DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1115703  autor: teleszymon
 30 kwie 2021, 12:37
Myślę nad którymś z tych trzech modeli, chcę kupić wersję 16 GB, bo 8 to za mało. Koniecznie nowy, leżak magazynowy, bo używane to złom. Tylko powiedzcie mi czy warto. Wiem że nie ma już aktualizacji systemu i że sporo aplikacji już nie wchodzi, ale zależy mi żeby działał Internet, Facebook, no i czy jakoś strasznie nie ścina ten telefon. Opłaca się, czy lepiej sobie odpuścić taki pomysł?
 #1115709  autor: f0ku5
 30 kwie 2021, 14:04
Lepiej odpuścić. Nigdzie nie dostaniesz nowego, nie ma czegoś takiego jak "leżaki magazynowe" ;)
 #1115723  autor: mp107
 30 kwie 2021, 16:44
teleszymon pisze:
30 kwie 2021, 12:37
Koniecznie nowy, leżak magazynowy
Nie ma już takich. A jeśli są dostępne jakieś (rzekomo) nowe to pewnie egzemplarze odnawiane na bliżej nieokreślonej jakości częściach.
Czemu akurat wspominasz o tych modelach? To bardzo stare smartfony.
Jaki budżet planujesz przeznaczyć na zakup? Może udałoby się polecić jakiś inny, nowszy model smartfona.
 #1115743  autor: teleszymon
 30 kwie 2021, 23:33
mp107 pisze:
30 kwie 2021, 16:44
teleszymon pisze:
30 kwie 2021, 12:37
Koniecznie nowy, leżak magazynowy
Nie ma już takich. A jeśli są dostępne jakieś (rzekomo) nowe to pewnie egzemplarze odnawiane na bliżej nieokreślonej jakości częściach.
Czemu akurat wspominasz o tych modelach? To bardzo stare smartfony.
Jaki budżet planujesz przeznaczyć na zakup? Może udałoby się polecić jakiś inny, nowszy model smartfona.
Chciałbym wydać najlepiej do 550-600 złotych. Teraz mam Samsunga Galaxy S8, ale ostatnio mocno rozbił mi się przód i tył, telefon działa ale przeszkadza mi to uszkodzenie, a naprawa nie jest zbyt opłacalna chyba. Nie wiem czy coś z nowych ciekawego się znajdzie. Zależy mi aby telefon:
-miał czytnik linii papilarnych;
- przydałoby się szybkie ładowanie i indukcja, to drugie nie jest tak pilne;
- coś co jest dostępne w polskiej dystrybucji, bo już miałem smartfona z Egiptu (Samsung J1 mini prime) i już więcej nie kupię nic zagranicznego;
pamięć minimum 32 GB wewnętrzna i ram przynajmniej te 2 GB, żeby jakoś to działało.
Jeżeli nie znajdzie się nic nowego ciekawego, to może być też używane, tylko używane to preferuję dobre średniaki albo eks-flagowce.
Z nowych myślałem nad M11.
A może jednak naprawić S8 i używać jeszcze z 2 lata i kupić co innego?
 #1116197  autor: Xy
 08 maja 2021, 10:18
Masz uszkodzony S8 i rozważasz S4? Jak już koniecznie chcesz robić duży krok w tył to może S6? Ja mam taki na wypadek awarii lub uszkodzenia innego telefonu (bo Nokia 7.2, której używałem pół roku nie nadaje się do niczego).
Jeżeli budżet masz w okolicach 600 złotych to może poczekaj, dołóż trochę i poszukaj czegoś lepszego niż eksponaty z muzeum. Myślałeś o Motoroli? Widzę, że przynajmniej wizualnie ich telefony są fajne, a sama oferta całkiem ciekawa. G10, G9 Power czy jakaś G30. Sam rozważałem Motorolę One Vision ale wykonałem bardzo złą decyzję ( do dziś nie wiem jak) i kupiłem Nokię... A Motki do dziś żałuję.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71