DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1116762  autor: MZRK
 22 maja 2021, 20:08
Witam!
Planuje zakup telefonu za max 3tyś. Zależy mi, żeby telefon był wydajny przez lata, jak najmniejszy i jak najtańszy. Na aparacie i różnego rodzaju bajerach mi nie zależy.

Moją uwagę przyciągnęły 4 modele:
- s20 FE bez 5G ALE ze snapdragonem 865 za 2,3tyś (wszystko mi się podoba, tylko wielki jak patelnia, pewnie nie będzie miał dużo aktualizacji, nie ma gniazda mj )
- 12mini za 3tyś (drogi, ma bardzo słabą baterię, nie ma gniazda mj)
- A52 ze snapdragonem 720G za 1,6tyś(też patelnia, też nie ma gniazda mj. Wydaje mi się, że to trochę taki s20FE, tylko nie ma wypasionego aparatu, na którym mi nie zależy i gorszy procesor, ale za to jest tani!)
- Pixel 4a - telefon prawie idealny. Niestety w Polskiej cenie nieopłacalny, a sprowadzania z zagranicy się obawiam dlatego odpada.

Co byście wybrali?
 #1116763  autor: Remington
 22 maja 2021, 20:12
MZRK pisze:
22 maja 2021, 20:08
Zależy mi, żeby telefon był wydajny przez lata, jak najmniejszy i jak najtańszy

Wobec takich kryteriów - iPhone.
 #1116764  autor: MZRK
 22 maja 2021, 20:35
Remington pisze:
22 maja 2021, 20:12

Wobec takich kryteriów - iPhone.
Niby tak, ale strasznie obawiam się tej baterii. Jeśli już w nowym telefonie jest słaba, to co będzie po kilku latach? Obecnie przesiadam się z 5-letniego staruszka jakim jest samsung A3 2016 i chciałbym , aby nowy nabytek też mi (mniej więcej) tyle posłużył
 #1116768  autor: Remington
 22 maja 2021, 21:51
Ja tu oczekiwań wobec baterii nie widzę:
MZRK pisze:
22 maja 2021, 20:08
jak najmniejszy i jak najtańszy

Bateria w 12 Mini nie jest "słaba" lecz po prostu mała. Jeśli chcesz lepszą, to nie najmniejszy.
 #1116769  autor: Mattia Ferrari
 22 maja 2021, 22:30
Mam iPhone 12 mini od początku grudnia i, według mnie, bateria nie jest słaba, jak to się określa. Po pierwsze, jest mniejsza niż w 12, więc i mniej wytrzymuje. Sam potrafię wyciągnąć spokojnie 1,5 dnia w porywach do dwóch, jeśli zdrowo używam telefonu. Jeśli niezbyt zdrowo, czyli cały dzień w telefonie, to czasem muszę podładować zanim podłączę go na noc (na wolne, niemodne, 5W ładowanie). Szybkie ładowanie do 20W załatwia sprawę i kilka, kilkanaście minut załatwia sprawę. No i używałem do teraz Dual SIM, już nie potrzebuję, więc moim skromnym zdaniem wynik jest bardzo dobry.

Czekałem na godnego następcę mojego SE 2016 i jest świetny i nie przeszkadza w kieszeni. Chociaż rozmiar poprzednika ciągle jest trochę wygodniejszy dla mnie.

Osobiście nie polecam korzystać mocno w telefonu, ale różne są potrzeby.
 #1116773  autor: MZRK
 22 maja 2021, 23:50
Ok! Ma to sens i przyznaje Wam rację.
Jednak nadal boli mnie różnica w cenie między 12 mini, a s20fe.
700zł (+ kupno ładowarki, kabla, których w ip brak)to niby nie tak dużo, ale też nie mało. iPhone prezentuje się świetnie, jest poręczny, zapewne ma lepszy procesor, optymalizacje i oczywiście aktualizacje. Ale z drugiej strony samsung ze snapdragonem też wypada bardzo dobrze, ma pojemną baterię i pewnie również dostanie jakieś aktualizacje.
Czy Waszym zdaniem, jeśli wypasiony aparat, dodatki w stylu MagSafe i posiadanie jabłuszka na telefonie są mi obojętne, to warto dołożyć te parę stów?
 #1116774  autor: Mattia Ferrari
 23 maja 2021, 00:31
Ale jak?
Nie masz żadnej ładowarki w domu? Kabel USB-C do Lightning jest w zestawie z 12 mini. Z mojego doświadczenia wynika, że Samsung dostanie max 3 lata aktualizacji, a iPhone pewnie 5-6, może więcej. Wystarczy popatrzeć na iPhone 5s czy 6s. Stąd różnica w cenie. Po za tym, ładowarka to chyba najmniejszy problem.
Jeśli marka, aparat i dodatki są obojętne to może trzeba pomyśleć nad Xiaomi ;P

Według mnie każdy wybór jest mocno subiektywny. Jeśli zależy Ci tylko na aktualizacjach, to jedna z tańszych marek z Chin może być dobrym wyborem. Bo dla mnie aparat jest jednak sporo warty, MagSafe też zmienia sporo, zwłaszcza w samochodzie, mniej jabłko. Aktualizacje to must have dla mnie.
 #1116775  autor: kathumax
 23 maja 2021, 03:57
Kabel w iP jest usb-c -lightning, więc całkiem prawdopodobne, że trzeba będzie jednak będzie dokupić ładowarkę lub kabel (ale ~100 pln przy 3k to raczej nie problem). Mini jest naprawdę mini, zobacz przed zakupem, żeby się nie rozczarować, ale przy twoich wymaganiach (wielkość + wydajność +aktualizacje), to chyba sensowny wybór. Jedyna właściwie alternatywa to Pixel, może teraz Asus 8 mini - Samsungi są ok, ale to duże telefony.
 #1116785  autor: Remington
 23 maja 2021, 10:18
Kabel i ładowarka za 100 zł? Oryginalne powinno dać się ogarnąć za 50 zł, nieoryginalne (które stały się jeszcze popularniejsze po wyeliminowaniu ładowarki z zestawu) znacznie taniej.
 #1116811  autor: Remington
 23 maja 2021, 21:26
Fakt, w sklepach drożej. Ale od ludzi nówki wyjęte z pudełka nigdy nie użyte można za tyle kupić.