DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1111491  autor: Nołnejm
 11 lut 2021, 14:15
Witam,

Mój ponad trzyletni Xiaomi Redmi 4X już dogorywa, na wydajność nie pomagają nawet Custom ROMy. Dlatego postanowiłem kupić nowy smartfon.

Moje wymagania:
- przyzwoita wydajność (czyt. brak ścinek i zwiech) w codziennym użytkowaniu (YT, FB, Internet), w gry grał nie będę
- przyzwoity aparat
- SOT min 6-7H
- bateria wytrzymująca ~2 dni w cyklu mieszanym
- ekran z dobrymi kątami widzenia i jasnością pozwalającą na komfortowe korzystanie na zewnątrz
- dobra/bardzo dobra jakość rozmów
- dobra jakość dźwięku na słuchawkach (bezprzewodowych)
- im mniejszy i mniej klockowaty tym lepiej (możliwość obsługi jedną niezbyt dużą dłonią mile widziana)

Przewidywany budżet to max 1300 zł.

Wytypowałem 2 telefony:
- Realme 7 Pro (8/128)
- Samsung Galaxy M51 (6/128)

Obydwa oferują podobne parametry. Samsung deklasuje pojemnością baterii i SOT, natomiast Realme ma 65W ładowanie, które rekompensuje mniejszą pojemność baterii. Samsung jest jednak nieco większy i masywniejszy, i ma 2GB RAMu mniej.

Czy jest coś co przemawia wyraźnie za jednym bądź drugim telefonem? Czy 6GB RAMu wystarczy na kolejne 2-3 lata komfortowego użytkowania? M51 w wersji 8/128 nie wchodzi w grę, ponieważ wykracza znacząco poza budżet.

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam