DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1114956  autor: PP2021
 13 kwie 2021, 22:13
Witam forum!

Szukam nowego smartfona z Androidem x64 v. 10 lub 11, z 4 GB RAM, wyświetlaczem ok. 6-6.5 cala i możliwie dobrą baterią, w miarę możliwości dobrym audio i LCD :)

Znalazłem kilka modeli w tym zakresie cen (tj. 400-600 zł; max 650 zł). Nie chciałbym przekraczać 600 zł, no chyba że jest coś fajnego.

Nie może zamulać, musi działać płynnie. Nie gram w gry, aparat foto nie jest ważny (do robienia zdjęć, mam porządny sprzęt foto). LCD nie musi mieć super odświeżania, ale przydałaby się lepsza rozdzielczość.

Czytałem, że ważne jest żeby był na pamięciach UFS.

Może być nawet chiński (może poza Huawei):

- POCO M3 za 520 zł

- różne Xiaomi od 400 do 650 zł

- kilka modeli Motoroli E / G / G Power - ok. 500-600 zł

albo lepiej jakiś koreański czy tajwański:

- co sądzicie o Samsung Galaxy A12? (650 zł na Allegro) lub czymś podobnym od Samsung / LG?


Chciałbym kupić w Polsce (najlepiej Warszawa lub net), z polskiej dystrybucji, z gwarancją, z dużego sklepu (Euro, MM, Avans, itp.) lub od operatora lub ew. z oferty Allegro (ale z Polski).

Co polecacie? Jakie są warte uwagi?

Dzięki !
 #1114958  autor: andrzejgolota
 13 kwie 2021, 23:11
Szczerze? Poco M3 będzie naprawdę w porządku wyborem. Bawiłem się nim ponad tydzień (kupiony dla innego użytkownika) i jest naprawdę ok w tym budżecie. Z PL dystrybucji, w sieciówkach można go od czasu do czasu wyłapać poniżej 500.

Z takich wad, które mi się rzuciły w oczy - kiepsko działa automatyczna jasność ekranu, zwłaszcza w takim mdławym świetle. Jasność ekranu zresztą też nie powala, no ale to jest generalnie standard w tym przedziale cenowym. Pod kątem działania, płynności, przeglądanie neta itd. - absolutnie zadowalający. W porównaniu z Motkami g8, g8 power - zdecydowanie M3 (z punktu widzenia moich odczuć).

To jest optymalny wybór w tym budżecie. By faktycznie przeskoczyć półkę wyżej jeśli chodzi o standard trzeba dopłacić jednak więcej niż 150 zł.
 #1114959  autor: PP2021
 13 kwie 2021, 23:31
Dzięki za podpowiedzi!

Porównałem POCO M3 z Samsung A12 i generalnie POCO w większości dziedzin wygrywa, tzn. porównując suche dane w tabelkach.

Chyba go wezmę. Podobno można je było kupić za niecałe 300 zł :) Na Ali czy Banggoood. Teraz widzę, ze poniżej 500 zł ich się raczej nie kupi. A jest coś ciekawszego w okolicach 650 zł?
 #1114960  autor: michaelred
 13 kwie 2021, 23:34
Poco m3 demonem szybkosci nie jest juz teraz tak samo jak reszta smartfonow na snapie 665 i podobnych. Realme 6s z g90t za 600zl bedzie najszybszy. Zamiast poco m3 szukalbym juz Redmi 9. Nie wiem czemu odrzuciles Huawei, calosciowo to sa zdecydowanie najlepsze chinczyki. Wsrod uzywek masz np Huawei nova 5t, ktory deklasuje praktycznie pod kazdym wzgledem poza bateria chociaz tez nie jest zle. No i mozna go dorwac za te 600+ na gwarancji.
 #1114962  autor: PP2021
 13 kwie 2021, 23:39
Huawei mi odradzano.

Przyjrzałem się Realme 6s, jest za 600 zł. Może on jest dobry, poczytam o nim, ale ma dość słabą baterię -4300 mAh (Samsung - 5000 mAh, POCO - 6000 mAh).
Dzięki za wpis, przyjrzę się pozostałym modelom.
 #1114966  autor: PP2021
 13 kwie 2021, 23:55
Spokojnie. W kilku miejscach widziałem info, że Huawei są odradzane. Ale nawet jakbym się skusił na Huawei to chyba wolałbym nowy. Używane z rysami, otarciami i miesięczną gwarancją za 600-700 zł nie do końca mnie przekonują ;)
Może więc coś z nowych Huawei? Nowy Huawei nova 5t, to już 1100 zł, a więc sporo.
Póki co biorę pod uwagę POCO M3, Realme 6s, bo widzę że Samsunga raczej skreśliliście.


Znalzłem, na szybko, w zasadzie tylko: Huawei P smart 2021 NFC 4/128GB NFC LTE (niecałe 600 zł).
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2021, 06:20 przez forum_tg, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: złączenie dwóch postów
 #1114980  autor: michaelred
 14 kwie 2021, 13:03
Poco m3 bym skreslil na rzecz moto g8 power ewentualnie redmi 9. Motka ma lepsze oceny od Poco, dobre wymiary, imho lepszy soft, troche szybszy procek. Z nowek Huawei w tej cenie to raczej nie jednak, musialbys dolozyc.
 #1114981  autor: PP2021
 14 kwie 2021, 13:23
Na pepperonim mówią, że owszem Motorola ma lepszego Andka, ale zamula nieźle bo jest na pamięciach eMMC.

A co z Huawei jest warte uwagi do 800 zł? Za 8 stówek są już smarkfony z 6 / 128 GB. Poco, Xiaomi i inne.

Co sądzisz o Realme 6s?, w Antutu ma dobry wynik, prawie 300 pkt.
 #1114983  autor: michaelred
 14 kwie 2021, 14:18
Motka tak jak i poco bedzie zamulac przez slabego procka. Szybsza pamiec nie uratuje tu az tak sytuacji. Realme 6s jest spoko ale dla mnie mial spora wade. Glosnik byl beznadziejny, musialem sie domyslac co tam na yt mowia, przestrojone wysokie tony brak srodka i basu. Na sluchawkach tez gral tak sobie. Za to ma wszystko inne dobre. Ekran 90hz, dlugi czas pracy na baterii, nfc, przyzwoite wymiary i wage, no i szybki jest. W sumie ciezki wybor w tych pieniadzach bo kazdy z tych telefonow ma cos gorszego/lepszego.
 #1114989  autor: michaelred
 14 kwie 2021, 16:56
Chodzilo mi o glosnik na dole glosnomowiacy i do odtwarzania multimediów, ten od rozmow zwyklych do ucha byl akurat bardzo ok. Za 800zl moze Realme 8? ale i tu widac Realme glosnikiem sie znowu nie popisalo :P
https://www.telepolis.pl/artykuly/testy ... e/strona-3
Wbrew pozorom Poco m3 bylby dobrym wyborem ale kupiony gdzies na olx czy allegro bo byl wysyp tych tel na roznych promocjach i mozna w dobrej cenie dostac na gwarancji z papierami. W cenach sklepowych to sie srednio oplaci.
 #1114994  autor: PP2021
 14 kwie 2021, 17:31
Trochę poczytałem i moim faworytem jest obecnie (tzn. może się to zmienić) - REALME 6s za 600 zł w sklepie Realme @ Allegro.

Używane POCO chodzą od 400 zł, więc średnio się to opłaca, a mają już kilka miesięcy i kilka rysek :)
 #1115010  autor: rsig
 14 kwie 2021, 22:52
PP2021 pisze:
13 kwie 2021, 22:13
Chciałbym kupić w Polsce (najlepiej Warszawa lub net), z polskiej dystrybucji, z gwarancją, z dużego sklepu (Euro, MM, Avans, itp.) lub od operatora lub ew. z oferty Allegro (ale z Polski).
W Warszawie to większość producentów ma swoje sklepy firmowe (Samsung pewnie ma tam nawet kilka Brand Store).
PP2021 pisze:
13 kwie 2021, 23:55
Może więc coś z nowych Huawei?
Nowe Huawei nie mają Google'a.
PP2021 pisze:
14 kwie 2021, 14:37
A jakbym podniósł budżet do ok. 800 zł. ?
Samsung M21.