DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1118626  autor: 78marcinkr
 06 lip 2021, 00:09
Ponieważ w niedługim czasie przestaną działać sieci 2g i 3g, zanim moja poczciwa Nokia 220 Asha przestanie działać chciałbym się odpowiednio przygotować do godziny zero i zakupić nowy, klasyczny telefon z funkcją rozmów w sieci 4g i Volte. Nie chcę kupować smartfona, ponieważ mam nienajlepszy wzrok i na gładkiej powierzchni dziwny dyskomfort z orientacją przestrzenną. Wolę klasyczną klawiaturę. Telefon ma mi służyć do rozmów w sieci 4g, ma mieć funkcję HD Voice, dobrą, wymienną baterię, aparat przynajmniej 2 mpx i więcej i ma być solidnie zrobiony. Jeśli to możliwe lepiej aby karta sim, jak i micro sd była wsuwana do slotu, a nie otwierany metalowy dekielek, który po drugim użyciu może wylecieć. W sklepach nie ma nic ciekawego, a na aukcjach jest Nokia 8000 4g i tańszy Alkatel 3080 4G LTE, ale może polecicie coś innego...? Oprócz siebie będę potrzebował też takich telefonów dla dwóch osób w rodzinie. Z góry dziękuję!
 #1118629  autor: mp107
 06 lip 2021, 09:50
W jakiej jesteś sieci komórkowej?
Dopytuję, bo z rozmowami przez LTE (czyli tzw. VoLTE) jest taki problem, że na tym samym urządzeniu mogą one działać w sieci X, a nie działać w sieci Y, pomimo, że obie sieci i urządzenie teoretycznie obsługują VoLTE.
 #1118638  autor: Pawel28
 06 lip 2021, 15:07
Ja sam bym taki telefon kupił ale nie ma nic dobrego na rynku są tylko te plastikowe telefony z tym śmiesznym KaiOS który nawet nie ma połowę tego co oferowały telefony z Symbianem ja nie wiem dlaczego nikt z producentów nie może zrobić takiego telefonu jakie były dziesięć lat temu i dołożyć 4G sklep z aplikacjami to byłby hit i wiele osób porzuciło by smartfony ja nie jestem fanem dotykowców kiedyś miałem nokie Asha 302 i to był dla mnie telefon idealny teraz takich telefonów na rynku brakuję.
 #1118653  autor: 78marcinkr
 06 lip 2021, 19:54
mp107 pisze:
06 lip 2021, 09:50
W jakiej jesteś sieci komórkowej?
Dopytuję, bo z rozmowami przez LTE (czyli tzw. VoLTE) jest taki problem, że na tym samym urządzeniu mogą one działać w sieci X, a nie działać w sieci Y, pomimo, że obie sieci i urządzenie teoretycznie obsługują VoLTE.
Jestem w T-mobile. A z tymi rozmowami to jest loteria. Miałem kiedyś przez krótki czas smartfona na próbę i potrafił raz zadziałac między różnymi sieciami a innym razem nie zadziałać w tej samej.