DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1122822  autor: Zephon
 04 paź 2021, 14:31
Dzień dobry,

Wielokrotnie zdarzyło mi się korzystać z informacji zawartych na różnych forach, dlatego zwracam się z prośbą o radę. Sam już trochę wypadłem z obiegu i nie jestem na bieżąco z nowikami i co warto lub nie warto. 😉

Od 2.5 roku jestem użytkownikiem telefonu HTC U12+, ale powoli rozglądam się za czymś świeższym. Docelowo skupiam się na tzw. flagowcach lub półce "średniej-wyższej". Interesuje mnie głównie dobry stosunek ceny do możliwości, telefon planuje użytkować co najmniej 3 lata. Chcę zakupić nowe urządzenie.

Jako, że jestem sympatykiem firmy HTC, przed U12+ użytkowałem modele HTC One m7 oraz HTC 10. Niestety jak wszyscy wiemy nic nowego od HTC już nie kupię ;)

Generalnie oczekiwania przedstawiam poniżej:
- Dobra jakość wykonania. Solidna, wytrzymała konstrukcja. Poprzednie HTC pod tym względem były naprawdę bardzo udane. Chciałbym, żeby trzymając tlefon w dłoni miało się poczucie dobrze wydanych piniędzy. :D Nie przepadam też za etui, czy naklejkami na ekran, więc telefon powinien być dość trwały.

- Ekran - chciałbym odświeżanie minimum 120Hz, ponoć robi to różnicę, preferowałbym też OLED i przyzwiotą widoczność w słońcu. HTC na tym polu niestety zamykało stawkę. Ogólnie ekran to najsłabszy element U12+, w słoneczny dzień prkatycznie nieczytleny. Przeglądam dużo treści, zdaża się jakieś video - ogólnie dobrze, aby za bardzo nie męczyć oczu. Mile widzany tryb nocny (HTC posiada i jest fajny)

- Bateria wystarczająca na jeden dzień intensywnego użytkowania. Ogólnie nie oczekuję cudów, mam dobry powerbank, szybkie ładowanie to już pewnie standard wszędzie. Tutaj mam 18W i jest ok.

- Oprogramowanie i wydajność - tutaj było super, telefon działa szysbko i stabilnie do tej pory. Przez cały czas użytkowania HTC miał tylko kilka zawiech. ALE - kompletny brak wsparcia software - liczyłem na dwie duże aktualizacje, a zostałem na Androidzie 9. W tej kategorii to jest po prostu tragedia. Chciałbym komplente przeciwieństwo.

- Jakość dźwięku - sporo słucham (słuchawki), jest to ważne kryterium. HTC to był sztos, teraz chyba wszyscy idą w słuchawki bluetooth z własnym DAC. Czy jest coś to bryluje w tej kategorii i gra dobrze samo z siebie? Głośniki stereo muszą być. Liczę też na dobrą jakość połaczeń.

- Aparat i video - krótko - ma zastąpić tzw. "małpkę" w wakacje. Myślałem, że HTC było dobre, ale ostatnio porównałem zdjęcia z iPhone SE żony i wydaje mi się, że Apple mimo jednego oczka aparatu robi lepsze zdjęcia. Tutaj jednak świat bardzo poszedł do przodu. Wideo jest ok, FullHD 60kl/s jest wystarczające.

- Inne - mozliwość tworzenia hot-spot wifi. Dobra latarka LED. Minimum 8 GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej. Przemyślana nakłada ze stabilnym oprogramowaniem. Nie lubie tzw. "śmieci" w sofcie.

Na zakup daje sobie jakiś czas, dlatego nie podaje budżetu. Być może zrobię sobie prezent na święta, ale na ten moment chciałbym już przynajmniej ukierunkować się na 2-3 modele I polować na korzystne oferty.

PS: Jestem lekko uprzedzony do telefonów Chińskich marek.

Z góry dziękuję za pomoc! 😊

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #1122858  autor: mariusz9a
 05 paź 2021, 08:33
Jeśli raczej nie chińczyki (też się jakoś nie mogę do nich przekonać), to ja ze swojej strony polecam Samsunga Galaxy S21+. Sam go używam od maja (czyli już kilka miesięcy) i jestem bardzo zadowolony. Bateria spokojnie wystarczy Ci na cały dzień a być może i na dwa dni (zależy jak intensywnie będziesz go używał). Aktualizacje systemu powinny przychodzić co miesiąc jeszcze przez kilka lat. Wyświetlacz rewelacja - będziesz zadowolony. Zdjęcia także są wysokiej jakości. Wykonanie bardzo dobre, ale tył także ze szkła - jak bardzo lubisz rzucać telefonem o chodnik to w końcu coś się potłucze ;-) Co do muzyki to już zależy jakiego DAC dokupisz pod USB-C - telefon nie ma wyjścia słuchawkowego (jak zresztą wszystkie flagowce). Ja osobiście słuchawek bluetooth nie polecam, ale co kto lubi ;-) Jak poczekasz do świąt to zapewne Samsung zrobi jakieś promocje ze zwrotem kasy, albo właśnie dorzuci słuchawki bezprzewodowe - a przynajmniej często takie promocje robi.
 #1122862  autor: Zephon
 05 paź 2021, 10:18
Dziekuję za odpowiedź, to prawda, dość często słyszy się o różnych promocjach Samsunga, niedługo ma też pokazać się S22. Być może trochę cierpliwości się bardzo opłaci.
Wydaje mi się, że ze świata Androida z telefonów nie-chińskich zostają tylko Sony i Samsung.
Z rzeczy które jeszcze przyszły mi do głowy - płaski ekran, nie chcę zakrzywionych krawędzi. No i trochę gram w gierki typu JWA.
Czy miał ktoś porówanie między S21/21+ a S20 FE? Czy są jakieś różnice, które widać dopiero na żywo? Czytałem, że ekran jest trochę lepszy w nowszej serii.

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #1122890  autor: mariusz9a
 06 paź 2021, 09:17
Ja osobiście S20FE w ręce nie miałem. Wersja S20FE z 5G została wybrana przez Telepolis najlepszym smartfonem zeszłego roku, także raczej jest dobrze. Natomiast ja od znajomego usłyszałem że S20FE 5G miewa problemy z zasięgiem w porównaniu do innych modeli Samsunga (po prostu gorzej sobie radzi gdy zasięg jest kiepski). Ale tak jak mówię, to jest informacja zasłyszana od osoby trzeciej także nie mogę tego potwierdzić.
Poza tym jeśli masz okazję go dorwać w fajnej cenie to myślę że warto, ale wersję z 5G która jest na Snapdragonie, bo wersja bez 5G na Exynosie nie jest zbyt udana (po prostu zeszłoroczny Exynos był średnio udany, ale nie zrażaj się, jakbyś brał S21 z Exynosem 2100 bo ten jest już ok).

A co do samego porównania S20FE do S21... Chyba jakiegoś spektakularnego przeskoku nie ma. Na pewno S21 może mieć lepszy ekran, ale czy jest to zauważalne dla zwykłego śmiertelnika? No i aparaty w S20FE będą nieco gorsze. Nie wiem jak z baterią na S20FE w takim normalnym używaniu - nie miałem także ciężko mi się odnieść do tego jak trzyma w moich rękach S21+. S20FE z 5G i bez 5G mają plastikowe plecki, ale ma je też S21. Dopiero od modelu S21+ w górę, telefon jest ze szkła.

Ale jeszcze poczekaj, może ktoś coś poleci z innej firmy niż Samsung :-)
 #1125076  autor: Zephon
 02 gru 2021, 21:06
Dobra, podbijam. Syn zrzucił mi U12 z parapetu i cały tył w drobny mak, tylko kupione na szybko plecki trzymają to w kupie. Poza tym telefon zaczął czasami dziwni cykać, ale wszystko działa.
Czekać na S22 do lutego, polować na promkę na S21/S21+, czy może jest jakiś inny ogarnięty android?
A może jednak zacząć przyjaźć z Applem od modelu 13 lub szarpnąć się na wersję Pro?

Pozdrawiam!

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+