DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1115385  autor: tonystark2021
 23 kwie 2021, 00:38
Witam

Z racji utraty mojego poprzedniego telefonu jakim był Samsung s10 Lite poszukuje nowego, w miarę uniwersalnego smartfona. Uprzedzam, że w miarę starannie starałem przejrzeć poprzednie wątki, lecz nie znalazłem odpowiedzi na swoją odpowiedź. Podejrzewam, że jest to spowodowane co chwile wypuszczanymi smartfonami i ofertami chińskim producentów, którzy namieszali mi trochę w głowie, a że jestem laikiem to trudno mi je ocenić

Do czego zazwyczaj używam telefonu:

- przeglądanie stron www
- YT
- aplikacje społczenościowe
- zdjęcia
- nawigacja
- sporadycznie mnie lub bardziej wymagajace gry
- przeglądanie dokumentów, różnych branżowych aplikacji

Zależy mi na telefonie, który posłuży mi na trochę dłuższy czas (3-4 lata). Dlatego nie mając wiedzy na ten temat skłaniam się do Was z zapytaniem czy warto kupować smartfona, który jest typowym chinolem (xiaomi, oneplus, realme - te firmy w miarę sprawdziłem)? Czy może lepiej celować w lepiej "sprawdzone" marki.

Moje propozycje w cenie do 3000 zł (subiektywne, jestem otwarty na wszelką krytykę, również na propozycje wymienionych chińskich producentow).

- Samsung s20 FE 5g z Qualcomm Snapdragon 865
Dostałem ofertę zakupu nowego telefonu z rabatem za 2999 zł.
- Iphone 11 64GB
Ta sama cena po dodaniu ładowarki. Nie posiadam innych urządzeń z ekosystemu. Minusem dla mnie jest brak amoleda choć podobno wyświetlacz w tym modelu daje rade. Nie posiadałem nigdy iOSa i chętnie spróbowałbym czegoś nowego. Zwraca mnie do Apple trzymanie ceny i sam system, którego jestem chętny spróbować.
- OnePlus 8/8T
Cena niższa, około 2 tyś zł.
- XIAOMI MI 10T PRO 5G
Znów brak amoleda i chińczyk do którego chyba byłbym najbardziej przekonany. Cena 2500 zł.

Proszę o wyrozumiałość i serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
 #1115388  autor: Xy
 23 kwie 2021, 09:41
W tej cenie skłaniałbym się ku S20 FE. Spełnia wymagania, a z Samsungiem mam dobre wspomnienia. Żona od ponad 4 lat używa Galaxy A5 2016. W domu jako awaryjny leży Galaxy S6. Od pół roku mam Galaxy A71 i obecnie jest to dla mnie telefon prawie kompletny. Za to dalej zupełnie nie mam przekonania do chińskiego barachła spod znaku Xiaomi czy innego Oppo.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1115465  autor: Eragon
 25 kwie 2021, 01:13
Xy pisze:
23 kwie 2021, 09:41
Za to dalej zupełnie nie mam przekonania do chińskiego barachła spod znaku Xiaomi czy innego Oppo.
No cóż - ten P9 był aż tak gówniany?

:smt006
 #1115526  autor: Xy
 26 kwie 2021, 20:34
Diabeł tkwi w szczegółach. Wszystko ładnie, pięknie ale oprogramowanie było kulawe. Bateria po dwóch latach prawie wyzionela ducha, telefon mimo oszczędzania i szanowania porysowany. Telefon ok i gdyby nie brak Google to może skusiłbym się nawet na jakiś P30. Jednak w ogólnym rozrachunku niestety nie. Gdyby nie ban na Google od Trumpa Huawei byłby najlepszym z chinszczyzny.
Punktem odniesienia jest sredniopolkowy A5 2016 mojej żony, który działa dalej.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71