DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1110404  autor: Pawel_T
 20 sty 2021, 14:50
Witajcie moi drodzy.
Potrzebuję porady, jakichś dodatkowych argumentów, ale też doświadczenia z użytkowania tych modeli z tematu i realnych plusów i minusów.
Zaczęło się od tego że mój LG g7 strasznie zaczął szwankować z czytnikiem linii papilarnych, bateria już słaba, zacina sie... pora zmienić.

Operator zaproponował w dobrej cenie s20 fe 5g, i prawie sie zdecydowałem, ale zacząłem czytać o problemach tego modelu. Faktycznie jest aż tak słaby jak piszą? problemy z wyświetlaczem, czujnikiem zbliżeniowym (a właściwie jego brakiem) czy z czytnikiem linii papilarnych. To ostatnie bardzo mnie wkurza w g7, wiec nie chciałbym "wejść z deszczu pod rynnę".

Reasumując po kilku godzinach czytania opinii i ogladania filmików z testów swój wybór ograniczyłem do:

- Google Pixel 4a 5g
- Google Pixel 5 (Warto dopłacić?)
- Samsung S20 FE 5g
- Samsung S21
- Oneplus 8 pro
- Oppo Reno pro 5g

Może coś innego?

To na czym mi zależy:
- Dobry czytnik linii papilarnych
- Bardzo dobry aparat, zależy mi na szerokim obiektywie (uwielbiam podróżować po świecie, robię dużo zdjęć, w różnych warunkach oświetleniowych, Lustro nie zawsze chce mi się targać, więc potrzebuję co najmniej przyzwoitą jakość zdjęć. Też przydałaby mi się dobra jakość makro)
- Szybka praca bez zawieszek
- Dobra bateria i czas pracy
- w miarę wytrzymały, wodoszczelność
- Dobry zasięg
- Przyzwoity GPS
- przyzwoita jakość muzyki na słuchawkach, ale to nie jest priorytet
W gry gram baaardzo rzadko, więc...

Proszę o poradę Was drodzy forumowicze, bo sam już zgłupiałem. Oczywiście wolałbym wydać mniej, ale jeżeli faktycznie warto do czegoś dopłacić, to biorę to pod uwagę.
 #1110670  autor: Eragon
 26 sty 2021, 13:34
Szczerze mówiąc, wszystkie które podałeś będą spełniać Twe potrzeby. Jedne nieco lepiej, drugie nieco mniej, ale właściwie to same flagowce więc najwyższa półka. Jak budżetowo, to takie 4A z Niemiec w pełni powinno Cię zadowolić.

:smt006