DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1114624  autor: Adamo
 03 kwie 2021, 23:28
Dzień dobry. Witam wszystkich. Poszukuję telefonu i proszę o poradę mądrzejszych z większym doświadczeniem w tematach telefonów. Szukam czegoś na detoks od smartfona. Nie chcę żeby miał OS, bo i tak w tych tanich to ponoć padaka, np. Kaios. Jedyne co ma mieć to:
1. Duża bateria.
2. Możliwość odbierania maili (ale w bardzo ubogiej formie).
3. Możliwie najlepszy aparat fotograficzny.
Cena nie jest najistotniejszym czynnikiem. Ma być prosty no i dla oka akceptowalny z wyglądu. Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź
 #1114631  autor: iphoneski
 04 kwie 2021, 12:00
Nie prościej wyłączyć/usunąć ze smartfona wszelkie aplikacje i tyle? Ewentualnie wyłączyć internet i włączać tylko na czas sprawdzania maila.
 #1114637  autor: Vieslav
 04 kwie 2021, 14:10
Nokia E52. Co prawda ma OS (Symbian, który już dawno wymarł), ale nic innego z sensowną obsługą poczty email nie przychodzi mi do głowy.
 #1114640  autor: Pawel28
 04 kwie 2021, 14:22
Ja też szukam prostego telefonu z dobrym aparatem i przeglądarką internetową pocztą e-mail i teraz takich telefonów nie produkują o KaiOS nie ma co mówić bo nie nadaję się do użytku ja bym patrzył na stare telefony z przed dziesięciu lat z Symbianem ale tam już chyba wiele funkcji nie działa.
 #1114641  autor: Remington
 04 kwie 2021, 14:25
Też tak uważam, choć są i nowsze z Windowsem i LTE. Nie powinno być problemu z zakupem jakiejś Lumii w idealnym stanie.
 #1114644  autor: Pawel28
 04 kwie 2021, 15:15
Lumia to dobry pomysł nie ma większości aplikacji na ten system a działa przeglądarka i poczta i aparaty mają bardzo dobre na przykład Lumia 950 teraz można ją kupić za grosze sprawdzałem jeszcze jest fajny telefonik z klawiaturą qwerty ale na symbianie Nokia E6 niestety nie działa aplikacja poczty e-mail są jeszcze telefony BlackBerry może autor na nie spojrzeć.
 #1114645  autor: mp107
 04 kwie 2021, 15:28
Pawel28 pisze:
04 kwie 2021, 15:15
na symbianie Nokia E6 niestety nie działa aplikacja poczty e-mail
Mówisz o wbudowanej, czy np. o ProfiMail też?
Pytam, bo sam miałem zaproponować coś z Symbianem.
Na pewno mogą wystąpić problemy z certyfikatami i konieczność ręcznego ich doinstalowania, jeśli wykorzystują one obsługiwaną jeszcze przez Symbiana metodę szyfrowania (jeśli akurat nie obsługują, to bez własnego proxy się tego nie obejdzie).
No i na pewno przy skrzynce GMail trzeba będzie włączyć dostęp do mniej zabezpieczonych aplikacji (https://myaccount.google.com/lesssecureapps).
 #1114647  autor: Remington
 04 kwie 2021, 16:01
Co do Lumii, to mogę polecić 435, 532, 640 (duży, ale z LTE), wyższych modeli nie miałem to się nie wypowiem. Przy małym wykorzystaniu netu bateria wytrzyma 2-3 dni.
 #1114648  autor: ukefake
 04 kwie 2021, 18:22
Proponuję przyjrzeć się Samsungom: S5610/S5611. Ewentualnie Nokia 515. Wszystkie mają obsługę 3G, więc maile (a raczej nagłówki) będą się pobierać w miarę szybko oraz dobre aparaty. Jeśli aparat może być słabszy to jeszcze jest samsung B2710.
 #1114652  autor: Adamo
 04 kwie 2021, 21:19
Dzięki za podpowiedzi. Jednak co więcej głów to nie jedna. W sumie każda propozycja jest dobra i ma swoje plusy. Najciekawsza jednak wydaje się ta z Samsungiem s5610. Marzeniem moim byłby Sony Ericsson c905 slider, ale niestety wymarły. Jest parę sztuk używanych ale nie wiadomo co się kupi. "Nowe" z Alle... to ponoć szajs. Chińskie podróbki bez jakości. Dzięki wszystkim za pomoc. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to proszę napisać. Determinacja u mnie wielka, jeśli chodzi o zmianę.