piwa. Nie ma już ani jednego X w pracy.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71