DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1114686  autor: xdoopax
 06 kwie 2021, 19:35
Witam, szukam telefonu do 1000zł wymagania:
chciałbym żeby to był android ponieważ aktualnie mam iphona i niestety bateria to dramat i nie chce znów pakować się w sprzęt ktory przy srednim uzywaniu potrzyma 2-3h

- wydajność ( zależy mi na tym żeby po roku nie zdarzyła się taka sytuacja jak z ostatnim moim telefonem który posiadał androida czyli wszystko zamulało, przez co nie dało się korzystać z telefonu )
- bateria ( żeby potrzymała ten 1-2 dni na używaniu takich aplikacji jak gps/spoti/fb itp )
- muzyka ( mój aktualny telefon czyli iphon SE z 2016 pod tym wzgledem dla mnie sprawował się genialnie nwm jak wygląda to w teraźniejszych telefonach jednak jak posłuchałem samsunga m51 kolegi to wgl nie umywał się do mojego starego juz iphona od czego to wgl zależy? )

na aparacie wgl mi nie zależy :D
 #1114693  autor: kondziu
 07 kwie 2021, 00:11
Chodzi o muzykę na złączu mini-jack? Nie znajdziesz dobrze grającego telefonu na oko albo patrząc na specyfikację producenta. To zależy od DACa który siedzi w środku. Możesz trafić na basową albo nie-basową charakterystykę którą trzeba będzie połączyć z nie-basowymi albo basowymi słuchawkami aby się zrównoważyło. Też zależy czy zwracasz uwagę na szumy. Możesz do każdego telefonu z Androidem podłączyć iBasso DC03 i mieć topową jakość muzyki i zero szumów. Ale wymaga to dobrej jakości plików MP3 i aplikacji do ich odtwarzania np USB Audio Player PRO (bez tej aplikacji jakość dźwięku będzie gorsza).

iPhony zawsze miały bardzo dobrą jakość dźwięku. Wątpię aby cokolwiek do 2000zł na Androidzie go przebiło. A i to może być za mało.
Więcej info znajdziesz na forum forum.mp3store.pl.

Teraz mam Redmi Note 10 i przyznam że jakość na mini jacku jest dobra. Są jednak szumy słyszalne przy niskiej głośności, ale wiem z doświadczenia że niektórzy w ogóle takich szumów nie zauważają. Ten telefon daje dźwięk który jestem w stanie słuchać bez grymasu na dosyć analitycznie brzmiących słuchawkach Phonak Audeo 112. Wątpię jednak aby był lepszy niż Samsung M51. Nie używałem nigdy Samsunga (poza Samsung Wave który miał dobry dac), ale słyszałem opowieści że Samsungi grają dobrze :)

Audio jack umiera, lepiej zainwestować w słuchawki bluetooth. Ale telefon za 1000zł może nie mieć aptx niestety.
 #1114694  autor: marcin19883
 07 kwie 2021, 01:58
kondziu pisze:
07 kwie 2021, 00:11
Ale telefon za 1000zł może nie mieć aptx niestety.
Uwierz mi, że Redmi Note 10 pro obsługuje różne kodeki. Od chyba Androida 9 wdrożyli to do każdego telefonu. Mój stary Redmi Note 7 obsługuje aptX, to ten tym bardziej. Już chyba gorzej znaleść słuchawki z obsługą aptX niż telefon bez tych kodeków.
 #1114695  autor: xdoopax
 07 kwie 2021, 03:17
Dzięki Panowie za te obszerne odpowiedzi w takim razie zdecydować się coś z modeli redmi? słyszałem że z nimi bywa różnie jeśli chodzi o późniejszą plynność pracy, najczęściej polecane modele to przede wszystkim realmy 7 pro niestety u niego chyba ciężko z dobrą muzyką z tego co się orientuje. Z pułki oppo też raczej słabo ponieważ to kawał cegły i to mi nie oddpowiada w takim razie zostaje mi redmi albo jakaś motorolla? Co byście wybrali? Czy już walić tą muzyke i pujść w realmy?
 #1114701  autor: mariusz9a
 07 kwie 2021, 09:10
Kup to co Ci bardziej pasuje. A do muzyki dokup DAC pod USB (tak jak ktoś wyżej polecał) i będziesz miał dobrze grający sprzęt. Jeszcze jak zmienisz Spotyfy na coś obsługującego muzykę w jakości HiFi, np Tidal albo Deezer to usłyszysz różnicę.
Z telefonów do 1000zł to każdy będzie zamulał po pewnym czasie.
 #1114717  autor: kondziu
 07 kwie 2021, 14:45
No iBasso DC03 to był pare miesięcy temu chyba najlepszy.
Tylko że z takim dac'iem jest taki problem że po podpięciu domyślnie dźwięk jest taki sobie - gorszy niż z gniazdka w moim Redmi Note 10. Dopiero przy odtwarzaniu z apki USB Audio Player Pro dźwięk jest po prostu świetny. To jest taki problem że np nie postreamujesz ze Spotify z dobrą jakością przez taki dac na usb. Jest za to opcja zalogowania się do Tidal HiFi z poziomu apki UAPP i w ten sposób można osiągnąć super jakość ale to jest już droga impreza 40zł/miesiąc.

Dlatego ja już nie kupię przewodowych słuchawek.
Lepiej bluetooth i nie obchodzi mnie źródło :)
 #1114735  autor: xdoopax
 07 kwie 2021, 18:56
rozumiem, ale u mnie to tez opcja auta wchodzi w gre sporo jeżdżę i fajnie by było w miare spoko muzyki posłuchać a tam nie mam opcji blu tylko mini jack. Czyli wychodzi na to że po prostu muszę się z tym pogodzić i wybrać chyba realmy 7 bo nwm co tu można lepszego jeszcze wymyśleć gwarancja 3 lat spoko sprawa w sumie. Chyba że macie jeszcze jakieś inne opcje do polecenia? zakładając że oppo odpada bo za duży?

tak wgl co myślicie o poczekaniu jeszcze bo dużo modeli wchodzi na rynek?

i jeszcze jedno pytanie mam wybrać np redmi note 10 4/64 czy załóżmy redmi note 9 pro 6/64 sugerować się tym czy to nie ma aż tak dużego znaczenia?
 #1115966  autor: kondziu
 03 maja 2021, 21:27
Kiedyś miałem HTC ONE S z beats audio i wg mnie to słaba jakość dźwięku była. Wtedy chodził za ~1500zł a miałem też wtedy mp3 player za 300zł (Samsung YP-P3) który bił go na głowę jakością dźwięku. Wtedy położyłem lachę na jakość dźwięku w telefonach :)

Być może Desire 20 Pro jest dobry. Ale wątpię bo ma dobrą specyfikację jak za tą cenę więc na czymś trzeba przyciąć. I ma jedynie kodek bluetooth SBC.
Zawsze miałem żal do HTC za to beats audio które było słabe :P