DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1117868  autor: panczosnek
 19 cze 2021, 18:06
cześć,
chciałbym zakupić telefon klasyczny z możliwie mocną baterią, obsługą 3g (aktualnie korzystając z samego 2g gsm mocno przerywa mi połączenia), chętnie z lampą błyskową lub latarką.
zastanawiam się między 4 egzemplarzami nokii:
- nokia e6 (niechętnie ze względu na dotykowy ekran)
- nokia e5
- nokia e72
- nokia 302 (niestety bez lampy)
w który model w dzisiejszych czasach najbezpieczniej celować? zależy mi na niezawodności telefonu, używam przede wszystkim do dzwonienia i smsowania, nie potrzebuję przeglądać internetu, ani gpsa.
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!
 #1117934  autor: Pawel28
 21 cze 2021, 20:20
Cześć używałem tych telefonów Nokia z klawiaturą qwerty kilka lat temu i mogę ci powiedzieć że najbardziej byłem zadowolony z nokii asha 302 ponieważ nie ma Symbiana tylko dobry S40 menu bardzo intuicyjne ma 3G można zainstalować przeglądarkę operę mini i gierki Java niestety nie działają już większość fabrycznie zainstalowanych aplikacji jak poczta, sklep, przeglądarka, społecznościowe, telefon ma dobry aparat 3,2 mp. zdjęcia wychodzą ładne i ostre w dzień niestety nie ma lampy doświetlającej, telefon jest gorzej wykonany klapka lubi się psuć, ma bardzo dobrą baterie która może wytrzymać nawet tydzień jeżeli się tylko dzwoni niestety głośnik do rozmów nie jest za dobry słychać słabo pomimo tego że telefon ma HD voice jakość rozmów jest przeciętna ale nie gubi zasięgu. Używałem jeszcze też nokii e6 ale ma dotykowy ekran który nie działa dobrze ma lepszy wyświetlacz i lepsze kolorki ale czcionka jest bardzo mała i słabo widać i ciężko trafić w coś, za to jest bardzo solidnie wykonany ten telefonik nie ściera się obudowa i klawiatura jak w ashy 302 nic nie trzeszczy jak w ashy 302 ma świetny aparat 8 mp z podwójną diodą doświetlającą która może służyć za latarkę wystarczy przytrzymać chwilę przycisk blokady telefonu kamerka nagrywa bardzo dobrej jakości filmy w HD prawie jak w smartfonie jednak tego telefonu ci nie polecam przez ten problematyczny lagujacy Symbian i ten wyświetlacz większość aplikacji zainstalowanych już nie działa a jest ich zainstalowanych bardzo dużo nawet poczta i mapy już mi przestały działać na tej nokii e6 jeżeli chodzi o rozmowy to są na bardzo dobrym poziomie słychać czysto wyraźnie dużo lepiej niż ashy 302 ma dobry głośniczek muzyczny i bardzo fajne radio. Nokii e5 i e72 nie używałem mają starsze wersje Symbiana dużo o tych telefonach czytałem na forach i mają dużo pozytywnych opinii do dzwonienia są super bo mają 3G i solidne jak na tamte czasy aparaty jednak ten przestarzały Symbian może już źle działać poczytaj opinie o tych telefonach na stronie mGSM i forum nokii pozdrawiam.
 #1117938  autor: Pawel28
 21 cze 2021, 20:27
Aha i szukaj tylko mało używanych telefonów prawię w idealnym stanie bo nie ma co brać zajechanego telefonu bo albo się rozleci albo co innego nie będzie działać widziałem na allegro i olx że jeszcze można coś ciekawego wybrać ja sam bym kupił taki telefon bo nie przepadam za smartfonami jednak sytuacja mnie zmusiła do zakupu smartfona bo dużo korzystam z internetu w telefonie.