DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1119454  autor: gskaruz
 27 lip 2021, 13:37
Potrzebuję wybrać smartfon dla osoby 50+, raczej musi być to nowy Samsung (bo każdy w rodzinie ma i generalnie się sprawdza).
W przedziale do 1000 zł znalazłem modele A12, A22, A32, A40, A51, M12
Zrobiłem porównanie: https://imgur.com/a/qFRpASm
ale te procesory niewiele mi mówią.

Który z tych telefonów będzie dobry do (poza dzwonieniem) okazjonalnego robienia zdjęć i Whatsappa?
 #1121561  autor: robbo2k
 08 wrz 2021, 09:23
Bo starzy bumerzy maja obsesję z dzieciństwa. Nie przejmuj się. Wszystko zależy jaki procesor. Tak poważnie to do 1000zł nie patrz na procesory Mediateka poniżej G90 oraz na Snapdragony poniżej 720G (+ 678,680). A Exynos 9611 z A51 to raczej jest odpowiednik meditekowego G85.

Za 700-900zł dostaniesz to co napisałem powyżej "nie od Samsunga".
np Realme 8 (G95) czy nawet ze Snapem 678 taki Xiaomi Redmi Note 10

Mediateka G85 takiego samego jak w A32 dostaniesz od 449zł (w Realme Narzo 30A).

Za logo Samsunga w tej klasie płacisz dobre 200-300zł. Musisz miec tego swiadomosc.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1121593  autor: kathumax
 08 wrz 2021, 22:44
robbo2k pisze:
08 wrz 2021, 09:23
Bo starzy bumerzy maja obsesję z dzieciństwa. Nie przejmuj się. Wszystko zależy jaki procesor. Tak poważnie to do 1000zł nie patrz na procesory Mediateka poniżej G90 oraz na Snapdragony poniżej 720G (+ 678,680). A Exynos 9611 z A51 to raczej jest odpowiednik meditekowego G85.

Za 700-900zł dostaniesz to co napisałem powyżej "nie od Samsunga".
np Realme 8 (G95) czy nawet ze Snapem 678 taki Xiaomi Redmi Note 10

Mediateka G85 takiego samego jak w A32 dostaniesz od 449zł (w Realme Narzo 30A).

Za logo Samsunga w tej klasie płacisz dobre 200-300zł. Musisz miec tego swiadomosc.
Ale widziałeś _dla kogo_ i _po co_ kolega szuka telefonu? A do takich zastosowań A51 będzie więcej niż wystarczający, jednocześnie ma bardziej dopracowany soft i zrobi lepsze zdjęcia - czyli dokładnie to, co jest potrzebne. I za to właśnie płacisz w Samsungu.
 #1121599  autor: robbo2k
 08 wrz 2021, 23:18
A51 do 1000zł jest do przyjecia ale jakos nie widze do kupienia za tyle. Niby wisi w Euro ale wszędzie niedostępny.
Ja bym osobiście w zyciu nie kupil takiego klamota. Ale co kto lubi. A32 do 1000 tez jest jakas oferta. Ale oczywiscie Realme 8 lub 7 bije na glowe Samsunga.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1121724  autor: kathumax
 10 wrz 2021, 23:14
Tak, tak - masz rację, ja się nie znam, ty jesteś jedynym nieomylnym ekspertem.

btw, proponuję jednak przeczytać pierwszy post, który określa potrzeby użytkownika - w szczególności "Potrzebuję wybrać smartfon dla osoby 50+, raczej musi być to nowy Samsung (bo każdy w rodzinie ma i generalnie się sprawdza)" oraz "Który z tych telefonów będzie dobry do (poza dzwonieniem) okazjonalnego robienia zdjęć i Whatsappa?"
 #1121888  autor: Smarcik
 15 wrz 2021, 15:19
Bylem juz zdecydowany na Samsunga A22 bo bardziej kompaktowego smartfona za okolo 1000 zl nie znalazlem (do tej pory mam LG 4,7 cala) az tu nagle w jednym z najwiekszych sklepow ze sprzetem rtv pojawil sie dostepny jako nowy Samsung A41 za 1200 zl i to w kilku kolorach. Do tej pory byl albo wszedzie niedostepny albo powystawowy. Myslicie ze to moze byc jakis poserwisowy sprzet czy mozna spokojnie kupowac ?
 #1121919  autor: Marcel82
 16 wrz 2021, 06:36
Smarcik pisze:Bylem juz zdecydowany na Samsunga A22 bo bardziej kompaktowego smartfona za okolo 1000 zl nie znalazlem (do tej pory mam LG 4,7 cala) az tu nagle w jednym z najwiekszych sklepow ze sprzetem rtv pojawil sie dostepny jako nowy Samsung A41 za 1200 zl i to w kilku kolorach. Do tej pory byl albo wszedzie niedostepny albo powystawowy. Myslicie ze to moze byc jakis poserwisowy sprzet czy mozna spokojnie kupowac ?
Dzięki Tobie taki artykuł wczoraj przeczytałem
https://tbimz.pl/poradnik-telefony-powystawowe/
i włos się na głowie jeży, daj znać, co w końcu wybrałeś, nie chcę patelni :)
Skoro duży market, to pewniejsze źródło niż allegro i "nadwyżka magazynowa"
Ale to oczywiśćie nie jest odpowiedź na ww. pytanie, nie znam praktyk sklepów z telefonami.
Za to...
Dawno temu kupiłem laptopa w ogólnopolskim sklepie zajmującym się głównie komputerami i po oddaniu Della na gwarancji do serwisu dowiedziałem się, że był naprawiany. Dopiero wtedy gnojarze zaproponowali 3-4 stówki (nie pamiętam) zniżki zamiast wcześniej napisać outlet. Zero skruchy...