DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1119403  autor: Bruner
 26 lip 2021, 00:56
Poszukuję nowego telefonu, budżet to 2500 i ani złotówki więcej. Najważniejsze wymagania:

- wydajność, ale nie pod kątem gier, potrzebuję mieć stały dostęp do dużych plików excela (nie koniecznie do ich edycji bo to na każdym telefonie porażka, raczej chodzi o podgląd zawartych w nich danych). Obecnie używam Huawei P20 lite i zupełnie sobie z tym nie radzi, albo otwiera pliki całe wieki, albo się wywala i nie otwiera ich wcale, zależy od dnia.

- dobra bateria, ma wytrzymać minimum cały dzień bez ładowania. Żadne szybkie ładowarki nie są argumentem za telefonem ze słabą baterią, bo często jestem po prostu bez dostępu do gniazdka

- dobry zasięg - często przebywam w miejscu gdzie jest słaby sygnał i zaniki sieci (dołek między górkami z każdej strony)

- dobra jakość rozmów

- NFC

- dual sim

Aparat wystarczy że nie będzie robił zdjęć gorszych niż mój stary P20 lite. Ekran 120 Hz itp bajery też mało istotne, to ma być telefon do roboty który nie zawiedzie mnie, nie będzie zamulał i wystarczy na najbliższe 2-3 lata (nie lubię często zmieniać sprzętu) a nie gadżet do jarania się nim. Nie znoszę Samsungów, za Xiaomi też nie przepadam. Aha, wk******* mnie wielkie patelnie które noszone w kieszeni wyglądają jak mimowolna erekcja, więc najlepiej gdyby to było coś mniejszego niż 6 cali (zdaję sobie sprawę że w dzisiejszych czasach to może być trudne, ale fajnie gdyby się udało). Wstępnie w oko wpadły mi Motorola Moto G100 i Realme GT (żółty, 12/256GB). Najpierw byłem nastawiony na zakup Motoroli ale Realme wydajniejszy, bardziej poręczny i lepiej wykonany, więc raczej wybrał bym jego. Obawiam się tylko o tą pseudoskórę, czy szybko nie zdziadzieje i wytrzyma te 2 lata noszenia w kieszeni. A może jakieś inne propozycje do 2500 godne uwagi?