DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1123706  autor: mmoni
 26 paź 2021, 14:54
Szukam telefonu robiącego dobre zdjęcia, Android, i dwa wymagania, które poważnie mi ograniczają wybór.
1. Radio FM
2. gniazdo jack na słuchawki
2a. w sumie nie obraziłabym się, gdyby miał miejsce na kartę pamięci, ale już jakoś przeboleję, że będę musiała się bawić w kopiowanie zawartości starej karty do telefonu, byle pomieścił.
Budżet powiedzmy do 5 tys, ale nie wzgardzę telefonem znacznie tańszym, zwłaszcza że chyba wszystkie flagowce nie spełniają pierwszych dwóch wymagań.

Do tej pory miałam LG G6, byłam zadowolona, ale już bateria mu wysiada i ogólnie system zaczyna mulić. Przeglądam ranking na DXOmark, ale prawie wszystkie telefony z topu nie spełniają moich wymagań. Xiaomi Mi Note 10 jest ciężki do dostania, bo to już staruszek sprzed dwóch lat, potem byłam prawie już zdecydowana na Asus Zenfone 8, ale poczytałam w recenzjach o problemach technicznych, plus mam nieciekawe doświadczenia z serwisowaniem gwarancyjnym laptopa Asusa. Obecnie waham się pomiędzy Samsungiem Galaxy A72 a Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Jakieś rady?
 #1123711  autor: iphoneski
 26 paź 2021, 20:28
Nie możesz kupić sobie za kilka złotych przejściówki z USB C na Jacka i w ten sposób podłączyć słuchawki? Będzie 100x prościej znaleźć telefon. A radio można ogarnąć internetem - niektórzy operatorzy dają nawet darmowy transfer na aplikacje radiowe. A jeśli te wymagania są obowiązkowe to już chyba lepiej kupić radio przenośne z akumulatorem i tak go słuchać a telefon zakupić inny, przykładowo ja mam stare MP4 z radiem i jak muszę je mieć biorę to. Ogólnie przy takim budżecie szkoda kupować jakiegoś średniaka, skoro możesz mieć flagowca z o wiele lepszym aparatem, procesorem, baterią i wszystkim innym też. No ale już nawet rezygnując z Jacka (wspomniana przejściówka) z radiem szybciej coś znajdziesz.
 #1123753  autor: mmoni
 27 paź 2021, 18:51
Co do radia FM, to sorry, ale uparłam się. Wiem, dziwna jestem. Ale rada z przejściówką jest bardzo dobra, bo tak dawno się nie interesowałam kupnem telefonu, że nawet nie wiedziałam, że takie przejściówki istnieją.
 #1123863  autor: jarekb11
 30 paź 2021, 19:46
Chyba radio jako aplikacje można wgrać na każdy tel z androidem.
Szukaj modeli se średniej półki cenowej , tam szybciej dostaniesz coś z mini jackiem.
teraz nawet fony za 1000 zł mają te 6 gb ramu , 128 gb pamięci i niezły procesor.