DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1115883  autor: deka87
 02 maja 2021, 17:43
Jaki używany, jak najtańszy telefon do Google maps + Yanosik z rejestratorem trasy?

Ostatnio z teściem jeździłem po Polsce w poszukiwaniu samochodu i spodobało mu się w moim telefonie korzystanie z Google maps i Yanosika z rejestracją trasy + to że można rozmawiać na głośnomówiącym podczas jazdy.

Ja mam S7, ale przy włączonym wszystkim o czym pisałem wcześniej bardzo się muli i grzeje (rejestrator w Yanosiku pożera dużo zasobów) aż w upalne dni dochodzi do zatrzymania ładowania więc chciałbym dla niego coś używanego po kosztach, ale mocniejszego niż S7.

Myślę że aparat też powinien być dobry, żeby dobrze nagrywać trasę nocami.
 #1115893  autor: rsig
 02 maja 2021, 19:44
deka87 pisze:
02 maja 2021, 17:43
Ja mam S7, ale przy włączonym wszystkim o czym pisałem wcześniej bardzo się muli i grzeje (rejestrator w Yanosiku pożera dużo zasobów) aż w upalne dni dochodzi do zatrzymania ładowania więc chciałbym dla niego coś używanego po kosztach, ale mocniejszego niż S7.

Myślę że aparat też powinien być dobry, żeby dobrze nagrywać trasę nocami.
IMHO to nie tyle kwestia szybkości co prądożerności/grzania się procesora podczas intensywnej pracy. W S7 jest prądożerny Exynos, w dodatku zrobiony w starej technologii 14 nm. Współczesne Snapdragony, nawet z niskiej półki cenowej, są wykonane w znacznie mniej grzejącej się technologii 8-11 nm. A przy okazji są szybsze od starego Exynosa z S7.
Pytanie bardziej na forum użytkowników Yanosika, tam są ludzie używający różnych telefonów (w tym budżetowych) i zapewne podzielą się informacją jak ich telefony znoszą długotrwałą rejestrację trasy.