DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1117553  autor: helganin
 11 cze 2021, 11:01
Szukam zwykłego telefonu bez androida, google i całego tego szpiegowania.
Bez możliwości wgrywania aplikacji rządowych jak np kwarantanna.

Co byscie fajnego i dobrego polecili?
Patrzyłem coś e-ink ale to chyba same prototypy.

Tel do dzwonienia, sms z dobra jakością rozmów.
Szukam czegoś otwieranego lub e-ink
 #1117563  autor: iphoneski
 11 cze 2021, 13:17
Koniecznie stacjonarny, bo jak komórkowy kupisz to przecież po nadajnikach mogą cie namierzać. A ponieważ spora część to chiński Huawei to wywiad obcego kraju będzie wiedział o tobie wszystko. Aplikacja Kwarantanna to małe piwo w stosunku do służb takiego mocarstwa jak Chiny.
 #1117564  autor: Remington
 11 cze 2021, 13:42
helganin pisze:
11 cze 2021, 11:01
Bez możliwości wgrywania aplikacji rządowych jak np kwarantanna.

To mnie zastanawia. Obawiasz się, że się złamiesz i jednak zainstalujesz czy jak?
 #1117570  autor: babciagienia1p
 11 cze 2021, 16:29
Remington pisze:
11 cze 2021, 12:59
iPhone

Apple też szpieguje, tylko w nieco innych obszarach. Jak nie kijem go, to pałką.
Jeśli chce się korzystać, to trzeba pogodzić się ze szpiegowaniem.

Z mojego punktu widzenia - faktycznie lepiej wziąć Apple.
Sama używam Nokia 6230i jako główny. Niestety do tego iPad i stacjonarny Windows oraz incydentalnie, ze względu na potrzeby, coś na Androidzie (Asus Zenfone 6 i Sony Xperia).
Tylko nie wiem czy, @helganin, zadowolisz się takim rozwiązaniem.
 #1117571  autor: Remington
 11 cze 2021, 16:50
Każdy szpieguje. Jak nie system operacyjny, to przeglądarki lub reklamy w aplikacjach. Jak nie one to operator śledzący kartę SIM i wszelaki ruch na niej.

Tu było powiedziane, że bez Androida i Google, więc zaproponowałem Apple 😉 Bez logowania do iCloud i AppStore, spełni też pozostałe kryteria.
 #1117576  autor: mariusz9a
 11 cze 2021, 17:29
Bierz Tripleton Enigma E2. Będziesz zadowolony. Tylko po co? Jesteś tajnym agentem czy co? :wink:
 #1117610  autor: helganin
 12 cze 2021, 11:57
Po pierwsze tak jestem szpiegiem i pytam o tel na publicznym forum ;)
Chciałem kupić Mudita Pure ale tak go wolno robią że jak wyjdzie to będę już stary i ślepy.

Chce aby google musiało się trochę wysilić z profilowaniem mnie :) choć i tak już wszystko o mnie wiedzą :D
Bardziej to trzeba trochę się ogarnąć z tym internetem i mniej na nim siedzieć. Android mnie już męczy i wszystkie aplikacje google.
iPhona mam ale pewne jego rozwiązania mnie ostro wkurzają jak np bateria.

Zaciekawiły mnie telefony z E Ink bo są dobre dla oczu :)
 #1117613  autor: Pawel28
 12 cze 2021, 14:51
Zobacz na nokie od HMD Global masz do wyboru dużo zwykłych komórek ja bym polecił nokie 225 4G bez tego gównianego KaiOS.