DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1117521  autor: Pawel28
 10 cze 2021, 09:51
Witam myślę o zakupie nowego telefonu bo stary już się strasznie tnie dlatego mam takie pytanie mam ograniczony budżet mogę wydać tylko kilkaset złotych na telefon dlatego zainteresowałem się ofertą od xiaomi i interesują mnie dwa telefony Redmi 9 można już nowy kupić za 500 złotych i Redmi 9a za 350 i mam dylemat czy wybrać ten mocniejszy telefon Redmi 9 czy wystarczy mi Redmi 9a z telefonu korzystam dość intensywnie chodzi o przeglądanie internetu dlatego musi działać płynnie nie zacinać się, mniej dzwonie ale telefon nie może mieć problemów z zasięgiem i z jakością rozmów a czytałem że niektórzy takie mieli do tego te telefony mają 6.5 cala a używałem mniejszych proszę o poradę pozdrawiam.
 #1117628  autor: Pawel28
 13 cze 2021, 11:15
Pawel28 pisze:
10 cze 2021, 09:51
Witam myślę o zakupie nowego telefonu bo stary już się strasznie tnie dlatego mam takie pytanie mam ograniczony budżet mogę wydać tylko kilkaset złotych na telefon dlatego zainteresowałem się ofertą od xiaomi i interesują mnie dwa telefony Redmi 9 można już nowy kupić za 500 złotych i Redmi 9a za 350 i mam dylemat czy wybrać ten mocniejszy telefon Redmi 9 czy wystarczy mi Redmi 9a z telefonu korzystam dość intensywnie chodzi o przeglądanie internetu dlatego musi działać płynnie nie zacinać się, mniej dzwonie ale telefon nie może mieć problemów z zasięgiem i z jakością rozmów a czytałem że niektórzy takie mieli do tego te telefony mają 6.5 cala a używałem mniejszych proszę o poradę pozdrawiam.
Widzę że nikt nie odpowiada to napisze inaczej poszukuje smartfona najlepiej nowego do 600 złotych tylko android co najmniej wersja 10, 4GB ram dobry procesor, wielkość 5 do 6 cali, aparat średni nie robię dużo zdjęć, bateria duża 4000 lub 5000 mAh i szybkie ładowanie, VoLTE.
 #1117750  autor: szyman12
 16 cze 2021, 00:25
dwa telefony Redmi 9 można już nowy kupić za 500 złotych i Redmi 9a za 350 i mam dylemat czy wybrać ten mocniejszy telefon Redmi 9 czy wystarczy mi Redmi 9a z telefonu korzystam dość intensywnie chodzi o przeglądanie internetu dlatego musi działać płynnie nie zacinać się
Tylko na ten temat Ci odpowiem. 9A vs 9 to trochę jak porównywać malucha do skody fabii. 9A jest raczej dla powiedzmy "słabych" userów, którzy raz na tydzień zerkną do neta o której mają pociąg, a tak to tylko dzwonią/smsują. 2GB Ramu wyklucza wszystko od "z telefonu korzystam ...".

Co do Redmi 9 to moja matka ma i jest zadowolona. Nic się nie tnie, ekran jest dobrej jakości, zdjęcia mogą być. Natomiast nie ma VoLTE [mogę się mylić, ale nie wiem czy w tej cenie coś z VoLTE znajdziesz]. Więc z tych dwóch zdecydowanie Redmi 9 (i to w wersji 4+64 najlepiej). Czy w tej cenie znajdą się lepsze telefony to niech ktoś inny się wypowie :wink:

Możesz się zastanowić na Motorolą Moto G8 4/64. Wydajnościowo podobnie, choć lepsza będzie Motorola, bo jest na Snapdragonie (Xiaomi na Mediateku), więc lepsze wsparcie jest. Będziesz mógł kręcić także wideo w rozdzielczości 4K (Xiaomi max. Full HD). Natomiast Xiaomi ma lepszą rozdzielczość ekranu (Full HD vs HD w Moto) oraz ma NFC, więc będziesz mógł np. płacić telefonem.
 #1117751  autor: TomLee
 16 cze 2021, 08:31
Samsung M11 obecnie za 499 zł w Euro rtv agd. Na snapdragonie i bateria 5000 mAh.
 #1117774  autor: Pawel28
 16 cze 2021, 22:36
Kupiłem Redmi 9 nowy i telefon mnie pozytywnie zaskoczył działa bardzo dobrze problemem jest kiepski wyświetlacz problem z jasnoscia w słoneczny dzień poustawiałem telefon tak jak mi pasowało jednak nie da się odinstalować niektórych aplikacji fabrycznie zainstalowanych od Xiaomi wcześniej używałem czystego androida więc muszę się przyzwyczaić do tego miui 12.